Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak nastavit domácí síť

Dave82 (16)|9.12.2008 20:02
Zdravím všechny, rád bych vás poprosil o radu, jak si vytvořit domácí síť, rád bych posílal manželce i bráchovi mp3, foto atd. Dále bychom rádi s bratrem vyzkoušeli nějakou hru proti sobě(též formou síťě). Mám router-huawei od O2, kde já má připojení na notebooku přes wifi, manželka a bratr mají rozvod kabelem. Pouze sobě jsem musel s operátorem nastavit wifi. Jinak bráchovi i manželce stačilo jen propojit kabelem pc a internet fungoval. Nevím, jak vše přesně udělat, aby to fungovalo. Děkuji za vaše rady.

David
Intri (3490)|9.12.2008 20:08
Nejjednodušší by asi bylo zapojit kabel do notebooku a nastavit na kabelové síťovce IP z rozsahu, který používají ostatní PC.
EditorPO (2819)|9.12.2008 22:49
Napis, co ti funguje a co nie. Skusal si hladat ich PC v sieti?

Nastav na vsetkych PC rovnaku pracovnu skupinu a IP aby mali v rovnakej podsieti.
Dave82 (16)|9.12.2008 23:32
[QUOTE=Intri;192874]Nejjednodušší by asi bylo zapojit kabel do notebooku a nastavit na kabelové síťovce IP z rozsahu, který používají ostatní PC.[/QUOTE]

Jestli to chápu dobře, tak udělat to, že opíšu stejnou ip adresu, jako je na pevných pc, ale musím být připojen na pevno.
EditorPO (2819)|9.12.2008 23:46
Ten router ma na LAN rozhrani nejaku IP adresu, napriklad 192.168.0.1. Cez DHCP prideluje vsetkym pocitacom v sieti ich IP adresy v tom istom rozsahu az do x.x.0.254. Na tych dvoch PC, co su pripojene kablom, siet funguje? Myslim tym, ci sa pocitace "vidia", ci sa dostanes z jedneho PC do zdielaneho adresara druheho PC.
Nemozes mat rovnake IP na PC v jednej sieti. Dochadzalo by ku konfliktu IP adries.
dakty (150)|10.12.2008 15:38
Od O2 je pěkně blbej ten Huawei...
Vnitřní adresa je jinačí než známe (vzpomínám nějak 10.138.1.0 botak něco). Hlavně ten modem má asi nějak malou sílu signálu, takže nedokáže obsloužit víc wifi zařízení najednou než jedno (např. notebook a SkypeTel - notebook se odpojí).
No musíš vstoupit do toho routeru (ip adresa v návodě, heslo a jméno je admin). A sám si to tam poladit, protože jejich nastavení wifi sítě úplně naprd.A ten jejich program pro obsluhu routeru smaž.
Tam nastavíš DHCP (to všechno zvládá).
Na počítačích nastavíš sdílené adresáře a bude to fungovat.
Dave82 (16)|10.12.2008 22:05
[QUOTE=dakty;193114]Od O2 je pěkně blbej ten Huawei...
Vnitřní adresa je jinačí než známe (vzpomínám nějak 10.138.1.0 botak něco). Hlavně ten modem má asi nějak malou sílu signálu, takže nedokáže obsloužit víc wifi zařízení najednou než jedno (např. notebook a SkypeTel - notebook se odpojí).
No musíš vstoupit do toho routeru (ip adresa v návodě, heslo a jméno je admin). A sám si to tam poladit, protože jejich nastavení wifi sítě úplně naprd.A ten jejich program pro obsluhu routeru smaž.
Tam nastavíš DHCP (to všechno zvládá).
Na počítačích nastavíš sdílené adresáře a bude to fungovat.[/QUOTE]

Tak to je hezký, to o čem píšeš je pravda. Tohle určitě vyskouším, akorát nevím s tou hrou. Jak to nastavit? Asi se musí přímo ve hře nebo se pletu?
hyro (80)|10.12.2008 23:29
Nehaněl bych kus železa, který se nemůže bránit :) aby nedocházelo k dezinformacím... Huawei od O2 zvládá víc jak jedno zařízení přes Wi-Fi... takže to vypadá, že problém bude někde mezi židlí a klávesenicí... ;-)
EditorPO (2819)|11.12.2008 00:11
[quote=Dave82;193287]Tak to je hezký, to o čem píšeš je pravda. Tohle určitě vyskouším, akorát nevím s tou hrou. Jak to nastavit? Asi se musí přímo ve hře nebo se pletu?[/quote]
Najprv by si mal nastavit tu domacu siet. Potom sa venuj hre. Kazda hra ma sietovy princip trochu odlisny.
Ak ti pojde ta siet, tak budeme riesit kokretnu hru.
r34ktor (7477)|11.12.2008 02:20
Pokud máš opravdu Huawei EchoLife HG520i, tak zde je pár užitečných odkazů:

Podpora O2: http://www.cz.o2.com/techzona/cz/koncova_zarizeni/modemy/wifi_modemy_adsl/huawei_echolife_hg520i.html
Postupy nastavení pro různé aplikace a hry: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/EchoLife-HG520s/EchoLife-HG520sindex.htm
dakty (150)|11.12.2008 10:12
[QUOTE=hyro;193334]Nehaněl bych kus železa, který se nemůže bránit :) aby nedocházelo k dezinformacím... Huawei od O2 zvládá víc jak jedno zařízení přes Wi-Fi... takže to vypadá, že problém bude někde mezi židlí a klávesenicí... ;-)[/QUOTE]

Sice je možné, že bude někde problém mezi klávesnicí a židlí, ale bohužel takovou mám zkušenost já. Když zapne SkypeTel, tak se odpojí notebook a nastaví sesvoji vnitřní privátní ip adresu. Musím restartnout modem a pak se to zas na chvíli chytne. Už mám za sebou pár konfigurací routerů, tak malinko vím, co dělám. Hold ze své zkušenosti Huawei nedoporučuju.. nebo jsem se potkal se špatným kusem...