Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj Thermaltake 1200W - větve

TrekCZ (9)|18.12.2008 22:30
Zdroj Thermaltake 1200W ma 4 vetve pricemz V1 je sdilena mezi zakladni deskou a vsemi periferiemi.

Tato vetev ma max 20A.

Nejak to nechapu, protoze pokud na desce budou 3 karty a ty muzou kazda vysavat v zatezi 75W (=6A na 12V) tak to dela 18A a pro vsechny periferie zbyvaji jen 2A.

Kdyz teda bude mit clovek tri-sli a 5 disku, tak to musi spadnout, nebo ne?
Salamander (6177)|18.12.2008 22:32
a ty o tom snad uvazujes, nebo proc to resis ? :D
TrekCZ (9)|18.12.2008 22:36
Proste se domnivam, ze ta vetev je slaba, ze proste kdyz je to sdileny mezi deskou a vsema periferiema tak to musi scipnout ve tri-sli.

Oklahoma Wolf z jonnyGuru tvrdi, ze je to ok, ale me strasne zajima pravda tak si to chci overit u ceskych kapacit.

Nechapu proste jak to muze fungovat.
Salamander (6177)|18.12.2008 22:39
At uz je to jak chce, zdroj Thermaltake bych nebral ... ani zadarmo, ty vetve jsou trosku poddimenzovany, ale asi by to zvladl ... rozhodne nad timhle "jestli by xxxxW zdroj utahl sestavu s xxxxxxspotrebou" nema realne cenu premyslet :D
TrekCZ (9)|18.12.2008 22:41
Presne tak, vsichni tvrdej, ze je to ok, ale tahle vetev je strasne slaba je to i u TT 1500.

Jak tohle proste muze fungovat. Podle me tam maj naprgany vetsi OCP nez je na papire, aby to jelo.
Martin Šejnoha (255)|18.12.2008 22:47
Kdoví jestli to vůbec nějakou proudovou pojistku má v těch "větvích".... a když už ano tak na kolik je ve skutečnosti nastavená... co jsem měl možnost zkoušet tak vždy byly tyto pojistky nastavené na mnohem vyšší hodnotu. Prostě marketing:) Já teda radši zdroj s jednou větví... ale zato poctivě udělaný, kvalitními součástkami osazený.
Salamander (6177)|18.12.2008 22:48
Boha jeho, ale takove spotreby v realnym provozu nemas narok dosahnout, Tri-SLI je pro maximalni magory, co si hrajou 3DMarky a je jim jedno, jakou ma jejich masina spotrebu.

Uznavam, ze je zajimavy, ze Corsair HX1000 ma vyssi hodnoty A na vetvich, nez ten TT, ale opet, normalne se s tim nesetkas, dal uz bych to fakt neresil :D
TrekCZ (9)|18.12.2008 22:51
No jasne tri sli je o nicem ja tak maximalne normalni sli nebo quad sli, takze pohoda.

Jeste by me zajimalo, jak je stabilni napeti na ty vetvi, kdyz dosahne treba 25A a ma napsany 20A, vo to de.

Koupis si to, das tri-sli a ono ti to pak odpraskne vsechny periferie ponevadz jsou na jedny vetvi.
Salamander (6177)|18.12.2008 22:59
Porad mi neni jasny, proc to resis :D Chces to kupovat ?
BTW: az prijde Hony, tak nam to urcite vysvetli :D
Martin Šejnoha (255)|18.12.2008 23:53
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/422-jak-je-to-se-dvemi-vetvemi-u-zdroje-doplneno z toho vyplívá, že pokud nepřekročíš maximální povolený příkon odebíraný z 12V větví tak nemůže narůst zvlnění nad hodnoty dané specifikacemi. Myslím to tak že třeba Enermax EPR425AWT má tři 12V větve... každá má povolený odběr 22A, což je 264W. Pokud bych ale bral ze všech větví 22A zároveň tak to dělá 792W... což je blbost když výrobce definuje max. odběr ze všech 12V větví současně na 396W. Prostě celá tahle taškařice kolem větví je blbost:) Je to úplně jedno.... Však i u tohodle enera lze z jedné větve brát 264W což je 70% povoleného celkového zatížení těch větví.... Pak takováto ochrana ztrácí smysl když lze po jednom tenoučkém drátku stejně ty ampéry protlačit a dosáhnout tak pálení izolace a jiných krásných kouřových efektů.... Navíc moc bych chtěl vidět PC, byť i s trojnásobným SLI, které by z těch 1200W dokázalo odebírat tak 60%... 100% příkonu počítače se stejně mění na teplo... takže by mě i docela zajímalo chlazení takovýho monstra.
TrekCZ (9)|19.12.2008 10:35
Ok myslim, ze je mi to uz jasny. Rovnez jinde jsem cetl ze tu vetev zatezovali s mnohem vice nez 20A co ma napsany.

Vse do sebe zapada, napriklad proc kdysi davno lidi psali ze jim to vypina komp v tri-sli, proste to TT podelal s tou vetvi a pak to "poladili" aby slo cucat z ty vetve vic a ted uz ten zdroj vypada dobre.

Pokud by to bylo ale tak, jak to je napsany, tak ten zdroj nemuze fungovat.
-HoNY- (557)|4.1.2009 23:10
Zdroje od TT jsou předražené, jejich kvalita neodpovídá ceně.