Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rozvedení internetu

Dwarfosaurus (23)|19.12.2008 08:36
Ahoj všem.

Mám takový dotaz. Plánuju zavední internetu od UPC, ale vstup do bytu mám na druhým konci než chci mít PC. Je to přez 2 místnosti v panelákovým bytě. Kabel se mi na takovou dálku vést nechce a ani by to nebylo moc praktický. Myslíte, že wifi signál bude dost silný? Nemá s tím někdo zkušenosti?

Dál jsem našel něco takového: XXX

Nemá s tímto někdo nějaké zkušenosti? Moc přesně nechápu, jak to funguje a nevím, jestli by to bylo vhodné řešení.

Jinak tu wifi bych tam chtěl zasochovat, bude přez ní připojen i jeden noťas.

Díky moc všem za radu.
Martin_kukis (53)|19.12.2008 10:06
JJ to by mělo být OK Místo PC zapojíš za modem tu krabičku vše vypneš na dobu cca 10min (UPC si pamatuje mac adresu kompu tak musíš počkat než se jim z tý databáze smaže) pak by to snad mělo chodit ale zjisti si jak se to chová jestli je to jako bridge nebo jak ... jinak nevím ale nemusíš mít dané místnosti na stejné fázi (vedení elektriky) ?
Zoidik (1405)|19.12.2008 11:38
V panleáku bych měl z WIFI aj trochu strach. Panel je železobeton a mohl by ti signál hodně ztlumit.... raději bych volil připojení kabelem.... vrtat do panelu neni příjemné,ale ne nemožné.

Martin_kukis : proč by měl mít místnosti na stejné fázi to nechápu... zkus trochu popsat co tím myslíš... v paneláku jseou většinou dva okruhy, nekdy tři. Jeden na světla a druhy na zásuvky. většinou se to bere z jedné fáze....
Dwarfosaurus (23)|19.12.2008 11:41
Ahoj...právě, z wifi mám obavu z tohodle důvodu. Vrtat ne-e...sem v nájmu :(
Proto koukám na tuhle možnost, ale nevím jak funguje vůbec...
Martin_kukis (53)|19.12.2008 12:45
[QUOTE=Zoidik;196403]Martin_kukis : proč by měl mít místnosti na stejné fázi to nechápu... zkus trochu popsat co tím myslíš... v paneláku jseou většinou dva okruhy, nekdy tři. Jeden na světla a druhy na zásuvky. většinou se to bere z jedné fáze....[/QUOTE]
heh no dobře myslel jsem stejný jističe prostě aby to bylo něják propojený aby to nebyly různý větvě.
Zoidik (1405)|20.12.2008 13:23
No hele, to je absolutně jedno jestli je to připojeno u tebe, nebo u babičky, která bydli na druhe straně republiky.
EditorPO (2819)|20.12.2008 13:30
Jedine obmedzenie je trafostanica, cez nu ti to neprejde. Teoreticky by to malo ist, ale elektrarne by museli robit premostenia. Toto ale oni robia len pre vlastnu potrebu.