Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ekvivalent od nVidie misto 1950PRO

schali (118)|20.11.2006 07:28
existuje nejaka stejne vykona karta od nVidie za stejnou cenu jako X1950PRO?Podotykam, ze ATI muzu sehnat za 5150 Kč, ale moc se mi do ni nechce kdyz ctu ty neuveritelny problemy.
tgfh (2985)|20.11.2006 07:55
[quote=schali]existuje nejaka stejne vykona karta od nVidie za stejnou cenu jako X1950PRO?Podotykam, ze ATI muzu sehnat za 5150 Kč, ale moc se mi do ni nechce kdyz ctu ty neuveritelny problemy.[/quote]
Kukni na toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A pošli linky na články s těmi neuvěřitelnými problémy. Já jsem o žádných ještě neslyšel...
first.indian (683)|20.11.2006 08:23
[QUOTE=schali]existuje nejaka stejne vykona karta od nVidie za stejnou cenu jako X1950PRO?Podotykam, ze ATI muzu sehnat za 5150 Kč, ale moc se mi do ni nechce kdyz ctu ty neuveritelny problemy.[/QUOTE]

Problemy? A jake prosimte? Jediny problem co jsem mel je ten ze nesly nainstalovat ovladace 6.10 ale 6.11 uz jsou v pohode... Jedine stiznosti jsem videl na Sapphire X1950Pro ze je hlucna... Ale tak koupil jsem si Asus X1950Pro a tej ma perfektni chladic. Je tichy a chladi vyborne. Dal jsem na ni vcera Zalman VF900-CU LED a rozdil je opravdu minimalni. Jak v hlucnosti tak v teplote. Jasne Zalman je na minimalni otacky tissi a co se chlazeni je taky lepsi ale rozdily jsou opravdu minimalni. V teplote radove asi 1-3 stupne ve prospech Zalmana. Takze jake neuveritelne problemy mas na mysli? Ja fakt zadnej nemam... :notsure
schali (118)|20.11.2006 08:59
linky na clanky o problemech s 1950Pro vam neposlu, staci cist diskuze, treba na PCtuningu.vec se ma takhle, vzdycky sem mel nVidii, vzdy plne funkcni a v zivote jsem zadnou grafiku nereklamoval a chci aby to tak zustalo na takovy speky jako ze se karta nerozjede nebo neni schopna jet na zakladnich taktech nejsu prave zvedavej.
HEAD (235)|20.11.2006 09:36
Jedine GF7900GT.Ale ta je o 2000kc drazsi.Nic jinyho NV nema.7900GS stoji +- stejne, ale je min vykona.
tgfh (2985)|20.11.2006 10:00
[quote=schali]linky na clanky o problemech s 1950Pro vam neposlu, staci cist diskuze, treba na PCtuningu.vec se ma takhle, vzdycky sem mel nVidii, vzdy plne funkcni a v zivote jsem zadnou grafiku nereklamoval a chci aby to tak zustalo na takovy speky jako ze se karta nerozjede nebo neni schopna jet na zakladnich taktech nejsu prave zvedavej.[/quote]
Když jsi měl vždy nVidii tak proč si ji zase nekoupíš? Díváš se na X1950pro a říkáš, že je to shit, tak proč se na ni vůbec díváš?
Tak pustím net, najedu na nějaký shop, dám grafické karty - nVidia a hledám. Až nějakou kartu najdu, podívám se na testy (s shitskou X1950pro) na PCT, SHW,... zjistím, že je výkonná a koupím. ne?
Proč tady rozebíráš X1950pro když ji stejně nekoupíš, co ti teď na to máme jako říct?

X1950pro je určitě 100% stabilní a kvalitní karta....
(Samozřejmě, že se může objevit i nějaký špatný čip, to se může stát i u tvoji nVidie...)
schali (118)|20.11.2006 13:07
[QUOTE=tgfh]Když jsi měl vždy nVidii tak proč si ji zase nekoupíš? Díváš se na X1950pro a říkáš, že je to shit, tak proč se na ni vůbec díváš?
Tak pustím net, najedu na nějaký shop, dám grafické karty - nVidia a hledám. Až nějakou kartu najdu, podívám se na testy (s shitskou X1950pro) na PCT, SHW,... zjistím, že je výkonná a koupím. ne?
Proč tady rozebíráš X1950pro když ji stejně nekoupíš, co ti teď na to máme jako říct?

X1950pro je určitě 100% stabilní a kvalitní karta....
(Samozřejmě, že se může objevit i nějaký špatný čip, to se může stát i u tvoji nVidie...)[/QUOTE]

precti si muj puvodni dotaz a treba ti dojde proc se tady bavim o 1950PRO, jinak jsme v sekci nVidia a ja chci ekvivalnt te Ati od nVidia, takze nevim co se ti nezda.Za me mluvi leta zkusenosti, co mluvi za tebe?akorat fAnaTismus, tak jdi do sekce ati a zbytecne se neurazej a nebo zkus poprit ty skvely zkusenosti atinaru o kterych ctu na celym webu.Podotykam o vykonu se nebavim, ten ma Ati skvelej, ale o spolehlivosti pochybuji a ty jsi mi spolehlivost Ati nijak nepotrvrdil, prave naopak. edit: Nikdy jsem nemel kartu od Ati, nemam duvod byt zaujatej, protoze nemam spatny zkusenosti, podstatny je to, ze nechci mit problemy s grafikou, musi slapat bez vyjimky jak hodinky, to je vse co chci a problemy majitelu Ati me proste odrazuji a to jsem si chtel tu kartu minulej ctvrtek koupit, nemeli.
wizaard (913)|20.11.2006 13:17
Je to jednoduché - od nVIDIe prostě neseženeš ekvivalentní kartu k X1950Pro za stejnou či podobnou cenu. Bohužel. Podobnou cenu má zmíněná 7900GS, ta se ale X1950Pro nemůže rovnat ani zdaleka.

Jinak X1950Pro jsou skvělé karty, do vyšších tříd dneska vřele doporučované, výkonově velmi výhodné. Pokud bys chtěl obdobnou kartu od nVIDIe, tak by to pravděpodobně byla 7900GTO, která je na tom o něco lépe než X1950Pro, ale cenově je úplně někde jinde.
schali (118)|20.11.2006 13:39
[QUOTE=wizaard]Je to jednoduché - od nVIDIe prostě neseženeš ekvivalentní kartu k X1950Pro za stejnou či podobnou cenu. Bohužel. Podobnou cenu má zmíněná 7900GS, ta se ale X1950Pro nemůže rovnat ani zdaleka.

Jinak X1950Pro jsou skvělé karty, do vyšších tříd dneska vřele doporučované, výkonově velmi výhodné. Pokud bys chtěl obdobnou kartu od nVIDIe, tak by to pravděpodobně byla 7900GTO, která je na tom o něco lépe než X1950Pro, ale cenově je úplně někde jinde.[/QUOTE]


jo , tak tohle me dost stve, nVidia me zatim jeste nezklamala, ale k cemu to je kdyz prestava stihat?Dobre, asi koupim vsemi milovanou X1950PRO a zapomenu na vsechny problemy o kterych jsem cetl, osttane kdo by nechtel tak vykonou kartu za tak dobre penize.Ale slibuju vsem Atinarum, jestli nebude slapat jak ma, tak si me rovnou zaradte do skupiny k Hulanovi;))
tgfh (2985)|20.11.2006 13:59
Ta grafika ti bude šlapat určitě skvěle. U takhle kvalitních karet je riziko, že nebude fungovat správně minimální. A jestli by jsi měl to štěstí, že by jsi narazil na chybnou kartu, tak potom k čemu jsou záruční listy.

X1950pro si pár Wattů cucne, tak doufám, že máš aspoň 400W zdroj...

A jelikož jsi měl vždy nVidii tak nezapomeň před instalací ATi grafiky nainstalovat Framework...
P@pi (1519)|20.11.2006 14:17
[QUOTE=tgfh] A jelikož jsi měl vždy nVidii tak nezapomeň před instalací ATi grafiky nainstalovat Framework...[/QUOTE]

Anebo radši neinstaluj CCC, to je snad ten největší křáp... Ati tray tools ho o hodně překoná :thumb.
BC (64)|20.11.2006 15:48
Jednoznacne X1950 Pro! :thumb Spotrebu nema az tak velku (cca 50W - 70W).
joachimwedel (56)|20.11.2006 16:00
[QUOTE=schali]jo , tak tohle me dost stve, nVidia me zatim jeste nezklamala, ale k cemu to je kdyz prestava stihat?Dobre, asi koupim vsemi milovanou X1950PRO a zapomenu na vsechny problemy o kterych jsem cetl, osttane kdo by nechtel tak vykonou kartu za tak dobre penize.Ale slibuju vsem Atinarum, jestli nebude slapat jak ma, tak si me rovnou zaradte do skupiny k Hulanovi;))[/QUOTE]


TAk proc riskovat???Priplat si dva tisice na GF7900GT a mas to bez problemu.
tgfh (2985)|20.11.2006 16:04
[quote=joachimwedel]TAk proc riskovat???Priplat si dva tisice na GF7900GT a mas to bez problemu.[/quote]
Co to je? :hmm Co to zase píšete? :stupid
Jaké riskování ???
BC (64)|20.11.2006 16:11
Niektori tu asi nepoznaju vyznam slova zaruka. :rolleyes: Do noveho PC idem kupit X1950 Pro a nepripada mi to ze by som nejak riskoval! :hmm
P@pi (1519)|20.11.2006 16:28
[QUOTE=BC]Niektori tu asi nepoznaju vyznam slova zaruka. :rolleyes: Do noveho PC idem kupit X1950 Pro a nepripada mi to ze by som nejak riskoval! :hmm[/QUOTE]

Záruka na nekompatibilitu neexistuje, ale můžeš to objednat přes net a do 14 dnů vrátit bez udání důvodu.

Jinak myslim, že je naprosto zbytečný, aby jste se tu nějak osočovali. PEACE :cool:
Smeli (2302)|20.11.2006 17:18
Jestli tu tenhle flame brzy neskončí tak to tu locknu a všechny vás zbiju :D