Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ageia PhysX přídávný akcelerátor

milinn (50)|21.12.2008 22:02
Zdravím všechny, všude sem to tu na fórku zkoušel hledat ( možná přehlídnul ), ale když je teď pár her co podporuje NVidia Cuda nebo spíš bude, tak to bude podporovat i tento grafický akcelerátor co je vlastně už skoro neprodejný, nebo jen grafiky od NV ? Jen by mě to tak zajímalo :) a de si třeba pak do druhýho PCI-e slotu koupit grafiku od NV a nechat si s ní počítat fyziku ? a jako primární mít ATI ? Někde sem o tom četl, ale nevim esi to de, nějak s ovladači.
petnek (115)|21.12.2008 23:18
Podle mého názoru budou hry podporovat i Ageiu PhysX. Když se to tak vezme, nVidia koupila Ageiu a její technologie kombinuje ve svých kartách, důsledkem je právě i CUDA.
Instaloval jsem UT3 a s ním se pro počítání fyziky instalovali i knihovny Ageii, takže pokud je to tak i u jiných her podporující počítání fyziky bude to podobné.
Další věcí je to kombinování nVidie a ATI, to podle mě není možné, nicméně to nemám ověřené a odzkoušené.
jules79 (21)|21.12.2008 23:58
Myslím, že odpovědi na Tvoje otázky najdeš v tomto článku:

http://games.tiscali.cz/interviews/nvphysx2/index.asp
orgi (65)|9.1.2009 08:34
Ageia physx fachci nvidia ho plne podporuje ,ja mam gf9500 spolu s r3870 a pod xp to fachci...no pod vistou to nerozchodis....nechce dva ovladace pre grafiky ani len nainstalovat....takze pod vistou by ageia bola vyhrou....aj ked jej vykon sa uz neda s gf rovnat (vo fyzike)
JoRebel (2)|9.1.2009 16:37
ja se pripojim. Bohuzel mam jen jeden PCI-E (v nem Gainward 9800GT) a uvazoval jsem sehnat (kdyz ne Ageiu) jinou kartu od nVidie do klasickeho PCI. Sehnal jsem na eshopech pouze jednu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a otazka zni. Bude to mit vubec vyznam? neni karta pro tohle vyuziti moc pomala? z meho dotazu na info eshopu mi technik psal ze by byla vhodna :notsure
Salamander (6177)|9.1.2009 16:41
[QUOTE=JoRebel;204466]ja se pripojim. Bohuzel mam jen jeden PCI-E (v nem Gainward 9800GT) a uvazoval jsem sehnat (kdyz ne Ageiu) jinou kartu od nVidie do klasickeho PCI. Sehnal jsem na eshopech pouze jednu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a otazka zni. Bude to mit vubec vyznam? neni karta pro tohle vyuziti moc pomala? z meho dotazu na info eshopu mi technik psal ze by byla vhodna :notsure[/QUOTE]

No, mozna bys mel vedet, ze fyziku lze pocitat pouze na kartach 8 serie a vyssi :)
orgi (65)|9.1.2009 20:27
Ten technik.....ved on chce len predat....