Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou WiFi kartu ?

Maximus12 (763)|22.12.2008 17:35
Ahoj,

známej si pořídil ADSL WiFi modem a když jsem mu ho přišel nastavit zjistil jsem, že nemá v NTB wifi kartu. Potřeboval bych poradit jakou mu případně koupit, aby mohl s NTB chodit po baráku případně před barák.
Koukal jsem na nějaké - ale zas si nejsem jistej jakou značku koupit, pač třeba co mam v práci v kompu tak je to od asusu do PCI a je to pěknej šit hlavně ten jejich soft pro nastavení a připojení. Takže kdyby jste poradili byl bych vděčen.. :)
speedsnail (4876)|22.12.2008 17:54
1. Chtělo by to přesný typ notebooku.
2. Jsou notebooky které měli wifi modul jako příplatkovou položku, potom mají přípravu na anténu a stačí dokoupit mini wifi modul který se připojí do vnitřností.
Maximus12 (763)|22.12.2008 21:04
[QUOTE=speedsnail;197726]1. Chtělo by to přesný typ notebooku.
2. Jsou notebooky které měli wifi modul jako příplatkovou položku, potom mají přípravu na anténu a stačí dokoupit mini wifi modul který se připojí do vnitřností.[/QUOTE]

Tak přesně ti to teď neřeknu to si fakt nepamatuju - vím, že jde asi o 3-4 roky starý Fujitsu Siemens, má Celeron M a 256M RAM, 40GB HDD.. co si tak vybavuju z hlavy...
eraser (0)|24.12.2008 16:43
Máš dve možnosti, PC Card alebo USB wifi stick.
Maximus12 (763)|24.12.2008 16:50
[QUOTE=eraser;198516]Máš dve možnosti, PC Card alebo USB wifi stick.[/QUOTE]

Pro něj by bylo patrně idealnější USB wifi - poradíš jakou značku případně ? Díky
eraser (0)|24.12.2008 23:10
Pozrel by som si Linksys, tie sú celkom spoľahlivé a cenovo prístupné.
Maximus12 (763)|26.12.2008 17:32
Tak z linksysu jsem našel jen toto:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

nebo

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Patrně bych vzal asi to druhé, kvůli většímu dosahu.

Případně kdyby tam měl PCMCIA tak asi tuhle:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak co je lepší v rámci dosahu USB nebo PCMCIA ? Případně poruchovosti, kvality atd...Dík
eraser (0)|4.1.2009 16:27
Tak výber PC Card alebo USB záleží o viacero faktorov. V každom prípade USB je univerzálne využiteľné rozhranie, avšak pokiaľ mám istotu, že dané wifi bude slúžiť výhradne pre notebook, ktorý má naviac omedzený počet USB portov, tak je lepšie využiť PCMCIA kartu, pričom niektoré sú konštruované tak, že vôbec nezavadzajú, resp. sa nemôžu poškodiť, ak sa notebook používa položený napr. na kolenách apod.