reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením

RiciBF (4)|25.12.2008 18:40
Zdar všichni mám problém s připojením k netu. Nedávno jsem pořídil NB a musel jsem vyřešit připojení, používám adsl router se 4 porty LAN a k němu jsem připojil router D-LINK DI-524 s wifinou. Když surfuji na NB tak cca po 10 minutách ztratí spojení, zatím jsem zjistil že NB na router vidí a že problém asi bude mezi routery, ten nový stačí vyresetovat a opět to určitý čas jede. Mohl by mi někdo poradit. Díky Rici
eraser (0)|25.12.2008 22:45
Router na router môže spôsobovať problémy najmä s vypadávaním DNS, osobne som riešil tento problém, preto som si nastavil napevno DNS adresy môjho providera.

Tá strata spojenia sa týka samotného wifi alebo internetu?
RiciBF (4)|26.12.2008 17:40
Internet funguje stále jen wifi vypadává a po každých cca 10 min musím restartovat wifi router
eraser (0)|4.1.2009 16:30
Hmm, veľmi nepríjemný problém, no skúsil by som ešte menší trik. Stačí nastaviť wifi router na G normu a notebook tiež, čo sa robí vo vlastnostiach wifi karty. Mne to vyriešilo často kopu problémov ohľadne nekompatibility, resp. časté wifi výpadky.
RiciBF (4)|7.1.2009 19:04
Diky za snahu, ale celý problém není ve wifi ale ve spojeni obou routerů to jsem zjistil pokusem na ten druhý router s wifi jsem píchnul ještě jedno pc ne kterém jsem měl puštěný monitoring a bez problémů, zato na Notesu problém pokračuje a už mě vážně nic nenapadá.
karelbohacek (10)|7.1.2009 23:14
tak se podive jestli tam nemas v routru zapnute omezeni na data nebo sirku dat . skus dat defa. a na routru k not dej dhcp auto , not maj prob s vlast. ip radsi prijmaj distr.
pinc (85)|8.1.2009 10:09
Napiš model toho DSL, a u obou model HW a model fw, a nastavení obou zařízení.

Spojení ztratíš jen na ně jaké úrovni (napříklda HTTP) nebo rozpojení sítě, že nejdou ani pingy na IP adresy?
RiciBF (4)|11.1.2009 10:11
Model DSL je Xavi X8122r, verze firmwaru je : 3.C50CZT4.8122B/21041001a4
D-LINK - DI-524, verze firmwaru je V2.06.

Ještě jsem zjistil že po nějakém čase se spojení samo obnoví, dnes ráno net naskočil a po hodině opět konec, musí to bít někde v nastavení toho d-linku protože ten musím neustále restartovat. Jinak když přestane fungovat net tak nejde ani ping