reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na bezdrátoví internet? - (**vyriešené**)

SamecP (1751)|3.1.2009 16:29
Čau.Mam doma zavedený internet.Zapojim kabel do síťoví zásuvky a internet funguje.Nic nekonfiguruju,nic nenastavuju.Máme,ale doma dva NB,tak bych potřeboval poradit jak udělat bezdrátovou síť.Prakticky mi jde o to jestli je možný,abych koupil nějaký router,propojil ho síťovim kabelem do tý zásuvky a do napajení a jestli by to fungoval?Popřípadě mi prosím doporučtě nějaký router (stačí obyč,za co nejmíň peněz).V tomhle odvětví hw se neorijentu,tak děkuju za rady.
matyyy (2527)|3.1.2009 16:35
uvědomuješ si že s tím tvým přístupem se stáváš poskytovatelem veřejně přístupnýho netu a dál dáváš svoje data veřejně k dispozici ostatním (těm trochu zdatnějším)

něco málo budeš muset nastavit
SamecP (1751)|3.1.2009 16:39
[QUOTE=matyyy;201965]uvědomuješ si že s tím tvým přístupem se stáváš poskytovatelem veřejně přístupnýho netu a dál dáváš svoje data veřejně k dispozici ostatním (těm trochu zdatnějším)

něco málo budeš muset nastavit[/QUOTE]

To nějak nechápu.S jakým přístupem?Myslíš zabezpečení?Takže to bude šlapat?
matyyy (2527)|3.1.2009 16:50
[QUOTE=SamecP;201968]To nějak nechápu.S jakým přístupem?Myslíš zabezpečení?Takže to bude šlapat?[/QUOTE]
no že něco připojíš o ono to funguje. Jo funguje, ale v nezabezpěčeným režimu, což je nanic(no jiným lidem se to hodí).

BTW v příloze máš scren interface z jednoho hodně blbýho routeru, něco málo se tam musí nastavit
router.jpg
Razi3L (612)|3.1.2009 16:50
kup si wi-fi router např.:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
do něj připojíš kabel, který máš teď v PC (kterým vedeš net) a nakonfiguruješ si v routeru zabezpečení. V kvalitě routerů, ale přehled nemám.

/edit: nemá to náhodou být bezdrátovÝ internet? (podle vzoru mladý)
SamecP (1751)|3.1.2009 16:53
[QUOTE=matyyy;201972]no že něco připojíš o ono to funguje. Jo funguje, ale v nezabezpěčeným režimu, což je nanic(no jiným lidem se to hodí).[/QUOTE]
Tak,proto se právě ptam,protože o tomhle nic nevim.

[QUOTE=Razi3L;201973]kup si wi-fi router např.:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
do něj připojíš kabel, který máš teď v PC (kterým vedeš net) a nakonfiguruješ si v routeru zabezpečení. V kvalitě routerů, ale přehled nemám.[/QUOTE]

Takže ten router stačí,aby byl napojenej jen v síti a v zásuvce,jo?Nemusí být zároveň i v PC například USB?Jak se to konfiguruje?
matyyy (2527)|3.1.2009 16:57
[QUOTE=SamecP;201975]
Takže ten router stačí,aby byl napojenej jen v síti a v zásuvce,jo?Nemusí být zároveň i v PC například USB?Jak se to konfiguruje?[/QUOTE]
1) ano
2) ne
3) připojíš router dočasně k nějakýmu pc síťovým kabelem do prohlížeče zadáš adresu routeru a pak v interfacu nastavýš co potřebuješ (nahrál sem ti do předchozího příspěvku screen)
Razi3L (612)|3.1.2009 17:00
Jo, stačí do routeru zapojit UTPčko a napájení a normálně to jede. Nepotřebuješ k tomu USB. Nastavení se konfiguruje v internetovym prohlížeči. Do adresy napíšeš IP routeru a tam normálně uvidíš nastavení. (teda aspoň doufám, že to je IP) Ale třeba to bude jinak u routeru, který koupíš. Všechno by mělo být popsané v manuálu.
SamecP (1751)|3.1.2009 17:00
[QUOTE=matyyy;201979]1) ano
2) ne
3) připojíš router dočasně k nějakýmu pc síťovým kabelem do prohlížeče zadáš adresu routeru a pak v interfacu nastavýš co potřebuješ (nahrál sem ti do předchozího příspěvku screen)[/QUOTE]
OK,super dík.Ještě bych chtěl poprosit někoho,aby mi poradil přímo nějakej router (S co nejlepší poměrem cena/výkon.Fakt to nemusí bejt žádnej zázrak jen,aby to fungovalo v jedný menší místnosti).
EditorPO (2819)|3.1.2009 17:05
[quote=SamecP;201957]Čau.Mam doma zavedený internet.Zapojim kabel do síťoví zásuvky a internet funguje.Nic nekonfiguruju,nic nenastavuju.Máme,ale doma dva NB,tak bych potřeboval poradit jak udělat bezdrátovou síť.Prakticky mi jde o to jestli je možný,abych koupil nějaký router,propojil ho síťovim kabelem do tý zásuvky a do napajení a jestli by to fungoval?Popřípadě mi prosím doporučtě nějaký router (stačí obyč,za co nejmíň peněz).V tomhle odvětví hw se neorijentu,tak děkuju za rady.[/quote]
Nemas nahodou aj router? https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/26280-nastaveni-netu#184038
SamecP (1751)|3.1.2009 17:07
Hele já vůbec nevim.Několikrát nám měnili poskytovatele internetu,pak ještě prej odkloňovali linku.Prostě píchnu kabel do sítě a funguje to.:confused:
EDIT:V bytě router nemam,jen obyčejnou síťovou zásuvku.
SamecP (1751)|3.1.2009 17:51
Poradí mi někdo přímo nějakej router?Co třeba tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]?
Logout (4018)|3.1.2009 18:07
TP-link je dost podezřelá značka. Můžou s nim bejt problémy. Ale na jeden PC by snad měl stačit. Jinak osvědčená značka je linksys, vcelku dobrý zkušenosti jsou i s některejma asusama... ale ty jsou dražší.

Nějaký nastavení musíš provýst: a to nastavit v routeru zabezpečení WPA2 a heslo, totéž heslo pak nastavit na všech klientech, který se budou chtít připojit.
Při připojení klienta dáš vyhledat síť, klikneš připojit, zadáš heslo a mělo by Tě to připojit.
EditorPO (2819)|3.1.2009 19:45
[quote=SamecP;202015]Poradí mi někdo přímo nějakej router?Co třeba tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]?[/quote]
Tento ti bude bohate stacit.
SamecP (1751)|17.1.2009 14:13
Tak bych jen doplnil,že jsem nakonec koupil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].Vše šlape jak má,zabezpečení mam nastaveno WPA2.Jinak tenhle router můžu všem doporučit.Má příjemné uživatelské rouhraní v ČJ.Tak díky všem za pomoc.