Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AGP inno3D GF 7300GT a pipeliny

sokorotor (110)|23.11.2006 14:16
Pokoušel jsem se u mé nové karty odemknout pipeliny ale neuspěl jsem...domnívám se tedy že jsou bud chráněné víc hardwarově nebo jsou opravdu nefunkční...

Postupoval jsem takto po instalaci Riva Tuneru 20.16.1 (z GURU 3D) jsem doklikal až na NV STRAP DRIVER + install + označil jsem Enable harware masked unit a professional capabiliti + customize a ... v následujícím okně se zjevil výčet pipelines... u pixel shaderu jsou 2 disabled a vertex shaderu je 1 disabled ...
po zaškrtnutí těchto disabled je změnily hodnoty v horní lište z 8PP a 4VP na 16PP a 5VP +ok+ použít + okno restart windows pro funkčnost . . .
po restaru jsem se doklikal do okna s výpisem pipelines a zjistil následující...
že hodnoty v horní liště zůstaly na 16PP a 5VP ... ALE ty zaškrtnuté pypeliny co za nimy bylo napsáno Disabled zůstaly Disabled a po testu v 3D MARKU 03 jsem nespozoroval žádný nárůst výkonu...

PS: PP jsou pixel pipeliny a VP jsou vertex pipeliny
73gt iNNo.jpg
tgfh (2985)|23.11.2006 14:33
Jádro 7300GT je defektní čip vypůjčený ze 7600.
7600 má 12 Pixel shaderů, 12 TMU, 8 ROP/RBE, 5 Vertex shaderů.
7300GT má 8 Pixel shaderů, 4 TMU, 4 ROP/RBE, 4 Vertex shadery.

To, že se ti ukazuje 16 Pixel shaderů je nějaké divné, ne?
Myslím si, že i tak ti to odemknout nepůjde. Bude tam určitě nějaká další ochrana - Nevím to ale jistě, člověk nikdy neví... :)
Konnor (278)|23.11.2006 14:51
s jakými ovladači jsi to zkoušel, pokud jsou to ty z inst. CD tak bych zkusil jiný (novější). Je to nepravděpodobné, ale za pokus to stojí, popř. bych zkusil nějaké alternativní ovladače.
sokorotor (110)|23.11.2006 16:34
::::::::drivery- 93.71- international

Kyž jsem měl ati 9200 tak se v tý době začaly na SCORE CD objevovat drivery..........ted jsem to zapomněl a nevzpomenu si..... no ty jsem pár měsícu používal a potom ty další verze začaly blbnout a mít obraz s chybami tak jsem se na ně vyprd a do pár měsíců(asi 3) nato začaly originální drivery od ATI mít stejný výkon.... no a od té doby instaluju jen originální.
tgfh (2985)|23.11.2006 16:45
A nebo by pomohlo preflashovat bios grafiky na 7600GS - v tom se sice moc nevyznam, ale myslím si, že by to bylo lepší než nějaké otevírání pipelines v RivaTuneru.
sokorotor (110)|23.11.2006 19:52
Néééééé, flashování Biosu mého miláška nehrozí a podle toho co vím tak je flashování Biosu víc vo držku než softwarové odemykání pipelines v Riva tuneru... a když jsem se na flashování biosu (ještě u mé strare gf fx 5200) ptal chlapíka(ADMIN a stavitel mého původního pc) co mi ted instaloval wokna XP tak otom ani nechtěl slyšet...
boboco (1987)|23.11.2006 20:00
[quote=sokorotor]Néééééé, flashování Biosu mého miláška nehrozí a podle toho co vím tak je flashování Biosu víc vo držku než softwarové odemykání pipelines v Riva tuneru... a když jsem se na flashování biosu (ještě u mé strare gf fx 5200) ptal chlapíka(ADMIN a stavitel mého původního pc) co mi ted instaloval wokna XP tak otom ani nechtěl slyšet...[/quote]

Já Ti nic takového neradím, tohle by měl opravdu provádět jen uživatel, který ví co dělá, ovšem flashování biosu grafiké karty není až tak riskantní jako flash biosu zákadní desky. Chce to jen mít k dispozici nějakou PCI grafiku třeba ze starého PC. Pokud by se do karty nahrál špatný BIOS, přidal by jsi do PC druhou grafiku, a flashnul BIOS zpět (samozřejmě je nutné si vždy původní BIOS zálohovat!). Ale asi bych zbytečně na Tvém místě neriskoval...
wizaard (913)|23.11.2006 21:36
Inu, jak tak posuzuji Tvé schopnosti s PC, sokorotore, na odemykání pipelines, taktování nebo nedej Bože flashování BIOSu bych se prozatím být Tebou vykašlal, počkej, až přijde ta správná doba (pro začátečníka nic, co bych doporučoval a pan "ADMIN" měl pravdu).
sokorotor (110)|24.11.2006 13:59
[QUOTE=wizaard]Inu, jak tak posuzuji Tvé schopnosti s PC, sokorotore, na odemykání pipelines, taktování nebo nedej Bože flashování BIOSu bych se prozatím být Tebou vykašlal, počkej, až přijde ta správná doba (pro začátečníka nic, co bych doporučoval a pan "ADMIN" měl pravdu).[/QUOTE]


No to je teda fakt pěkný, kdybys spíš napsal jestli jsem někde neudělal nákou chybu v odemykání PiP...
S přetaktování CPU a VGA mám už "SVé" zkušenosti zaplacené poškozeným hardwarem...
Tedy dost zkušeností abych věděl že se mám vybodnout na přetaktování graf. karty a CPU nemám "honit na maximum"...
A když mě sleduješ tak sis určitě přečetl finální konfiguraci mého PC a zjistil jsi že mám CPU přetaktované následujícím způsobem :

ORIGINAL: CELERON 1000MHZ na 100mhz
OVERCLOCK: CELERON 1330 mhz na 133mhz tedy overclock 33%
tedy 100mhz cpu dané na 133mhz desku a věřím tomu že by to běhalo na 1,4 Ghz...
sokorotor (110)|24.11.2006 18:14
Tak si holt odpovím sám,
pročetl jsem si znova článek na tomto webu o Riva tuneru a dospěl jsem k názoru že jsem při provádění odemykání pypelines nikde neudělal chybu, tudíž ty pipelyny jsou zablokované nebo nefunkční...
tgfh (2985)|24.11.2006 18:26
Přesně tak, exitovalo jen pár typů grafických karet u kterých to šlo, a 7300GT mezi ně asi určitě nepatří...
wizaard (913)|24.11.2006 23:53
A kromě toho to bylo taky často kus od kusu, ne jenom typ od typu.
fanik (81)|29.11.2006 00:32
Neaktivní quad na 7600 nebo quady na 7300 nejsou locknuté, jsou neaktivní - tedy na HW úrovni, nejdou tedy odemknout a nepůjdou odemknout.

Jedině snad na úrovni fyzického zásahu na čipu, ale nikdo neví jak a pokud vím tak se o to ani nikdo nepokoušel.
Podívej se případně do oficiálního threadu autora RivaTuner na guru3d.

Ty quady jsou deaktivované přímo při výrobě čipu (ne při výrobě karty), pravděpodobně jsou u 7600 zcela bezchybné a u 7300 s potencionálně chybným quadem a je to zřejmě pojistka proti nestabilnímu chování jádra (prostě u 7600 25% k dobru a 7300 33% k dobru - rezerva)

/ed/ přeflashováním biosu u 7300 biosem z 7600 se dosáhne pouze toho, že se karta bude hlásit jako 7600, ale stále bude mít svých 8/4
sokorotor (110)|2.1.2007 23:27
Nedalo mi to a zkusil jsem projistotu poslední verzi Riva tuneru 2,0 Final a opět se mi nepovedlo odemknot jedinou pypelinu... jinak vašim tvrzením věřím.
fanik (81)|3.1.2007 00:33
Milionkrát jsem napsal, že to nelze. Ty pipeline nejsou zamknuté, nýbrž jsou neaktivní a to je ten podstatný rozdíl!!! =))

Prostě jsou zcela mrtvé a nejsou k nim žádné přívody a nedostávají žádnou energii prostě nic, jen tam fyzicky jsou a čip o nich ví. Dnes už je jisté, že je nelze zprovoznit ani hardwarovým zásahem =)
leonidas (6)|6.1.2007 13:11
Na 7300 je to uříznuté při výrobě, nejsou k tomu ani dráty :-), proto to nejde oživit