Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

piskani karty?

Gouranga (699)|8.1.2009 19:01
fodling@hope a uvodni videa crysis jsou jediny veci, ktery dokazou rozpiskat moji grafiku.. a to dost neprijemne (u kratkyho videa to nevadi, ale hodiny fah jsou trosku problem..).hadam, ze je to grafika..jinak snad jedine zdroj, ale to bych necekal. je to tedy gainward 9800gtx (lehce pretaktovana) a corsair hx620.
je tohle reklamovatleny?
budou se se mnou bavit, kdyz neni zrovna moc zpusobu, jak jim to dokazat?
diky

EDIT: tak po dalsich zkousenich bych rek, ze to je precejen zdroj, ale je mozny, aby si jen tak piskal kdyz, nemuze bejt vytizenej nad nakejch 60%? nejspis i min, kdyz karta sama ma cca 200W a zbytek sestavy je vicemene v klidu?
problem je v tom, ze se mi to opravdu nechce cely rozkladat a mam akorat neznackovej 550w zdroj, kterej jste mi doporucili vymenit a ati x1950, o ktery si myslim, ze by to asi nezatizila..
dalsi zajimavy muze bejt, ze pretezovaci furmark, nic nerozpiska..

EDIT2: Tak ted se mi jeste podarilo rovnou skocit do modry obrazovky.. jeji zprava byla ale zobrazena hodne kratce.. neuklada se neco takovyho nekam?


EDIT 3:Tak jeste neco: kdyz tak ruzne menim frekvence jadra/shaderu/pameti, tak i podle toho se meni frekvence piskani :-) je mozny, ze by zmena spotreby karty menila piskani zdroje, nebo je to spis ta karta?
zajdax3 (138)|8.1.2009 19:50
mam stejny problem s kartami GTX260 AMP2 a ASUS ENGTX260/G/HTDP. nekdo mi rikal ze je to vyrobni vada karet a nejde s tim nic delat. Zajimalo by me co je na tom pravdy.
xstreetfighter (453)|8.1.2009 20:05
kdyz to piska, tak to budou vetsinou kondenzatory, muze to byt vyrobni vada, protoze u corsaira toto neni bezne...muze to byt i karta i zdroj. Co kdyz oddelas bocnici a poslechnes si to uchem, sice je to vysokofrekvencni zvuk, ale mel by si poznat odkud to jde. Primarni asi je, jestli je to ten zdroj nebo karta...od toho bychom meli vyjit...
zajdax3 (138)|8.1.2009 20:16
nevim jak gouranda, ale u me to dela na 100% graficka karta. piska vzdy u vypoctu F@H, a intra pri hrach. zvuk vychazi nekde z poza vetracku z napajeci casti karty
Gouranga (699)|8.1.2009 21:08
tak po dalsich pokusech (bocnici mam odendanou trvale) mi pripada, ze to nejvic piska ze zdroje - a to kdyz dam ucho dozadu k vyfuku..

ale zvlastni prave je, ze se to deje jen u videi her a F&H a ne vy pripadech, kdy je zatez vyssi - hry samotne, 3dmark, furmark a podobne..

tady naka podobna diskuse - http://www.asktheramguy.com/v3/showthread.php?t=74823
zajdax3 (138)|8.1.2009 21:16
Zdroj mi to delal taky jednou OCZ StealthXStream 600W Gamers, nastesti ho uz nemam.
xstreetfighter (453)|8.1.2009 21:18
pripada nebo to tak je?:rolleyes: nemas moznost si podobne silny zdroj pujcit nekde jinde? Pro overeni? Ale pokud obecne nekde neco piska, vetsinou to neznamena nic dobreho. Znamená to průser, jak sem se už i já dokázal u zdroje sám přesvědčit, muze byt asi relativne jedno pri jake cinnosti to piska, protoze pochybuju, ze ty sám zdroj toho pískání budeš nějak měnit (pájet někde kondíky). Necháš to tak a budeš se modlit, ať se nic nestane a v lepším případě to přestane.Myslim si, že to může být důvod k reklamaci, protože takto se součástky-výrobek běžně nechovají. Mohou kupříkladu porušovat některé hygienické předpisy apod. Ovšem je to na konkrétní společnosti, zda-li výrobek vymění či ne. Pak už je to na soud...
Gouranga (699)|8.1.2009 21:26
no mam akorat LC 550W, ale kdyz jsem si kupoval tuhle grafiku, tak mi vsichni tady rikali, at s ni koupim i zdroj, protoze by to nemusel zvladnout a neco vzit sebou, jinak pristup k zadnymu jinymu zdroji nemam. navic reklamace zdroje je docela naprd bez nahrady...bez grafiky bych se obesel, ale kdyby si ho vzali na tech 30 dni, co muzou, bylo by to docela nemily..

EDIT: muze to znit zvlastne, ale kdyz hejbu s oknama, tak to prestava. (win XP) nebo presneji se to spis pritlumuje..
xstreetfighter (453)|8.1.2009 21:38
a jak dlouho ten corsair máš? Někdy se může stát, že to chvíli píská než se to "zajede", ale třeba jen pár hodin, to už sem slyšel několikrát, ale moc dlouho není dobrý. Kde si to koupil?Třeba natrefíš na nějakýho šikulu mechoše-opraváře co ti to hned a s tebou zkusí. Samozřejmě se to bude jinak hodně těžko dokazovat. Ale zkusil bych to, třeba si měl smůlu na špatný kus, to se stává, dneska se všechno dělá v Číně. Vem si ale, že ti to s sebou může vzít třeba desku...
Honza23 (490)|8.1.2009 21:39
Mám s tím také problém,ale vždy jen u úvodního intra hry,ale jen u některých,stačí ve hře zapnout Vsync a bude to OK.Mimochodem to pískají cívky,ono by stačilo je zakapnout voskem.
xstreetfighter (453)|8.1.2009 21:41
dobře, ale to není řešení. Mu píská zdroj, ale tobě to dělá třeba grafika...
Gouranga (699)|8.1.2009 21:43
koupenej byl nekdy snad v cervnu, takze uz ma docela dost za sebou :)
prave, ze jsem to koupil v prazskym softcomu a zrovna se na me pan prodavac netvaril privetive..on se nikdy netvari privetive a nefunguje rychle. navic po poslednim incidentu s nim se tam nechci ani moc ukazovat.
on je to takovej zapadlej obchod ve dvore.. neznat to, tak by to clovek tipoval na vykup surovin :)

a i kdyby to byl mechanik, nevim jestli by si troufnul porusit pecet, ktera tam tusim, ze je, a snizil pravdepodobnost reklamace u vyrobce..


s tim vsync jsem to cet nekde primo na strankach corsairu.. skoda, ze to nejde pustit v F@H :)
Honza23 (490)|8.1.2009 21:47
Opravdu je to ten zdroj ?Ono se to dost špatně poznává,já jsem si nejdřív taky myslel,že je to zdroj.Zkus v nějaké té hře,ve které ti to píská zapnout ten Vsync a uvidíš.
xstreetfighter (453)|8.1.2009 21:49
no nemyslel sem porušit pečeť ale dát mu pokouřit. Nevím, stejně bych to šel reklamovat. Dělá to ten zdroj pořád nebo začal až od nějaké doby? a pro příšte si pamatuj, kupovat HW jen tam, kde prodávají mladí, krásní, sympatičtí a ochotní prodavači typu Brandon Walsch apod.:D třeba je to pískání opravdu normální, ale mě teda žádnej zdroj nepíská a aní mým známým...
Gouranga (699)|8.1.2009 21:51
u her to v podstate nevadi - par sekund na zacatku neni zadna hruza, ale F@H je zalezitost hodin a to uz je tezsi na ignorovani.. z her, co jsem si vsim tak akorat crysis, jinak nic. pak jeste 3dmark, ale zase jen pri nacitani..

myslim, ze piskal od zacatku..ale precejen je to dost prilezitostnej jev..
k tomu brandonovi walschovi - asi fakt budu muset, ikdyz ten prodavac neni starej.. kdyz jsem nakupoval za 10k, tak byl i milej a privetivej, ale jak casem klesaly poptavky do radu stovek, choval se cim dal hur a byl cim dal pomalejsi :)
Honza23 (490)|8.1.2009 21:57
[QUOTE=Gouranga;204157]u her to v podstate nevadi - par sekund na zacatku neni zadna hruza, ale F@H je zalezitost hodin a to uz je tezsi na ignorovani.. z her, co jsem si vsim tak akorat crysis, jinak nic. pak jeste 3dmark, ale zase jen pri nacitani..[/QUOTE]

A u her,kde Ti to píská jen při intru,tak tam jsi zkoušel zapnout Vsync,jestli to přestane ?
Gouranga (699)|8.1.2009 22:28
[QUOTE=Honza23;204167]A u her,kde Ti to píská jen při intru,tak tam jsi zkoušel zapnout Vsync,jestli to přestane ?[/QUOTE]
co jsem si vsim, tak jedina, co to delala, byla crysis, kterou ted nemam nainst. dnes uz se na to nak necejtim a zejtra doma moc nebudu, tak se pokusim ozvat o vikendu..
Gouranga (699)|9.1.2009 19:27
takze mam to chapat jako neresitelnou situaci krom vymeny komponent za uplne jiny typy?
prysk (7)|15.2.2009 13:36
Zdravim...mám problem s GTX 260 216 55nm.
A to že karta píská,jak už tu někdo psal.Vim na 100%,že je to karta...píská při spouštění některých her,a když třeba zapnu Atitool a nechám testovat kuli artefaktům,nebo pustim 3d view.!!!
Mám k této kartě SEASONIC SS-500ET-F3, 500W !! Nevim teda co dělat,grafiku mám ještě čas vrátit.
Nebo koupit jinej zdroj?...nevim jak je to s těma větvema...ale v CZC mi řekli,že zdroj je v pohodě :(
Tak nevim co dělat...karta jinak běží jak má.
Deee-aN (3834)|15.2.2009 14:54
Někde se to tu řešilo a snad by to mělo být reklamovatelné. Kartu kupuješ kvůli hrám a né pískání.
bugmenot (1)|7.4.2009 13:55
Dobry den. Mam Zotac GTX 260? AMP Edition a mam stejny problem. V nekolika hrach co jsem zkousel to piskalo hlavne v menu. Zkuste vsak nekdo GTA3, tam je to snad nejhorsi, menu se dokonce seka a karta bzuci jak blazen. Pokud vsak v NVIDIA System Performance snizim takty na minimalni hodnoty, problem je pryc (GTA3 funguje normalne).
Taky jsem zkusil zapnout vertikalni synchronizaci a funguje to. Je to lepsi nez snizovani taktu. Diky za radu. Tim padem je problem asi vyresen.
Akorat by me zajimalo jestli tohle delaj treba i karty ATI.
-HoNY- (557)|13.4.2009 23:31
[QUOTE=bugmenot;236727]... mam stejny problem. V nekolika hrach co jsem zkousel to piskalo hlavne v menu...[/QUOTE]
Jaký je u sestavy zdroj?
Dufinos (422)|14.4.2009 16:34
bugmenot: Co jsem se s tím setkal na jiných forech, tak to je snad problém jenom s nVidiemi.... dost lidí psalo podobné problémy (resp. stejné problémy ;) ) v součinnosti se zdroji Corsair popř. Seasonic a Fortron... Hlavně, co si tedy pamatuji, tak to bývalo spojeno s GTX260 a GTX280... Zdá se mi, že ale snad vždy pomohlo vypnout tu vertikální synchronizaci. Každopádně je to podle mého závada na reklamaci, ale na druhou stranu, raději bych se obešel bez té Vsync, než měsíc bez PC... U ATI jsem si podobného problému zatím nevšiml, ale je možné, že tento problém mají také, jen jsem se se stížností zatím nesetkal...
Gouranga (699)|14.4.2009 17:11
tak u me je to kombinace 9800GTX a corsair HX620. a prave se mi to vyskytuje pri vysokych FPS (napr. nacitani crysis, kde to dosahuje nekolika tisic) a prave vSync to dava do kupy (napr. v crysis warhead uz to s vSync nedela)
Martin_c (19)|24.4.2009 11:10
Mam GTX285 od Asusu a take mi piska v crysis intru a obcas v narocnem 2D. Hodne mi pomohlo permanentni aktivovani vSync a potom instalace fullcover bloku na vodni chlazeni. To celkove ztlumilo zvuk, takze ted to slysim jen u narconych vypoctu
mildante (183)|17.6.2009 12:19
Ahoj, tak jsem vcera skoro objednal Asus GTX275, ale pak jsem vsude mozne na internatu narazil na tento problem - piskani graficke karty pri vysokych frame rate, v uvodnich obrazovkach Crysis, pri Folding@Home atd.

Podle toho, co jsem se docetl, tak jsou na vine spatne kondenzatory (civky) (anglicky capacitors) (jen nejsem technik, tak nevim, jestli se civkou a kondenzatorem mysli to same) a mozna to i souvisi s pouzitym zdrojem v PC.

Takze nez cokoli objednam (nechci mit piskajici grafiku - at uz to dela treba jen nekdy) - chtel jsem se zeptat majitelu nebo techniku, kteri maji zkusenosti s kartami Asus GTX275, GTX285 nebo GTX285 TOP, jestli mate podobnou zkusenost a tyhle karty vam take piskaji a jestli to treba delaji i v kombinaci se zdrojem Thermaltake 700W Toughpower, ktery mam v PC.

Take jsem se docetl, ze ten Asus GTX285 TOP by mel mit nejake kvalitnejsi kondenzatory, tak by me zajimalo, jestli tuhle kartu treba nekdo ma a jestli take piska?
Pokud by ty lepsi kondenzatory mely pomoct od tohoto problemu, tak radsi zaplatim ty penize navic oproti Asus GTX 275 a vezmu tu Asus GTX285 TOP. Nesnasim jakekoli podivne zvuky z PC.

Diky vsem za pripadne postrehy.
johny__g (6387)|17.6.2009 12:28
[QUOTE=mildante;259942]...[/QUOTE]

Cívka a kondenzátor opravdu není to samé, takže kvalitnější kondenzátory na to nemají vliv. Pokud bude karta pískat, tak ji prostě vrátíš a hotovo. Dopředu se tohle nedá odhadnout, kdyby ano tak se tenhle problém už nevyskytuje.
mildante (183)|17.6.2009 12:41
Aha, diky, takze lepsi kondenzatory tomu nepomuzou? Ach jo, clovek by cekal, ze karta za 8000 uz bude trochu kvalitni. No nevim, jestli v takovem pripade budu jakoukoli grafiku kupovat. Vy, co mate tyhle Asus karty, piskaji vam? Nebo je spis vetsi sance, ze dostanu nepiskajici kartu? Nebo by bylo lepsi pockat na nejakou novou radu karet od Nvidie?

Jinak tady je odkaz na video, jaky ten zvuk pry asi zhruba je, i kdyz v tomto pripade to asi spis dela ten Corsair zdroj ci co:

http://www.youtube.com/watch?gl=AU&hl=en-GB&v=C4d23F2jehQ
mildante (183)|18.6.2009 13:25
Jinak by me zajimalo, kdy ta vylepsena Asus GTX285 TOP (http://www.asus.cz/news_show.aspx?id=15825) bude v prodeji i v CR. Nejsou na ni vylepsene jen kondenzatory, tak by treba piskat nemusela. Zkousel jsem poslat email Asusu, ale zadna emailova adresa dostupna na jejich strankach neexistuje.
elpsycho (1602)|18.6.2009 13:50
Já se jaksi v poslední době nesetkal s kombinací zdroj/grafika která by při vysokých fps (to bývá právě v herních intrech pokud nemáte zaplý vsync) nepískala, vyjma grafik bez přídavného napájení (7600GT/2600XT). 7900GT, X1950GT, 9600GT, všechno pískalo, GTX260 tomu nasadila korunu :) Připadá mi to že zdroj vždycky působí jako zesilovač toho pískání a čím žravější grafika, tím bylo pískání silnější. Více se to projevovalo když jsem měl v PC Seasonic S12 nebo S12II, s Enermaxem 82+ nebo Deltou DPS-700 to bylo lepší.
mildante (183)|18.6.2009 14:41
Tak to jste me moc nepotesil :( A co kombinace se zdrojem Thermaltake Toughpower 700W?
mildante (183)|18.6.2009 18:13
Co karty od MSI? GTX 275 a 285 - nepouzivaji pry referencni design - takze se chci zeptat, jestli taky piskaji?
elpsycho (1602)|19.6.2009 03:04
Já měl jen ty 3 modely zdrojů takže co se dá čekat od Thermaltaku netuším, nevím ani do jaké míry je to záležitost zdroje a do jaké grafiky. Jen vím že jsem toho vyměnil za pár let v PC celkem hodně a to pískání mě provází pořád. Momentálně jsem rád že mám aspoň desku které nic nepíská, poslouchat melodie při každém otevření okna nebo spuštění aplikace bylo mnohem horší než to přečkat v intrech her :) Teď zkouším GPU folding a zvukový projev je na akceptovatelné úrovni (slyším tu jen hodně tlumený elektrický cvrkot asi od zdroje), ale podle spotřeby to vypadá že grafika snad ani nic nedělá a podle displeje to vypadá že to celé nic nedělá (krom vytížení CPU) :/
HEAD (235)|19.6.2009 09:48
Mam asus gtx 260 matrix a zdroj corsair tx 650w a zdroj i grafika piskaj.Nastesti se tak deje jen v menu her, kde mam treba 3000fps...
Jinak predchozi zdroj fortron fx500A-500w s 8800gts 640Mb nepiskali.
Nettle (128)|19.6.2009 17:50
Tak ja sem si poridil kartu 8800GTS 512MB a slabe piska pri foldingu je to neprijemne ale jak se roztoci vetracek tak neni zas tak slyset - takze to jde. Ovsem sehnal sem kartu 8800GTX a to je jiná káva ta piští úplně nehorázně - zas folding home nebo nacitani 3D marku. Ale nakonec se domnivam ze piskot nejde z karty ale ze zdroje. Aspon podle poslechu je piskani nejvice slyset u vyfuku zdroje.
mildante (183)|19.6.2009 19:38
Nettle - a co mas prosim te za znacku zdroje?
Kirk1 (850)|19.6.2009 19:58
Ja mam GTX 260 a Seasonic 500W a tak isto mi píska:o
robky (3195)|19.6.2009 20:49
[QUOTE=mildante;260933]Uzasny, to jsme to dopracovali... piskajici graficke karty temer v kazdem PC :([/QUOTE]

ja mám HD3870 a zdroj SS-500ET - píska (ale len veľmi slabo) iba pri chlpatej kocke v AtiTool-e
Nettle (128)|19.6.2009 22:09
mildante - sem zapomel napsat mam seasonic ss-400et, jinak celkem super zdroj akorat se me ho nechce rozdelavat abych neprisel o zaruku, kdybych zaruku uz nemel tak je davno rozdelanej a civky namoceny v laku nebo v lepidle ), posilat ho na reklamaci a resit to se me vazne nechce.
Mailen (35)|13.7.2009 14:45
Ahoj, mám objednanou ASUS GTX285 TOP, jak tu psal mildante, tak uvidím jak si povede. Měl jsem GTX260, GTX 275, GTX 295 vše na Enermaxu PRO 82+ a vše to samé bzučení/pískání. Také nemám rád "podivné" zvuky z PC... Poslední dobou ty drahé věci moc kvalitní nejsou, nemůžu si pomoci. :(
mildante (183)|17.7.2009 16:48
Mailen: Pak dej tedy prosim vedet, jak se ta karta po teto strance chova. Diky :)
trodas (1753)|17.7.2009 23:12
[QUOTE]davno rozdelanej a civky namoceny v laku nebo v lepidle[/QUOTE]

Jo, to jsem delal take na DFI LP B desce... Nakonec se ukazalo, ze ani zaliti civek vysokoteplotnim silikonem nic nevyresilo (jen to vypadalo hnusne). Problem byl v kondicich...
mildante (183)|20.7.2009 16:41
[QUOTE=trodas;271824]Jo, to jsem delal take na DFI LP B desce... Nakonec se ukazalo, ze ani zaliti civek vysokoteplotnim silikonem nic nevyresilo (jen to vypadalo hnusne). Problem byl v kondicich...[/QUOTE]

Zajimave, ze tady kdosi psal, ze lepsi kondenzatory mi proti piskani nepomuzou, ze to delaji ty civky. Ale tykalo se to grafiky.
Mailen (35)|4.8.2009 12:05
[quote=mildante;271696]Mailen: Pak dej tedy prosim vedet, jak se ta karta po teto strance chova. Diky :)[/quote]

Ahoj, promiň, že píši tak pozdě... každopádně to karta dělala ještě více:-(. Dostala se mi ale do ruky karta od Zotacu GTX275 nepřetaktovaná verze (ZT-275E3KB-FSP) a ta je tichounká i bez vynuceného V-SYNC. Tak doporučuju.

Měj se.
mildante (183)|5.8.2009 16:55
Mailen: Diky. Ja jeste nic nekoupil, tak mozna vezmu ten Zotac. I kdyz ted trochu uvazuju o necem s 2GB pameti. Mozna nejaka 285ka. Tak se mrknu jestli treba Zotac neco takoveho dela. Kazdopadne diky za info :)
kody33 (51)|12.10.2010 02:47
SUPER TEMA!!!!:-))))))
dakujem vsetkym tu zucastnenym, ze ste ma priviedli hned k rieseniu mojho problemu!!!! aj mne piska ale nie karta, ale presne a skoro stale zmienovane v tomto probleme, zdroje CORSAIR!!!!! mam HX 620W ,,akoze,, odporucana kvalita s 5 rocnou zarukou!!!! ten zdroj piska, a mne pri zapnuti Stalker Call of pripyat, v menu strasne, v hre samotnej ani nie , alebo mensou intenzitou, a zapol som aj VSYNC, a piska to dalej!!!!!
presne mi to robi ako v tu spominanom Youtube videu, o niekolko prispevkov vyssie. zajtra premontujem zdroj TAGAN z mojho druheho pocitaca, a potom dam vediet, ci je to na 100% karta, alebo tento nepodareny zdroj!!!!typujem na 99.9% zdroj, aj podla pocuvania v skrini to zatial vyzera na zdroj!!!
SUPER TEMA!prepacte, ze to opakujem stale, ale je uplne vycerpavajuca pre moje potreby!!! len tak dalej SVET HARDWARE- ACI!!!!!!
THE-END (65)|14.10.2010 14:07
Ja by som to vyriešil inak ako výmenou zdroja.Vymenil by som grafiku.ATI má lepší pomer cena/výkon.A neviete či pištia aj Nvidie GTS 450?Lebo nejakou zázračnou mocou ma napadlo ju kúpiť do nového PC,ale ked tu čítam o tom ako je Nvidia naprd tak o tom vážne začínam uvažovať či nezobrať radšej ATI radeon 4750 noiseless.CPU-C2Q 8300,doska asus P5P43TD PRO,zdoj bude corsair VX 450
16cmfan (2153)|14.10.2010 14:16
Každá karta môže pískať, či to je Nvidia alebo ATi... je treba sa pozerať na kvalitu spracovania PCB a osadených súčiastok a taktiež feedback od userov/recenzie atď. O zdroji platí to isté - no mal si šťastie na zlý kus, nemôžeš to teraz zovšeobecniť na všetky Corsairy.
THE-END (65)|14.10.2010 15:38
Zatial tu bola len rada GTX,na novej GTS 450 je to už možno fixnuté,Zoberem teda toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]