Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus WL-500G Premium kolísaní

Joei (1)|11.1.2009 10:06
Dobrý den,
prosím o váš názor nebo radu.
Nejdříve bych popsal o co jde, mám doma WIFI připojení k internetu. Přípojný bod před oknem 50m čistá viditelnost, směrovou anténu - AP - router Asus WL-500G Premium.
Jde o to, že my hrozně kolísa kvalita signálu přes den a večer mám ping na server poskytovatele připojení 100 až 2000ms někdy se úplné přerušení a to i 3x za minutu. A po půlnoci mám ping 2 až 5ms až do rána pak je to nanovo. Ping 2 až 5ms mám někdy i dopoledne, ale to je opravdu ojediněle.
Poskytovatel s tím nic nedělá a stále tvrdí, že je chyba u mně, ale já mám za to , že u mně není chyba a že mně ruší jiná síť. Je zde nějaký odborník který by nás rozsoudil.

Děkuji všem za odpověď.
Pabler (425)|11.1.2009 23:40
Potom mi tak trosku nejde do hlavy preco by ta druha siet bola v noci alebo dopoludnia vypnuta, ...

Kolisanie signalu si odsledoval na tom APcku ?
alebo sa len domnievas ze kolísa signal kvoli tomu ako ti skace ping
-
Pokial len podla toho ako skace ping, tak ja si skor myslím, ze to na druhej strane nestíha masinka pokial je vyssia zataz ... poobede deti doma zo skoly a uz tahaju co im príde na rozum ...
-
Pokial mas pristup na to APcko, prihlas sa tam a ak ukazuje aj silu signalu v dB tak odsleduj ako je ten signal na tom ...
Pre jednoduche pripojenie postací signal 35 a viac dB , 50-60 je uz velmi pekne a da sa povazovat za maximum z toho co sa da vytrieskat na SOHO rieseniach...
Taktiez sa ti ukazu inaksie siete nez ta na ktoru si pripojeny ... tak mozes kuknut ci nevysielaju na tom istom kanali ako tvoj ISP, v tom pripade to bude musiet riesit on zmenou kanalu...
-
Ale podla mna to signalom nebude....
eraser (0)|12.1.2009 13:36
Tiež si myslím, že je to záťažou, ono AP nie je stavané na viac užívateľov a potrebnú väčšiu šírku pásma. Je to len obyčajný hub.

Inak ja som mával výpadky a veľké pingy z toho dôvodu, že mi vlhol spoj koaxu a pigtailu, keď som ho vysušil a poriadne zaizoloval, tak som mal pokoj. Avšak úplný kľud som dosiahol vtedy, ked som tento spoj strčil do steny a vonkajšiu dieru zatrel. :)

Samozrejme, že niekedy sa nedajú vylúčiť i problémy spojené s počasím alebo rušením pásma. Voda, čiže dážď a sneh wifi vysielaniu moc neprospievajú.
Pabler (425)|12.1.2009 18:19
[QUOTE]Samozrejme, že niekedy sa nedajú vylúčiť i problémy spojené s počasím alebo rušením pásma. Voda, čiže dážď a sneh wifi vysielaniu moc neprospievajú.[/QUOTE]

Suhlasim, no vzhladom na to, ze to ma len na vzdialenost 50m to myslim v tomto konkretnom pripade pripade nebude hrat rolu, nech uz pouziva kvalitnu CSatu alebo MMDS s 75Ohm koax kablom (ano, ja viem ze je to na TV, ale cloveku hned padne sanka ked sa poobzera co vsetko pouzivaju maly ISP :) )

Otazne je ako to tvojmu ISP dokazat ... dotrep si tam Notas o ktorom vies ze je zarucene cisty, pripoj a ak to bude blbut tak na odpoved ISP ze mas nieco s PC odpovedz pridte mi to spravit .... platis samozrejme az zavadu doriesia ...

IMHO a myslim ze aj realita:
Kazdy sa snazí co najviac ponapajat kvoli zisku a co najmenej investovat do infrastruktury ... a potom to takto vyzera ...