Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s crossfire HD4850

phajml (10)|14.1.2009 23:59
Zdravím prosííím muže někdo pomoct mám zapojeny dvě HD4850 v CF když zapojím vše jak má byt pustím PC vše fpoho jede ale jak najedu do Windowsu tak mi to hází pořád chybu jak je na screenu. většinou to udělá až když zaškrtnu v Catalystu Enable crossfire tak pak to udělá.

Sestava:
Zákl deska:gigabyte EP35-DS4
Proceosr: Q6600 3,2 Ghz
RAM:4 GB Patriot 1066Mhz
fgfgfg.jpg
r-a-k (222)|15.1.2009 00:11
[quote=phajml;206824]Zdravím prosííím muže někdo pomoct mám zapojeny dvě HD4850 v CF když zapojím vše jak má byt pustím PC vše fpoho jede ale jak najedu do Windowsu tak mi to hází pořád chybu jak je na screenu. většinou to udělá až když zaškrtnu v Catalystu Enable crossfire tak pak to udělá.

Sestava:
Zákl deska:gigabyte EP35-DS4
Proceosr: Q6600 3,2 Ghz
RAM:4 GB Patriot 1066Mhz[/quote]

Jaký máš OS a verzi Catalystu?
phajml (10)|15.1.2009 00:17
[QUOTE=r-a-k;206828]Jaký máš OS a verzi Catalystu?[/QUOTE]

mám Vistu 64bit a verzu 8.12
r-a-k (222)|15.1.2009 00:35
Instaloval jsi ovladače hotfix pro catalyst 8.12 ?
phajml (10)|15.1.2009 00:37
jj ty jsem tam právě dal :-( ale přád to stejny :-( muže to byt třeba tím že tam mohly zustat jeste nějaky stary nebo tak něco ? já jsem to instaloval tak že jsem nechal jednu grafiku naisnatloval jsem ty 8.12 a hned po tím ten hotfix pak jsem tam dal tu druhou grafiku to se nainstalovalo pak jsem to zase vypnul a propojil mustkem je to tak dobře ?
phajml (10)|15.1.2009 00:47
a ještě když tam zapnu to crossfire tak to napíše tu chybu a potom už je to jako by ta grafika v tom PC ani nebyla není nikde napasaná. když se podívám třeba do správce zařízení
r-a-k (222)|15.1.2009 01:07
[quote=phajml;206833]jj ty jsem tam právě dal :-( ale přád to stejny :-( muže to byt třeba tím že tam mohly zustat jeste nějaky stary nebo tak něco ? já jsem to instaloval tak že jsem nechal jednu grafiku naisnatloval jsem ty 8.12 a hned po tím ten hotfix pak jsem tam dal tu druhou grafiku to se nainstalovalo pak jsem to zase vypnul a propojil mustkem je to tak dobře ?[/quote]

Ano může to být i tim že ti tam zůstal nějaký bordel po starých ovladačích a dělá to neplechu,jestli jsi neodstranil i zbytky z registru.Stáhni si ten DCProSetup tím odstraníš zbytky.Jinak postup je dobře.Takže odinstaluj a pak v nouzovým režimu(doporučuje se to) vyčisti DCProSetup zbytky a pak to vše zapoj tak jak jsi psal,postup je správný.
Pro upřesněnou:
1)Odinstaluj Catalyst
2)V nouzovým režimu vyčisti přes DCProSetup
3)Vyndej druhou grafiku a nech jen jednu
4)Nainstaluj ten hotfix restart a pak vypni
5)dej druhou kartu bez mustku zapni PC a nech nahrát ovladače(udělá to sám OS)vypni
6)Propoj karty můstkem(můžeš zkusit oba nebo někdy stačí jen jeden,musíš vyzkoušet)
7)Zapni PC a v Catalystech zaškrtni položku Crossfire a mělo by to fungovat OK

EDIT:Byl jsi rychlejší:Podívej se teď pro jistotu do spravce zařízení(grafické adaptery) jestli tam jsou obě karty a jestli není u nich chyba.

A když nepovolíš Crossfire tak tam jsou vidět obě karty ve Spravci zařízení?
phajml (10)|15.1.2009 01:12
[QUOTE=r-a-k;206835]Ano může to být i tim že ti tam zůstal nějaký bordel po starých ovladačích a dělá to neplechu,jestli jsi neodstranil i zbytky z registru.Stáhni si ten DCProSetup tím odstraníš zbytky.Jinak postup je dobře.Takže odinstaluj a pak v nouzovým režimu(doporučuje se to) vyčisti DCProSetup zbytky a pak to vše zapoj tak jak jsi psal,postup je správný.
Pro upřesněnou:
1)Odinstaluj Catalyst
2)V nouzovým režimu vyčisti přes DCProSetup
3)Vyndej druhou grafiku a nech jen jednu
4)Nainstaluj ten hotfix restart a pak vypni
5)dej druhou kartu bez mustku zapni PC a nech nahrát ovladače(udělá to sám OS)vypni
6)Propoj karty můstkem(můžeš zkusit oba nebo někdy stačí jen jeden,musíš vyzkoušet)
7)Zapni PC a v Catalystech zaškrtni položku Crossfire a mělo by to fungovat OK

EDIT:Byl jsi rychlejší:Podívej se teď pro jistotu do spravce zařízení(grafické adaptery) jestli tam jsou obě karty a jestli není u nich chyba.

A když nepovolíš Crossfire tak tam jsou vidět obě karty ve Spravci zařízení?[/QUOTE]

díky :-P mno je u toho chyba tahle "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

Klepnutím na tlačítko Vyhledat řešení odešlete data o tomto zařízení společnosti Microsoft a zjistíte, zda je k dispozici řešení." a kdybych reinstaloval celej win bylo by to asi nej že ?
phajml (10)|15.1.2009 01:18
jj když ho nepovolím tak jdou vidět obě karty :-P
r-a-k (222)|15.1.2009 01:23
[quote=phajml;206836]díky :-P mno je u toho chyba tahle "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

Klepnutím na tlačítko Vyhledat řešení odešlete data o tomto zařízení společnosti Microsoft a zjistíte, zda je k dispozici řešení." a kdybych reinstaloval celej win bylo by to asi nej že ?[/quote]

Oprava:Kód 43Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)


Doporučené řešení

Jeden z ovladačů, které řídí zařízení, odeslal do operačního systému upozornění, že zařízení nějakým způsobem selhalo. Další informace o tom, jak zjistit o jaký problém se jedná, naleznete v dokumentaci k hardwaru.

Na kartě zařízení Obecné vlastnosti spusťte klepnutím na položku Poradce při potížíchPrůvodce odstraňováním potíží.

To je ejn aby jsi věděl co to znamena
phajml (10)|15.1.2009 01:25
[QUOTE=r-a-k;206838]Oprava:Kód 43Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)


Doporučené řešení

Jeden z ovladačů, které řídí zařízení, odeslal do operačního systému upozornění, že zařízení nějakým způsobem selhalo. Další informace o tom, jak zjistit o jaký problém se jedná, naleznete v dokumentaci k hardwaru.

Na kartě zařízení Obecné vlastnosti spusťte klepnutím na položku Poradce při potížíchPrůvodce odstraňováním potíží.[/QUOTE]

mno ale když ho zapnu znova tak pohoda zas ale zapnu Crossfire a jsem zas tam kde jsem byl mno zas jedna grafna nic nedělá :-(
r-a-k (222)|15.1.2009 01:31
[quote=phajml;206839]mno ale když ho zapnu znova tak pohoda zas ale zapnu Crossfire a jsem zas tam kde jsem byl mno zas jedna grafna nic nedělá :-([/quote]

A měl jsi tam před těma 8.12 jiný ovladače?starší
phajml (10)|15.1.2009 01:33
[QUOTE=r-a-k;206840]A měl jsi tam před těma 8.12 jiný ovladače?starší[/QUOTE]

mno měl jsem prvně jednu grafiku tam jsem dal originál z CD a za dva dny cca jsem nainstaloval ty 8.12 mno a dneska jsem tam dal tu druhou a píše to tu chybu mno...
r-a-k (222)|15.1.2009 01:42
[quote=phajml;206841]mno měl jsem prvně jednu grafiku tam jsem dal originál z CD a za dva dny cca jsem nainstaloval ty 8.12 mno a dneska jsem tam dal tu druhou a píše to tu chybu mno...[/quote]

Dobře,nainstaluj znova ty ovladače podle postupu a stáhni si ještě ovladač k chipsetu základní desky http://www.gigabyte.cz/products/mb/driver/ga-ep35-ds4_21.html(Řešil jsem nedávno případ kde taky nešli 4580 v crossfire a nakonec to dělali starý ovladače od základovky)
A pro dnešek ti bohužel už nepomůžu jelikož jsem hotový.Napiš pak jak jsi dopadl a jinak se mužem na to zítra ještě podívat kdyby ti to nešlo.

EDIT:Jestli to bude zase dělat tak bych zkusil 8.11 aby se zjistilo jestli nebude problém jen v těch Catalystech 8.12,nemam k nim důvěru co se týká Crossfire
phajml (10)|15.1.2009 20:53
Už to valí dííkec moc.....
r-a-k (222)|15.1.2009 21:08
Dodám že problém byl zanesenýma Vistama od předešlých ovladačů grafiky nVidia kterou tam měl před ATI,vyřešeno přeinstalem Win.