reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Problémy s pevným diskem

Neregistrovaný (0)|17.1.2009 11:07
Jméno tazatele: Nerca

Znění dotazu:
Dobrý den,
Mám problém s pevným diskem, rozdělil jsem ho na dvě části na jednu jsem nahrál windows XP, systém se normálně spustí, všechno funguje a pak se najednou objeví modrá obrazovka a problém s fyzickém načítání adresy a počítač se ihned restartuje a pri startu se sam obnovi bios ze zalohy a musim nastavit v biosu boot z disku a pak se systém spusti, chvilku jde a pak se to celé opakuje. Zkoušel jsem to přeformátovat a nahrát znova, ale objeví se ten samý výsledek, nevíte někdo co s tim? Nebo nějaký lepší program na formátování než je ten co je u win XP SP 2? Díky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Asus P5Q-SE2, Intel P45, s775, ATX
Seegate 500GB, ST3500320AS, 3,5", 32 MB, SATAII
Dojigiri (1629)|17.1.2009 18:59
Za jak dlouho po startu XP se to stane? Tj. normálně se přihlásíš a stane se to až po chvíli, anebo už během přihlašování (= nelze nebootovat Windows a přihlásit se)? V prvním případě dřív než se to stane si nastav, aby se ti počítač automaticky nerestartoval při chybě (2. talč. Tento počítač/ Vlastnosti, Upřesnit, Spuštění a zotavení systému - Nastavení, odškrtnout "Automaticky restartovat") a pak opiš čísla u chyby (např. 0x00000D1 (....)) a napiš je, anebo to vyfoť.

Pokud nelze vůbec nabootovat a stane se to během startu Windows tak je to větší problém ... před rozdělením disku to šlo?

Protože pokud se obnovuje bios ze zálohy, vypadá to, jako by byl nějakej problém s přetaktováním (procesoru, pametí) a s tím související přehřívání po chvíli anebo chyby v paměti (Windows je při startu na nestabilní přetaktování docela háklivej). Takže pokud je přetaktováno (procesor nebo paměti) zkus přetaktování zrušit (dát na výchozí hodnoty). Nejsnáz v Biosu pomocí "Load defaults".
Neregistrovaný (0)|18.1.2009 17:23
Nic jsem netaktoval, sestava je úplně nová chlazení a zdroj jsou v pohodě. Stává se pravidelně cca 5 min po startu windows, a tedka se to ještě zhoršilo, píše chybu na disku. Takže díky za radu, nechám ten disk vyreklamovat
Maximus12 (763)|18.1.2009 17:49
Tak BSOD neco pise, co presne..?

Muze se stat ze je to problem HW (projed testama - minimalne RAM -Memtest, Goldmemory)..
nebo
pak muze bejt problem s ovladaci - ze nejsou kompatibilni.
Dojigiri (1629)|18.1.2009 18:19
Tak chyby na disku může psát i proto, že se "nestandardně vypne" (restartuje). Pak můžou být chyby na disku a nemusí to nutně souviset s problémem. Zkus vypnout to automatický restartování, aby sis moh napsat čísla chyb.

Memtestem taky nic nezkazíš, paměťma to může být taky.