Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde přečíst disk

marcadek (4)|18.1.2009 15:23
Ahoj, u staré instalace WinXp mám disk rozdělený na 2 oddíly. 1. systémový, 2. data.
Nainstaloval jsem WinXp na nový disk, ale ze starého disku můžu přečíst data pouze z prvního oddílu. U 2. oddílu se mi zobrazí obsah hlavního odresáře, ale další adresáře nebo soubory neotevřu. Nevíte co s tím?
Ihales (207)|18.1.2009 15:33
stalo se mi neco podobnyho v naprosto stejny situaci - resenim bylo format diskoveho oddilu, pak to jelo(ikdyz ztrata dat neni prijemna pokud nemas zalohu)
Intri (3490)|18.1.2009 15:38
Pokud je neotevřeš, vyhodí to při pokusu o otevření hlášku. Jakou?
Logout (4018)|18.1.2009 16:13
Máš tam NTFS? Neni problém v tom, že tam máš nastavený špatně práva, takže na ně nemůžeš? Pokud jo, tak by mohlo pomoct kliknout na ty adresáře co nemůžeš přečíst pravym, dát zabezpečení, rozšířené a tam převzít vlastnictví.
(Může se ale stát, že nebudeš mít práva ani k převzetí vlastnictví, pak pomůže jen linux...)
astec (1823)|18.1.2009 16:23
[QUOTE=Logout;208201]Máš tam NTFS? Neni problém v tom, že tam máš nastavený špatně práva, takže na ně nemůžeš? Pokud jo, tak by mohlo pomoct kliknout na ty adresáře co nemůžeš přečíst pravym, dát zabezpečení, rozšířené a tam převzít vlastnictví.
(Může se ale stát, že nebudeš mít práva ani k převzetí vlastnictví, pak pomůže jen linux...)[/QUOTE]

Než to naťukám, tak mně logout předběhl...
Předtím ale si vypni zjednodušené sdílení souborů
marcadek (4)|18.1.2009 20:26
Naštěstí jsem zachoval ještě tu starou instalaci, takže na soubory se dostanu ze staré instalace. Nastavil jsem sdílení a už to funguje, takže super.