Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatně nastavená wifi ?

brHI (6)|24.1.2009 20:05
Ahoj mám problém s připojením přes Wifi a zdá se mi divné nastavení viz screen.
Toto má být wifi na desce Asus P5K Premium Wifi/AP ale nevím co tam dělá to umístění USB, nevíte co s tím ?
Untitled 4.gif
Logout (4018)|24.1.2009 20:22
No asi je to interně připojený na USB sběrnici. Toho bych si nevšímal.
brHI (6)|24.1.2009 21:06
Aha myslel jsem že v tom bude problém. Když chci mit spojení misto přes kabel wifi tak nemužu docílit spojení s modemem. Všechno dělám podle manuálu na CD ale wifi nepřímá, už nevím co s tím.
EditorPO (2819)|24.1.2009 21:22
Asi musis zapnut WiFi na routeri (modemu, ked ho tak volas).
brHI (6)|24.1.2009 21:55
To mám ale pořád nic, nevím jak mám nastavit ASUS WiFi-AP Solo jsou to ovladače pro tu wifi

// Píše to
Síla signálu : vynikající
Stav : Připojeno

ale net nejde, jen když to zase dám na kabel :(
Logout (4018)|24.1.2009 22:20
Dej sem výstup příkazu (spuštěnýho v konzoli - start-spustit-napsat "cmd" a enter a tam):
ipconfig /all
v okamžiku, když máš odpojenej kabel a wifi píše připojeno
brHI (6)|24.1.2009 22:34
Toto mi to napsalo

Fakt netuším co s tím nikdy jsem to nedělal x(
Bez názvu.JPG
EditorPO (2819)|24.1.2009 23:44
[quote=brHI;210949]Toto mi to napsalo

Fakt netuším co s tím nikdy jsem to nedělal x([/quote]
Mas na wifi nastavenu pevnu IP, zmen v jej nastaveniach na automaticke pridelenie IP.



Tu IP, co tam mas teraz nastavene, si daval podla coho?
brHI (6)|25.1.2009 10:50
Tak jsem to dal na automaticky a jde to ale když sem restartoval pc tak zase nic ale když jdu do Síťová připojení vyberu wifi dám vlastnosti a bezdrátové sítě tak musím zaškrtnout Konfigurovat nastavení bezdrátov síťě pomocí systému Windows a už to přes wifi jde ale zase tžeba vypnu PC a musím to zaškrtávat znova :(

// Když to zapnu přes wifi tak je signál : velmi dobré ale časem jen dobré, nízke a spadne to.
EditorPO (2819)|25.1.2009 13:23
Asi ti po starte nabieha nejak utilita priamo k tej wifi karte, ktora vypne spravovanie wifi priamo systemom. Ta utilita ma asi ikonu vpravo dole pri hodinach.
Dojigiri (1629)|26.1.2009 11:32
Jojo, při instalaci se instaluje utilita, tu vypni (už nevim přesně kam se instaluje jestli do Po spuštění nebo do registru - půjde to vypnout nejsnáz přes MsConfig). Nebo jí odinstalovat (ale nevím jestli se to neodinstaluje i s driverem).

Pro přístup k wifi jí nepotřebuješ a z osobní zkušenosti vím, že je lepší to nechat spravovat Windows. Potřeboval bys jí, pokud bys chtěl Wifi kartu použít jako Access Point, ten bez toho nefunguje. Btw. možná to máš nějak konfliktně nastavený v tý utilitě, nemáš tam třeba právě nastavený, že to má být AP?