Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slabý Wi-FI signál na notebooku

Sp1ke (3)|27.1.2009 20:12
Zdravím, mám takový problém s wi-fi na notebooku (ACER Aspire 6920G-582G32MN Gemstone Blue s Intel Wireless WiFi Link 4965AGN), a to sice slabý signál. V okolí bydliště se nachází hned několik sítí (jedna od mého poskytovatele internetu na stolní PC, pak 1-2 free a pár dalších). V celém bytě ale nenajdu až na jedno místo - kde jsem se jednou na 5 minut připojila -, kde bych chytila silný signál. Pokaždé když najdu jaký takž silný signál (tj. 3 čárky) a chci se připojit, tak to buď nejde anebo spadně na 2 čárky. Uvažovala jsem, že bych si koupila Edimax EW-7318USg, nicméně nevím jestli to bude fungovat, protože když jsem měla půjčenou jednu USB Wi-Fi kartu (tuším, že byla od Sonny), tak mi to nepomohlo. Taky mě napadlo koupit si nějaký router, ale už jsem z toho jelen, jak pořád pročítám všemožná diskuzní fóra. Díky za pomoc.
matyyy (2527)|27.1.2009 20:46
nebydlíš náhodou v paneláku (nebo nějaké jiné železobetonové konstrukci)?
jakým způsobem dostáváš net do PC?
zkus chytat wifi u okna
astec (1823)|27.1.2009 20:55
Jestli dobře čtu:
- v bytě je mašina připojena na internet = zakoupit WIFI router, ten připojit na poskytovatele, z něj vést kabel do stávajícího pc a na NTB chytat signál z tohoto routeru. Předpokladem jepřipojení po drátu.

Pokud budete honit signál venku, tak jej sice za pomocí nějaké mašinky zesílíte a pošlete do NTB, ale asi bude zaheslovaný provoz.
Sp1ke (3)|27.1.2009 21:48
Ano, bydlím v paneláku a v PC mám internet zavedený pomocí kabelu.

U okna jsem zkoušela chytat signál snad nepočítaně ve všech místnostech, ale kromě toho jednoho krátkodobého připojení nic.

Takže to nakonec přeci jen vypadá na ten router, že?
astec (1823)|27.1.2009 21:50
[QUOTE=Sp1ke;212135]Ano, bydlím v paneláku a v PC mám internet zavedený pomocí kabelu.

U okna jsem zkoušela chytat signál snad nepočítaně ve všech místnostech, ale kromě toho jednoho krátkodobého připojení nic.

Takže to nakonec přeci jen vypadá na ten router, že?[/QUOTE]

Jak to popisujete, tak ano..
Sp1ke (3)|27.1.2009 22:11
[QUOTE=astec;212136]Jak to popisujete, tak ano..[/QUOTE]

Aha, dobře. A můžu se zeptat, jaký byste mi eventuálně doporučil? Měla jsem vyhlédnutý jeden od OvisLinku, ale už si nepamatuji přesný název.
astec (1823)|27.1.2009 22:37
[QUOTE=Sp1ke;212146]Aha, dobře. A můžu se zeptat, jaký byste mi eventuálně doporučil? Měla jsem vyhlédnutý jeden od OvisLinku, ale už si nepamatuji přesný název.[/QUOTE]

Pokud bydlíte někde na menším městě, vesnici, tak ten, který prodávají ve vaší blízkosti - reklamace. Jinak je to v podstatě jedno, mám svoji značku, ZCOMAX Wi-Fi Broadband Router,AP, 4x10/100, ale někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Co člověk to jiný názor. na takové vzdálenosti po bytě vyhovuje snad každý. Jestli se skutečně jen jedná o to být připojený k internetu, nějaký mejlík tak je to jedno.. Jedině ještě tak estetika. :) Ovisy také nejsou špatné. Viděl jsem na nich postavené interetové komunitní sítě se stovkou uživatelů...
EditorPO (2819)|27.1.2009 22:40
Mozno tento http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=NETO6706
alebo http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=NETO6803

Nemusi byt od 100Mega, daju sa kupit aj inde.