Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak nainstalovat staré ovladače??

housky (2)|31.1.2009 11:29
Ahoj, potřeboval bych radu ohledně rozchození starších her, konkrétně Alien vs. Predátor 1...Na internetu jsem zjistil, že je v systému Win XP nutná instalace starších ovladačů (61.77). A zde je můj problém.
Mám graf. kartu Asus 6800XT a instalace ovladačů přiložených na CD(z roku 2005) ke kartě je bezproblémová. Zkoušel jsem instalaci novějších (182.xx) ovladačů a ta je taky bezproblému.Proběhne odinstalování a nainstalování novějších...Problém nastane, když chci nainstalovat staré ovladače 61.77. Odinstalování proběhne v pořádku i instalace proběhne, ale po restartování, PC hlásí, že nejsou nainstalovány žádné ovladače...Nevíte kde by mohla být chyba???? Zkoušel jsem to několikrát,ale stále to nejde a ani na netu jsem nenašel žádnou radu, jak provést downgrade:(
Intri (3490)|31.1.2009 12:18
Asi bude potíž s nějakými zbytky po odinstalaci těch nových ovladačů. Odinstaluj je ručně a pročisti od nich systém programem DriverCleaner. Pak zkus nainstalovat ty staré.
trodas (1753)|31.1.2009 13:41
Uz jsem zazil, ze ani DriveCleaner nepomohl, ze ovladace modifikovaly casti Windows knihoven a downgrade nesel... Takze - hodne stesti.

Mam dojem, ze nejhorsi situace byla s starymi Catalisty verzus prechod na nVidii... Reinstall windowsu byl jedinym resenim, tak se modli, aby ti Driver Cleaner pomohl. Ono je take dobre ho spustit v nouzovem rezimu, kdy se nezavedou ovladace grafiky, aby mohl odstranit vsechno. Je to i v navodu k nemu...
housky (2)|4.2.2009 16:31
VYŘEŠENO
Zjistil jsem, že ovladače je nutno 2x nainstalovat, aby grafická karta ovladače rozpoznala.Poprvé spustit stažený ovladač z archivu nvidie.Instalaci nechat proběhnout. Po druhé spustit instalaci přes ovladací panely - systém - hardware - správce zařízení - grafický adaptér - vlastnosti - ovladač - aktualizovat ovladač v průvodci instalace zaškrtnout NE - další - instalovat ze seznamu či jiného umístění - nevyhledávat - z diskety a pak už jen najít cestu k poprvé nainstalovanému ovladači (soubor nv4_disp) a načteném seznamu karet najít tu svou......Po instalaci ovladačů 61.77 jsem zjistil, že mi nefunguje přehrávání filmů. Po instalaci vyšších ovladačů 66.93 lze filmy přehrávat např. v BSplayeru.....Konečně mohu hrát AVP 1 pod XP -čkama :D
Sikil79 (429)|5.2.2009 10:58
[QUOTE=housky;215003]VYŘEŠENO
Zjistil jsem, že ovladače je nutno 2x nainstalovat...[/QUOTE]

JJ. Tohle fakt funguje. Kdysi jsem u kámoše takhle musel instalovat driver na RivaTNT2 nebo jak se to jmenovalo a na své předchozí sestavě jsem nové drivery pro Realtek ani jinak nainstalovat nemohl.