Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Preinštalovanie Windows

wili14 (41)|31.1.2009 16:31
Keď preinštalujem pokazené Windows iným inštalačným CD zostanú mi nainštalované všetky iné programy ktoré tam nainštalované boli predtým? Prípadne ako to mám preinštalovať?
Jiziii (796)|31.1.2009 16:48
taky to tak de že při instalaci pouze přeinstaluješ bez formátování
ale potom nemusej chodit všechny programy korektně
a breberky jako viry spyware atd ti tam zustanou
nejlepší vlbou je hodit si důležitý data někam na zálohu zformátovat a instalovat Win a instalace programů snad není problem
Intri (3490)|31.1.2009 16:49
Zůstanou ti data, ale pravděpodobně ti nebudou fungovat programy, které ke svému běhu nutně potřebují nějaké záznamy v registrech. Určitou představu, které programy to jsou, můžeš dostat, když připojíš svůj disk do jiného PC s vlastním diskem a OS, kde tyto programy nejsou nainstalované, a zkusit je spustit. Ale není to zrovna 100% způsob.

Když budeš přeinstalovávat, dej si pozor na věci, co máš na ploše - ta se přemaže, nahradí se novou.

Jinak pokud potřebuješ přeinstalovat systém, asi to má nějaký důvod. Zkus nám ho napsat, třeba to půjde vyřešit i jinak než přeinstalací. Jinak bych rozhodně doporučil si důležitá data zálohovat a disk přeformátovat, přeinstalace přece jen není tolik důvěryhodná jako čistá instalace.
wili14 (41)|31.1.2009 18:39
Ide o to, že ja mám všetko OK, ale kamarát priniesol disk na ktorom mu skolaboval OS a potreboval skopýrovať zaheslované dáta čo sa mi podarilo, ale ešte by som mu chcel spojazdniť ten disk bez straty ostatných nainštalovaných programov a mám len moje inštalačné CD
Intri (3490)|31.1.2009 18:56
Tak ať ti dá svůj licenční klíč... To snad není tak těžké. Samozřejmě za předpokladu, že je ten Windows legální. Pokud není, obávám se, že jsi na špatném místě. Pokud je a on klíč ztratil, můžeš zkusit své číslo, ale není zaručeno, že bude fungovat.
astec (1823)|31.1.2009 19:41
Pokud se dostaneš do systému který chceš přeinstalovat je mnoho programů, které zjistí instalační číslo MS produktů stačí jen si je poznamenat a použít pro reinstalaci...
trodas (1753)|31.1.2009 23:11
Ja to resim D diskem (C jen pro OS) a zalohovanim klicu registru programu, ktere to potrebuji + nastaveni z C disku a da se tak zprovoznit po reinstalu vlastne vse...

Jde jen o mozstvi vynalozene prace.

Jinak podle me se dobry software nemusi instalovat.