Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: více jak 4 hdd

Neregistrovaný (0)|2.2.2009 22:43
Jméno tazatele: kubík

Zn?ní dotazu:
dobrý den potřeboval bych poradit mám ted 5 zařízení s výstupem sata ale systém bere pouze 4. v biosu se musí předpokládám změnit IDE na AHPI ale potom se windows nespustí objeví se pouze na vteřinu modrá obrazovka pak se to resetne. reinstal windows s 5 zařízeními také není možný prý existuje nějaký driver pro windows xp který to řeší ale nevím kde ho sehnat a zdali bude stačit pouze jeho instalace děkuji za odpověd

HW a SW po?íta?e jehož se dotaz týká:
windows xp sp2, deska msi p7mgn
Richmond (8084)|2.2.2009 23:04
prehodit zpet na ide mod, preinstalovat driver na ahci + restart, v biosu prehodit na ahci + pridat 5. disk, najet do xp. Melo by to fungovat i na viste, ale naposled jsem to delal u ICH9 takze uz je to nakej ten patek. Predpokladam ze porty 5-6 podporujou jen AHCI/RAID...
Logout (4018)|2.2.2009 23:31
Na to zřejmě potřebuješ opravdu přehodit drivery na AHCI. V XP to ale tak jednoduše nejde. Co máš za desku, respektive nemáš na ni sata porty dvou barev? To by byla snažší varianta....
Neregistrovaný (0)|3.2.2009 13:00
mám desku MSI P7NGM má 6 sata jedné barvy ty 2 saty potřebujou v biosu to AHCI jinak je to nebere zřejmě to chce nainstalovat ovladač v xp ale nevím zdali to bude stačit nebo jestli budu muset vytvořit instal cd xp s těma driverama a sp3 a pak dát reinstal děkuji za vaše odpovědi