Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nova zostava, problemy :(

matiiii (65)|3.2.2009 21:51
Po zapojeni novej zostavy sa vyskytla chyba pri instalacii Windowsu XP -> po formatovani disku pri kopirovani suborov (nie pri instalacii) sa pri 93% objavi chyba, ze sa neda skopirovat subor nejaky, lebo "nie je platnou bitovou kopiou OS"... Zozaciatku sa to stavalo stale pri tom istom subore, ked som ho preskocil, objavil sa dalsi a nakoniec windows neslo spustit... po vymene komponentov sa chyba zmenila, pri instalacii naskocila modra obrazovka s chybou... Potom sme dokazali windows nainstalovat, ale nedokazeme ho zapnut -> ked sa nacita windows a ma skocit modre okno "Vitajte",ostane cierna svietiaca obrazovka s kurzorok uprostred a windows sa nezapne... Menili sme takmer secko, co sa dalo -> zdroj (z mojho stareho 300W na Enermax PRO82+ 385W), vystriedali sme 3 PATA a 1 SATA HDD (vsetky funkcne), vymenili sme 2 PATA napalovacky a jednu SATA, vyskusali sme 4 verzie OS... btw, mali sme k dispozicii (uz nemame) este jednu rovnaku dosku, procak a ramku (ASUS M3N78, AMD A64 X2 5600+, 2x1GB A-DATA Vitesta Extreme Edition DDR2 800MHz)... Tam sme nic menit nemuseli, po zapojeni dosky,ramky,procaku,sata disku (neviem akeho) sata napalovacky (tiez neviem typ) a zdroju toho enermaxu a pouziti windowsu XP z roku 2008 vsetko fungovalo... rovnaky postup s presne rovnakymi komponentmi u mna nefungoval... dosli sme k zaveru, ze na chybe bude doska, ale ani to si nevieme vysvetlit, lebo to spravanie je nepredstavitelne cudne... Nemam ten PC doma, takze nejake screeny a podobne veci vam neviem ponuknut, len by som chcel vediet, ci niekto nema s takymto niecim skusenosti... dakujem vopred!
Deee-aN (3834)|3.2.2009 22:16
Po zapnutí kompu mačkej F8. Pokud ti potom naskočí ta možnost, vyber Nouzový režim a v něm odinstaluj ovladače GPU. Vyčisti komp, máš-li tu možnost od jejich zbytků (Driver Sweeper) a nainstaluj nové.
matiiii (65)|4.2.2009 08:11
mno... pred tym som tam tie ovladace ani nevedel dostat :) podarilo sa nam to len vcera vecer, pred tym sme nedokazali ani windows nainstalovat a teraz sme tam supli akurat tie ovladace... chlapik, co ma teraz ten PC vravel, ze skusi este raz cele preinstalovat ale nevolal mi, tak asi nedosiahol ziaden uspech...
Pheneas (1)|1.6.2009 10:50
Dobrý den, mám windows XP asi měsíc......mám PC asi jen pro hraní her. Takže v neděli sem byl normálně na PC skoro celý den normálně šlapal! Ale dnes v ponděli ho zapnu vše naběhne ale nenačtou se mi XP vůbec....z černá obrazovka a nic se neděje zkoušel jsem pár funkcí přes F8 např. poslední známou konfiguraci. Ale nejde nic! Nevíte co s tim? Četl jsem tenhle článek http://technet.idnes.cz/navod-windows-xp-nechce-nabehnout-ukazeme-vam-jak-mu-domluvit-pu6-/software.asp?c=A071105_182205_software_dvr. Ale moc mi to nepomohlo!
Děkuji za odpověď!
EditorPO (2819)|1.6.2009 11:33
Co vsetko si z tej stranky http://technet.idnes.cz/navod-window...5_software_dvr skusal? Su tam 4 moznosti.
johny__g (6387)|1.6.2009 11:48
[QUOTE=EditorPO;255234]Co vsetko si z tej stranky http://technet.idnes.cz/navod-window...5_software_dvr skusal? Su tam 4 moznosti.[/QUOTE]

On píše že jen četl, ale nepochopil.
Posledí známá konfigurace tedy nejede. Nouzový režim také ne? Co reset BIOSu, zkoušel jsi?