Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s aktivaciou Visty

EditorPO (2819)|4.2.2009 19:47
Jeden moj znamy z nasho mestskeho fora ma taky specificky problem.
Ma notebook od HP s Vistou. Vsetko fungovalo v pohode, kym cez update nestiahol SP1. Nasledne po mesiaci Vista vyhlasila, ze je nelegalnou kopiou. Znamy preto obnovil Vistu z recovery particie, ale po mesiaci to znovu od neho pyta aktivaciu. Problem je ale v tom, ze stitok na spodnej strane ntb je tak osuchany, ze product key je necitatelny. Po telefonate s hotline MS a HP prisli na to, ze ma key z nejakej testovacej Visty.

Stretli ste sa uz s podobnym problemom? Ako ste to riesili? Da sa vobec zistit original product key, ktory patri k OEM instalacii?
Richmond (8084)|4.2.2009 20:52
...k HP jsou trosku jiny seriovy cisla nez treba k "neznackovejm" pocitacum. Mas stazenej validator z MS?
edit: jednou jsem mel problem ze mi to nevzalo klic, nainstaloval jsem validator a porad nic, tak jsem se na to vybod (zadny omezeni se nekonalo) a za par hodin mi vybehla bublina ze mam aktivovano... Zavolej na MS, daji ti platny cislo
EditorPO (2819)|4.2.2009 21:05
Hm, nemal som ten notebook v ruke. S tym znamym debatim len cez forum.

Myslis, ze v MS maju nejaku evidenciu, ze ake seriove cislo patri ku konkretnemu NTB? Zeby podla nejakeho HW ID?
Richmond (8084)|4.2.2009 21:08
[QUOTE=EditorPO;215112]Hm, nemal som ten notebook v ruke. S tym znamym debatim len cez forum.

Myslis, ze v MS maju nejaku evidenciu, ze ake seriove cislo patri ku konkretnemu NTB? Zeby podla nejakeho HW ID?[/QUOTE]
neco na ten zpusob - pro nektery znacky je rezervovan urcitej rozptyl cisel...
robky (3195)|4.2.2009 21:12
[QUOTE=Richmond;215101] Zavolej na MS, daji ti platny cislo[/QUOTE]

Týmto by som si nebol istý, pretože u OEM verzií je podpora len zo strany výrobcu alebo distribútora. Aktivácia a pridelenie čísla nie je to isté.

Obrátil by som sa na distribútora. Predpokladám, že ntb je ešte v záruke, prípadne či distribútor nevedie nejaké záznamy o predanom tovare
Intri (3490)|4.2.2009 22:30
Určitě bych s tím šel na prodavače toho noťasu. Ať ti buď dají platné číslo nebo rovnou novou OEM kopii Windows. Každopádně pokud jde o nějakou testovací verzi, MS má ve zvyku to vypisovat do pravého dolního rohu plochy.

Jestli máš možnost tu licenci aktivovat přes telefon, zkus to. Budeš mluvit jenom s plechovou hubou ( ke všemu zdarma ), při troše štěstí by se ti mohlo podařit dostat z ní číslo podle instalačního ID, které v průvodci aktivací dostaneš.

Pokud je ta Vista doopravdy nějaká testovací, určitě bych se obrátil na prodejce a žádal normální OEM licenci.