Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vytvorenie bootovacieho cd

dalibor dovicin (11)|9.2.2009 09:28
dobrý den, stratil som mam poškodené inštalačné cd windows a chcel by som si vytvorit v nero burning nové, ale neviem ktoré súbory z windows xp sú inštalačné-je to iba i386 alebo treba skopírovat na dvd celý windows xp.
Dojigiri (1629)|9.2.2009 10:35
i386 by mělo stačit ale je potřeba tam mít nějaký ty soubory z rootu (pro jistotu všechny) protože některý jsou nejspíš kontrolovaný při bootu z CD a instalaci (protože jak tam nejsou, vypíše "neplatné instalační médium" nebo něco podobnýho). Na jmenovce CD podle mých zkušeností nezáleží.

Do Nera bys navíc taky potřeboval bootovací sektor, kterej na CD norm. neni viditelnej, takže doporučuju spíš použít nLite, kterej umí instalační bootovací obraz vytvořit bez problému, anebo rovnou přes Nero vypálit.
dalibor dovicin (11)|11.2.2009 10:23
díky za ten typ na nlite,fakt výborný program,inštalačné cd som vytvoril ale windows mi inštaluje iba v pripojení IDE na mechaniku, ja mám SATA pripojenie a disketovú mechaniku nemám,takže ovladač si doinštalovat nemožem ale skúsim si cez ten nlite doinštalovat sata ovladače a spustim to znova.
Dojigiri (1629)|11.2.2009 10:33
jj, nLite to umí, je jen potřeba to integrovat jako "textmode" driver (jsou tam na výběr 2 možnosti).
dalibor dovicin (11)|12.2.2009 09:38
tak ten sata ovladač som pridal do nlite ale mal som 2 možnosti i386 alebo amd, to je asi podla toho kolko bitový mám windows-tak som zvolil i386-to by malo byt pre 32bit,potom som tam vložil textový súbor mv61...inf a ovladač sa konečne pridal,takže už by to malo byt OK.
Dojigiri (1629)|12.2.2009 10:13
Hmm, to je divný, čekal bych spíš že u SATA ovladače se spíš bude ptát, jestli integrovat AHCI driver, nebo RAID driver apod. (co si tak pamatuju když jsem to naposled dělal).

Pozná se to tak, jestli to půjde nainstalovat (najde disk) tak je to ok.
dalibor dovicin (11)|12.2.2009 21:52
no mal si pravdu-to som mal SATA RAID,tak som si stiahol z asusu ten spravny sata driver ale ten nemal žiadny textový súbor takže nešlo ho pridat medzi ovladače ale stiahol som intel sata driver a ten už išiel.