Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows XP a VISTA na jednom HDD??

Celofan (135)|13.2.2009 09:08
Nazdar Hoši...

Chtel jsem se zeptat jestli jde nainstalovat a bezproblému používavt Windows XP a windows Vista na jednom HDD.Myslim tim že oba OS by byli nainstalovány třeba na C:
Šlo by to????
Martin1171 (6)|13.2.2009 09:37
Mozes ale sa to neodporuca nakolko by to mohlo byt nestabilne mat na jednej particii dva OS. to si skor ten disk rozdel na dve particie a na kazdu nainstaluj jeden OS.
pas!k (3765)|13.2.2009 09:42
Dnes jiz neni problem tvorit partisny za chodu .. Takze pokud mas potrebu mit oba systemy na jednom disku urctite ho rozdel.. Nevidim jediny rozumny duvod proc to neudelat ..
Celofan (135)|13.2.2009 09:52
Prave o tom rozdelovánim jsem taky uvažoval,ale nechci příjd o mé dobře vyladené XP...A jak bych to delil tak o to příjdu né??
Jde to rozdelit tak že o to nepříjdu??
matyyy (2527)|13.2.2009 09:54
[QUOTE=Celofan;218966]Prave o tom rozdelovánim jsem taky uvažoval,ale nechci příjd o mé dobře vyladené XP...A jak bych to delil tak o to příjdu né??
Jde to rozdelit tak že o to nepříjdu??[/QUOTE]
proč by nešlo je spoustu programů na úpravu partitions, co umí dělit s využitím volnýho místa. třeba partition magic to umí
pas!k (3765)|13.2.2009 09:57
[QUOTE=Celofan;218966]Prave o tom rozdelovánim jsem taky uvažoval,ale nechci příjd o mé dobře vyladené XP...A jak bych to delil tak o to příjdu né??
Jde to rozdelit tak že o to nepříjdu??[/QUOTE]

Existuje spousta nastroju .. ale doporucuji byt minimalne hodne opatrny :) Pred jakoukoliv upravou bych i tak ty nejdulezitejsi data odzalohoval jinam ...
Celofan (135)|13.2.2009 10:03
Tak data zalohovane ma... to neni problém....No nic vyzkouším ten program...a pak dam vědet...Dík za rady chlapy.....
Dojigiri (1629)|13.2.2009 10:29
Připojuji se s varováním při rozdělování partition, je to potenciálně destruktivní záležitost, takže předtím všechno důležitý ozálohovat na jinej disk.

Jinak mít 2 systémy na 1 logický jednotce (např. oba na první primární partition) lze, ale není to úplně triviální záležitost - je totiž nutný, aby spolu nebyly v konfliktu jména adresářů Windows, Program Files a Documents and settings. Jedinej způsob jak to zařídit, kterej je mi znám, je pomocí bezzásahové instalace (např. změna umístění program files zde: http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-1503038.php). Existují takový nastavení i pro Vistu - takže pokud bude mít každej systém jiný, není problém mít na jednom disku třeba 10 různých (nebo i stejných) verzí Windows. Umí to myslím nastavit i nLite, případně vLite. Ale přímo při normální instalaci Windows to bohužel nastavit nejde.

Takže v principu to lze. Kokrétně např. já mám programy místo "Program Files" pojmenovaný "SW" (aby to bylo kratší a nebyla tam mezera) a místo "documents and settings" mám "Profily".
Celofan (135)|14.2.2009 01:41
Tak už to mam udelaný...Vše beží jak má...Dík za rady...