Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Error flash biosu- mám ještě šanci ?

MaxSand (30)|14.2.2009 15:31
Před chvílí jsem updatoval bios na základní desce Gigabyte GA-K8NF-9 ver.1 . Původní bios byl verze F2. V dobré víře jsem to updatoval přes @bios ( už jsem s ním updatoval bios jednou a vše bylo ok) na verzi F12. Ovšem při 50% se obevil error. Proto jsem skusil následně F11. Ta udělala to samé a potom ještě F10 se stejným koncem. Proto jsem se rozhodl, že se zřejmě bez novějšího biosu obejdu a spokojím se se starým. Doufal jsem taky, že když se flash biosu nepovedl, vrátí @bios automaticky vše do původního stavu ( teď už vím, že to je blbost) nebo že flash vůbec nestačil proběhnout a těch prvních 50% bylo jen příprava na flash. Ovšem při restartu se objevil na úvodní obrazovce napis f10 u bios a to už jsem začal tušit potíže. Doufal jsem aspoň, že se dostanu do biosu nebo do windowsu a vrátím vše jak bylo(starý bios jsem předtím zálohoval) Ovšem chyba lávky. Nebostanu se ani do biosu ani do windowsu. Je tedy ještě nějaká šance tam flashnout jakýmkoliv způsobem nějaký bios, aby to aspoň jelo nebo je ta deska na vyhození?

Edit: Ještě bych dodal, že bootovaní nenajede a bios je Phoenix. Jediné co najede je úvodní stránka při startování PC.
HiLow (1000)|28.2.2009 17:37
Pokud jsi to jeste nevyresil, tak muzes vyzkouset q-flash, behem POSTu zmacknes "end". Musis mit predem pripravenou disketu s BIOSem.
Predpokladam, ze clear CMOS jsi zkousel. Nikde jsem se nedocetl, jestli ma tato deska dual BIOS. Kdyby mela, tak by clear CMOS mohl pomoct.