Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista x64 problem s 5.1 zvukem

NibelunG (13)|22.2.2009 23:57
Zdravim all mam takovy problem se zvukem u windows vista x64. Mel jsem predtim win XP asi jako vetsina lidi a od teto soboty jsem si nainstaloval Visty x64 bohuzel se vysktl problem a to s mym domacim kinem mam integrovanou zvukovou kartu Realteck HD Audio. Na xpckach to slapalo v pohode po pripojeni konektoru sem si jen nastavil center/subboofer, zadni, predni reproduktory a vse bez problemu, ale bohuzel u vist to rict nemuzu protoze jakmile pustim film nebo hudbu popripade hru tak mi vse hraje pouze na prednich bednach. Vsude mam nastaveno ze je to 5.1 i test ktery je v te konfiguraci jak pres spravce zvuku tak ten mi projede v pohode jedou vsechny repraky, ale proste u filmu,hudby nebo hry tak jdou pouze predni. Nevite pls cim by to mohlo byt? Docela me to stve kdyz mam domaci kino a nejde mi tak jak ma:)
Intri (3490)|23.2.2009 00:00
Nezapomněl jsi nainstalovat ovladače zvukovky? Integrované ovladače Visty na 5.1 zvuk nemusí stačit.
Richmond (8084)|23.2.2009 01:56
Jj, podle me ti chybi takovej ten "ridici panel" kde si navolis 5.1 + hlasitosti kazdyho kanalu apod.
fanynek (2048)|23.2.2009 03:12
Jo. Mělo by to být tak, jak píše Richmond.
Když nainstaluješ ovladač integrované zvukové karty, tak se ti spouští při startu systému Realtek HD Audio Control Panel (RTHDCPL.EXE) s ikonou oranžového reproduktoru v systémové liště (je i v Ovládacích panelech) a tam si to nastavíš. Chce to jen trochu si s tím vyhrát.
//Co máš vlastně za desku? :rules//
HDACP.jpg
NibelunG (13)|23.2.2009 07:37
To vsechno mam stahoval jsem si uplne nejnovejsi ovladace na desku k tomu audiu nejdrive jsem tam dal ovladace primo co sem mel k desce CD pro Visty ten control panel jsem tam mel pak jsem tam nainstaloval dalsi ovladace ten control panel mi zmizel tak jsem nainstaloval jeste dalsi pak jsem ten panel tam zase mel nastavil jsem si tam 5.1 dal jsem schvalne ten test co tam je na odzkouseni jestli mi jedou vsechny bedny tam mi jde sice nejak zahadne ale zadni i subac jedou ale kdyz pustim hudbu tak nic. Jinak desku mam tuhle: https://www.svethardware.cz/recenze-gigabyte-ga-ma69g-s3h-amd-690g-pro-kazdeho/17651
pas!k (3765)|23.2.2009 07:54
Takze mas urcite stazeny tyto drivery? Muzes udelat screen z nastaveni zvuku v ovladacich panelech ?
NibelunG (13)|23.2.2009 08:58
JJ presne tyhle mam stahle. Tedkom bohuzel ne ptz jsem v praci, ale jakmile prijdu domu coz bude kolem pate tak to sem hodim. Ale nejak moc sem se v tom nehrabal mam tam vlevo nastavene 5.1 podtim jak jsou na vyber reproduktory tak tam to mam zaskrkle.
NibelunG (13)|23.2.2009 17:17
Takze tady je to nastaveni jak to mam v tom Control panelu. V priloze je obr
HD audio control panel.jpg
fanynek (2048)|23.2.2009 18:51
[QUOTE=NibelunG;222979]Takze tady je to nastaveni jak to mam v tom Control panelu. V priloze je obr[/QUOTE]

Přesně tohle jsem řešil nedávno u kámoše a jediný co pomohlo, aby hrály všechny repro, bylo deaktivovat středový. :notsure Nebo zkus nastavit kvadro.
Předpokládám že vzadu to máš zapojený správně podle barev.
NibelunG (13)|23.2.2009 20:19
JJ podle barev to tam mam takze kdyz vypnu stred jako myslis center jenom? Nebo i subac? To je pekne na pytel ale proc to visty nepodporujou kdyz cim dal tim vice lidi si radsi koupi domaci kino nez stereo. No zkusim to quadro jestli pojedou aspon ty zadni. Jinak nejake soft reseni neni? Aby to fakt jelo vse?
Kozouš (500)|23.2.2009 21:01
RTFM! Precist si manual je tak slozite :rolleyes:

Mam to zapojene dle manualu a vse mi funguje :D
rlt.png
NibelunG (13)|23.2.2009 21:49
[QUOTE=Kozouš;223077]RTFM! Precist si manual je tak slozite :rolleyes:

Mam to zapojene dle manualu a vse mi funguje :D[/QUOTE]

Prosimte jak si zapl v tom vyberu ty bocni dvojice? Me to nejde. A dole jak je digitalni a je tam orandzovy konektor a zluty tak pod tim mas jeste neco to tam vubec nemam xD No nastavil jsem ty bedny tak jak to mas ty zadni do cerneho, subac do orandzoveho tak subac se rozjel sice hraje nejak potichu a divne xD ale hraje, ale zadni mi nejdou porad.
fanynek (2048)|23.2.2009 23:16
[QUOTE=NibelunG;223108]Prosimte jak si zapl v tom vyberu ty bocni dvojice? Me to nejde. A dole jak je digitalni a je tam orandzovy konektor a zluty tak pod tim mas jeste neco to tam vubec nemam xD No nastavil jsem ty bedny tak jak to mas ty zadni do cerneho, subac do orandzoveho tak subac se rozjel sice hraje nejak potichu a divne xD ale hraje, ale zadni mi nejdou porad.[/QUOTE]

Hele, teď mě napadlo, nejsem sice doma, ale zkus na ty "zdířky" v pravo v tom ovládacím panelu, co jsou obsazený a nehrajou, kliknout a měla by se ti objevit volba něco jako je "refresh".
NibelunG (13)|24.2.2009 08:13
[QUOTE=fanynek;223158]Hele, teď mě napadlo, nejsem sice doma, ale zkus na ty "zdířky" v pravo v tom ovládacím panelu, co jsou obsazený a nehrajou, kliknout a měla by se ti objevit volba něco jako je "refresh".[/QUOTE]

Jo tak to uz jsem zkousel poklikal jsem na ne a pak mi vyskocila ta tabulka na vyber repraku tak jsem je dal znova vybrat a nic.