Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadný kábel?

Nefro (222)|24.2.2009 15:58
Mám malý dotaz. Vytvoril som nový sieťový kábel pre PC (stará šunka 300MHz). Napojil som ho do routra a následne do PC. Kábel je priamy. Sieťová karta je nastavená na automatické priradenie IP.(Skúšal som aj manuáln pripojenie). Výsledok je rovnaký.Nefunkčné. Nedá sa pingnuť na ruter. Skúšal som aj tienený aj netienený kábel. Po pripojení notebooku na tienený kábel sú straty okolo 50%, PC má 100% straty. Po pripojení na netienený kábel sú straty na notebooku aj PC 100%. Skúšal som PC aj Notebook na kábel dodaný distribútorom a všetko je OK (kábel je netienený).

Router nie je blokovaný pre viac PC. (tvrdí to distribútor)

Nie je chyba v koncovke. Spravil som ich 6 a ani jedna nejde.

Kde je chyba??? :cry

Vopred ďakujem za všetký rady.
johny__g (6387)|24.2.2009 16:06
Dej sem fotku aby bylo vidět zapojení linek. Nebo to sem aspoň popiš - oba konce.
Nefro (222)|24.2.2009 16:21
Smerová anténa ide na vstup routera. (je to wi-fi router, model neviem)

Na výstup (LAN) sú pripojené dva káble. Jeden pre Notebook a druhý pre PC.

Kábel pre notebook dodaný pri dodaní internetu.

Kábel pre PC vyrobený mojou maličkosťou. (aj tienený aj netienený)
robky (3195)|24.2.2009 19:37
Neskúšal si tebou vyrobené káble medzi ntb a pc ? Aj 6-krát sa dá pomýliť . . .

Pripoj sa na router, skontroluj nastavenia, filtrovania atď. Ťažko radiť, keď nevieme o aký typ sa jedná. ..
Nefro (222)|24.2.2009 20:09
[QUOTE=robky;223426]Neskúšal si tebou vyrobené káble medzi ntb a pc ? Aj 6-krát sa dá pomýliť . . .

Pripoj sa na router, skontroluj nastavenia, filtrovania atď. Ťažko radiť, keď nevieme o aký typ sa jedná. ..[/QUOTE]

Mile rád by som skontroloval nastavenie routera ale to by dodávateľ musel poskytnuť prístupové heslo.:shut
astec (1823)|24.2.2009 20:17
[QUOTE=Nefro;223319]Mám malý dotaz. Vytvoril som nový sieťový kábel pre PC (stará šunka 300MHz). Napojil som ho do routra a následne do PC. Kábel je priamy. Sieťová karta je nastavená na automatické priradenie IP.(Skúšal som aj manuáln pripojenie). Výsledok je rovnaký.Nefunkčné. Nedá sa pingnuť na ruter. Skúšal som aj tienený aj netienený kábel. Po pripojení notebooku na tienený kábel sú straty okolo 50%, PC má 100% straty. Po pripojení na netienený kábel sú straty na notebooku aj PC 100%. Skúšal som PC aj Notebook na kábel dodaný distribútorom a všetko je OK (kábel je netienený).

Router nie je blokovaný pre viac PC. (tvrdí to distribútor)

Nie je chyba v koncovke. Spravil som ich 6 a ani jedna nejde.

Kde je chyba??? :cry

Vopred ďakujem za všetký rady.[/QUOTE]


Jsou to XP??
Start
Nastavení
Ovládací panely
Síťová připojení
Má tam připojení??
není zakázáno?
má na sobě křížek = máš v háji kabel
Předpokládám že síťovka je funkční - bliká zeleně
Nefro (222)|24.2.2009 20:28
[QUOTE=astec;223434]Jsou to XP??
Start
Nastavení
Ovládací panely
Síťová připojení
Má tam připojení??
není zakázáno?
má na sobě křížek = máš v háji kabel
Předpokládám že síťovka je funkční - bliká zeleně[/QUOTE]

Áno oba OS sú XP SP2, nie je nič zakázané, PC potvrdí, že kábel je pripojený a sieťovka je funkčná.

Treba len lepšie čítať. Bolo to tam napísané.
astec (1823)|24.2.2009 20:33
[QUOTE=Nefro;223441]Áno oba OS sú XP SP2, nie je nič zakázané, PC potvrdí, že kábel je pripojený a sieťovka je funkčná.

Treba len lepšie čítať. Bolo to tam napísané.[/QUOTE]

Ak čítám tak čítam, tak neviem.

Ztráty pingu mezi Routerem a NTB jsou na originál kabelu ????
Pokud ano, jsou tyto stráty (Router x NTB) v kterékoliv pozici routeru?

Pokud ano, závada je na straně routeru.
- Restarovat router jsi zkusil (určitě ano, jen se ptám)

Zkus udělat ˇkřížový kabel" a propoj PC s NTB - pokusíme se vyloučit závadu na kleštích, pro to aby se signalizovalo zapojení stačí mít v pořídku modrý a zelený pár.

- máš skutečně v pořádku nakrimplované konektory - máš správně dráty?
EditorPO (2819)|25.2.2009 12:52
Mozes sem hodit zapojenie toho kablu, co si vyrabal? Myslim tym farebne znacenie dratov v kabli a ich poradie. Pripadne priloz k sebe oba konce kabla tak, aby bolo vidiet farby a odfot to.
Nefro (222)|25.2.2009 20:24
Koncovky sú spravené správne a na farbách nezáleži. Prekvapujúce je, že na 20 metrovom kábli sú 100% straty. Skrátil som ho na 1,5 m a straty su 0%.

Prečo???
Že je netienený???
Nebol ťahaný okolo ničoho, čo by ho bolo schopné rušiť.
astec (1823)|25.2.2009 21:11
[QUOTE=Nefro;223702]Koncovky sú spravené správne a na farbách nezáleži. Prekvapujúce je, že na 20 metrovom kábli sú 100% straty. Skrátil som ho na 1,5 m a straty su 0%.

Prečo???
Že je netienený???
Nebol ťahaný okolo ničoho, čo by ho bolo schopné rušiť.[/QUOTE]

Nezlob se, ale na barvácha pořadí záleží. A velmi. pokud si zapojíš brvičky jak chceš, tak to bude dělat přesně to co íkáš. Ten kabel musíš mít zapojen dle normy "A" nebo "B" nijak jinak
EditorPO (2819)|25.2.2009 23:01
[quote=Nefro;223702]Koncovky sú spravené správne a na farbách nezáleži. Prekvapujúce je, že na 20 metrovom kábli sú 100% straty. Skrátil som ho na 1,5 m a straty su 0%.

Prečo???
Že je netienený???
Nebol ťahaný okolo ničoho, čo by ho bolo schopné rušiť.[/quote]
Asi preto, ze podla teba na poradi farieb nezalezi ... no comment :stupid

Trochu si to nastuduj.