Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Downgrade windows Vista -> XP

pilda (14)|2.3.2009 14:32
Ahoj,

mám problém s downgradem z vist na xp. Mám lenovo tp R500, všechno bylo přibaleno, vytvořil jsem si tedy recovery disky na visty a dal se do downgradu dle návodu. Vše šlo vpohodě až do doby, kdy mi během instalace vyskočilo okno, že na disku není dost místa?! Stalo se někomu něco podobného? Teď už mi nenajedou ani visty, takže jsem poměrně v koncích :-/ btw. disk 160GB, ale počítám, že chybějícím místem to asi stejně nebude... Díky za rady
EditorPO (2819)|2.3.2009 16:46
Nemas nahodou ten disk rozdeleny na dve particie (C a D) a systemova je uz plna? Skus nabehnut do nudzoveho rezimu a uvolnit miesto. Ak sa to neda, tak pouzi nejaku LIVE distribuciu (napriklad WinXP na Hiren's BootCD) a taktiez skus uvolnit miesto. Potom daj znovu instalovat.
Ak na C nemas ziadne dolezite subory, tak ho radsej sformatuj, mas to istejsie.
pilda (14)|2.3.2009 17:37
[QUOTE=EditorPO;225315]Nemas nahodou ten disk rozdeleny na dve particie (C a D) a systemova je uz plna? Skus nabehnut do nudzoveho rezimu a uvolnit miesto. Ak sa to neda, tak pouzi nejaku LIVE distribuciu (napriklad WinXP na Hiren's BootCD) a taktiez skus uvolnit miesto. Potom daj znovu instalovat.
Ak na C nemas ziadne dolezite subory, tak ho radsej sformatuj, mas to istejsie.[/QUOTE]

Jo díky za pomoc, teď už to tak mám, tak snad se to doinstaluje vpohodě. Logicky bych to taky všecko zformátoval a dělal jako klasickou instalaci XP, jenže od lenova jsem dostal přímo downgrade CD + návod krok po kroku. Ale na zrušení partitions jaksi zapomněli :-/

EDIT: tak to nejde ani takto, partitiony zrušeny, ale i přesto to napíše
error copying file D:\FactoryRecovery\sdrivebackup.swm. Error 112:There is not enough space on the disk. ;
je možné, že to XP recovery, tam ty partitiony zase obnoví? v tom případě nechápu, k čemu toe :/
EditorPO (2819)|2.3.2009 19:58
Hm, D:\FactoryRecovery\sdrivebackup.swm nie je nahodou recovery particia, ktora sa normalne nepouziva? Asi je velka tak akurat pre tu zalohu Visty a instalator sa pokusa v nej vytvorit recovery subor pre XP.

Popis blizsie konfiguraciu particii.