Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

formát dvdrw

bandolier.wz (105)|9.3.2009 08:51
vzdy kdyz vlozim do mechaniky nejake medium a chci z nej zkopirovat neco do pc, vyskoci hlaska:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kdyz nejde o rw,dam ok,napise ze nejde zformatovat a muzu kopirovat
kdyz jde ale o dvdrw tak OK dat nemuzu-tim bych ztratil data
nevite jak se dostat na rw,aniz bych ho smazal?zatim jsem to resil pres totalcomander

mam WIN VISTA BUSINESS 64bit (legalni :-)) ) bez SP1

sestava viz podpis
Richmond (8084)|9.3.2009 09:01
A nebylo to rwcko paleny v jiny mechanice nez LG? Ja mel tenkrat problem nacist rwcko z jiny mechaniky (DVD+RW, minusy sly v pohode). Problem resilo akorat paleni RWcek jako DAO (disk at once - proste jako dvd-r), dokonce nepomahalo ani prehazovani book type
bandolier.wz (105)|9.3.2009 09:53
paleno ve stejne mechanice
pres TOTALCOMANDER mohu z rw cist,jde o to ze se na nej nedostanu pres dvojklik
Dojigiri (1629)|9.3.2009 10:20
Nejspíš bude asociovaná jako default akce nějaký "naformátování DVD" - nejspíš nějakej soft umožňující používání CD jako běžnýho disku nebo tak něco ... (jeden takovej program byl myslim od Nera ale už si nepamatuju jak se přesně jmenoval)

Na DVD by se mělo jít dostat i v průzkumníku, akorátže ne dvojklikem, ale klepnutím druhým tlačítkem a vybrat "Otevřít" nebo "Prozkoumat" v menu.

Ale bylo by celkem dobrý si tu default akci změnit (mělo by to snad jít klepnutím 2. tlačítkem, vybrat Vlastnosti, a nahoře prozkoumat záložky pod kterou je default akce - ve Vistě nevím jak to je, v XP se ta záložka jmenuje "AutoPlay"). Nebo by se to pak muselo udělat někde ve vlastnostech asociací souborů nebo v registru.
StD (1963)|9.3.2009 10:55
[quote=Dojigiri;227414]Nejspíš bude asociovaná jako default akce nějaký "naformátování DVD" - nejspíš nějakej soft umožňující používání CD jako běžnýho disku nebo tak něco ... (jeden takovej program byl myslim od Nera ale už si nepamatuju jak se přesně jmenoval)

Na DVD by se mělo jít dostat i v průzkumníku, akorátže ne dvojklikem, ale klepnutím druhým tlačítkem a vybrat "Otevřít" nebo "Prozkoumat" v menu.

Ale bylo by celkem dobrý si tu default akci změnit (mělo by to snad jít klepnutím 2. tlačítkem, vybrat Vlastnosti, a nahoře prozkoumat záložky pod kterou je default akce - ve Vistě nevím jak to je, v XP se ta záložka jmenuje "AutoPlay"). Nebo by se to pak muselo udělat někde ve vlastnostech asociací souborů nebo v registru.[/quote]
Nejspíš to je InCD od Nera, ne? V něm má určitě zapnuté automatické formátování blank RW...
Richmond (8084)|9.3.2009 11:03
Ono nejde ani tak o blank, ale o jiz vypaleny... Ja to ted zkousel s DVD+RW a LG H30N a otevre se to normalne, bez ty hlasky o formatovani. Pokud RW napalim v Samsungu a chci nacist v LG (nebo opacne) tak mi to tu hlasku hodi. Pokud vypaluju a nacitam v jedny mechanice tak je to ok
Dojigiri (1629)|9.3.2009 11:19
[QUOTE=StD;227425]Nejspíš to je InCD od Nera, ne? V něm má určitě zapnuté automatické formátování blank RW...[/QUOTE]

jojo to bylo ono co jsem myslel ... tak jestli je to tenhle případ, by se to možná dalo vypnout i někde v nastaveních Nera aby to nedělal automaticky (pak to pořád asi půjde udělat přes menu na DVD mechanice). Jestli to dotyčnej vůbec používá (já třeba ten program nikdy vůbec neinstaloval, protože jsem nepředpokládal, že to budu někdy chtít použít).
StD (1963)|9.3.2009 11:24
Nastavuje se to pravým klikem na ikonku InCD v Trayi - Options myslím.
InCD se instaluje s Nerem automaticky, pokud to User nezakáže v Custom instalaci.
bandolier.wz (105)|9.3.2009 11:53
InCD nainstalovany nemam
vybrat "Otevřít" nebo "Prozkoumat" v menu - taky nefunguje,furt chce formatovat
StD (1963)|9.3.2009 12:26
Tak si především zjisti, jaké programy se ti spouští při startu systému - třeba ve Spybotu je na to extra utilitka - a postni to sem. Jinak nemůžeme přijít na to, co ti to vlastně dělá.
bandolier.wz (105)|9.3.2009 12:56
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
StD (1963)|9.3.2009 13:04
No já bych zkusil jako první vypnout od Nera ten BgMonitor a když to nezabere, tak postupně všechny ty věci, co tam máš a mají co do činění s CD/DVD - CloneCD a DaemonTools. Zapnout zpět to půjde vždycky.

BTW: Tady je jeden názor na ten NMBgMonitor.exe:
NmBgMonitor.exe obviously indexes all multimedia content on your computer and if you have lots of it, this process can bring your computer down to its knees. On my computer this proccess eats up to 1.5 GB of Virtual memory, and 380 MB of RAM, so it is a real disaster and computer may stop responding because of it. I recommend to kill that proccess.
Richmond (8084)|9.3.2009 13:22
Jeste takova technicka: jakym zpusobem kopirujes na dvd a o jaky medium se jedna (+/-?), zapisujes na to jinym programem, format disku (UDF, ISO9660)?
StD (1963)|9.3.2009 13:39
[quote=Richmond;227469]Jeste takova technicka: jakym zpusobem kopirujes na dvd a o jaky medium se jedna (+/-?), zapisujes na to jinym programem, format disku (UDF, ISO9660)?[/quote]

Podle toho prvního obrázku to vypadá, že to je UDF/ISO s uzavřenou stopou (Session) - ukazuje mu to 0 bytů volných z 994 MB.
bandolier.wz (105)|9.3.2009 13:39
nerem
dvdrw+
bandolier.wz (105)|9.3.2009 13:55
tak nevim jak je to mozne ted to funguje,nic jsem nikde nemenil,jen jiny postup
myslel jsem ze je rw v mechanice,tak jsem tam kliknul-napsalo to at vlozim disk a pote sel normalne otevrit dvojklikem
ted uz to funguje normalne
...jsou veci mezi nebem a zemi... :notsure