Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Chyba při instalaci WIN 2000

Neregistrovaný (0)|16.3.2009 22:42
Jméno tazatele: Martin

Znění dotazu:
Ahoj,
budu moc rád pokud mi někdo dokáže poradit.
Na jeden starší počítač potřebuji nainstalovat win 2000 pro. V tuto chvili je na tom pc nainstalovan win xp, ale ten pri ramkach 256 jaksi nestiha :).
Pri vlozenem cd a zapnuti pocitace nabehne DOS, dle navodu z netu spustim soubor winnt.exe ve slozce i386. Pak mi to ale napise chybu "an internal setup error has occurred could not find a place for a swap file setup cannot continued". Nevite prosim co s tim?
Diky moc za pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
WIN 2000
mech13 (5526)|17.3.2009 06:38
pri vlozeni cd a nabootovani z neho by se mela sama spustit instalace ne?
Martin- (0)|17.3.2009 09:10
Právě že když je CD v mechanice a pustím počítač, neběhne pouze DOS s příkazovým řádkem na A:, tak zkousim zadat D: pak tu složku I386 a pak ten soubor winnt-exe ktery by mel byt spousteci pro DOS, cd zacne nacitat ale pak se objevi ta chyba...
mech13 (5526)|17.3.2009 09:46
jakou mas zakladni desku?

jake mas v biosu nastavene poradi bootovani?

ten DOS nabehne z toho CDcka, nebo z disku, diskety?

mam tady original CD bez SP a normalne bootuje, takze mozna mas neoriginalni CD ktere je nejak dopraseny...
johny__g (6387)|17.3.2009 10:38
Disk je v BIOSu vidět korektně? Mně taky Win2000 bootujou rovnou, originál CD i nějaký stažený z netu se SP4.
Martin- (0)|17.3.2009 11:57
jakou mas zakladni desku?
Pro300A_AFP

jake mas v biosu nastavene poradi bootovani?
To bohužel nevím jak zjistím, ale každopádně, když dám do pc cd s win xp, tak nabehne po startu pc nejdriv "prospusteni z disku cd stisknete libovolnou klavesu" a kdyz ji zmacknu tak pak uz jede instalace win.

ten DOS nabehne z toho CDcka, nebo z disku, diskety?
Jak poznam jestli z disku nebo cd? Proste kdyz je v mechanice cd s win 2000 a zapnu pocitac samo se objevi "starting caldera DOS" pak to chvili bypisuje neco o portech atd a pak nabehne jen ten prikazovy radek jak jsem psal.

CD neni original.

Dalo by se tedy nekde z netu stahnout jien win 2000? A kdyz je stahnu tak je staci jen vypalit na cD?

Moc diky za Vasi snahu mi pomoct, opravdu bych to moc potreboval vyresit.
mech13 (5526)|17.3.2009 12:11
pokud mas k PC legalne koupenou licenci a jsi jen bez CD tak by to melo bez problemu fungovat (stahnout .iso, vypalit a nainstalovat), pokud ne tak warez na tomto foru neresime

[QUOTE="Pravidla"]1.2 - Příspěvky ani další obsah zadaný uživatelem (např. podpis nebo avatar) nesmí zahrnovat:
1.2.2 - Obsah (nebo odkazy na něj) vulgární, osočující, urážlivý, rasistický či jinak pobuřující, odporující zákonným normám a nařízením (warez apod.) nebo dobrým mravům.[/QUOTE]
Martin- (0)|17.3.2009 12:15
Jasne chapu a myslite teda ze je to nejakou chybou na cd?
Neregistrovaný (0)|17.3.2009 12:16
Kdyz jsem ve win ta kcd normalne nabehne bohuzel samozrejme nelze instalovat protoze je v pc novejsi verze windows, podle me bude chyba nekde v bios nebo dosu, nic vas prosim nenapada?
johny__g (6387)|17.3.2009 12:54
Chyba je v CD. Pokud instalační CD win XP najede v pořádku a jde z něj instalovat, není chyba v nastavení BIOSu. A v DOSu už vůbec chyba není, Win2k DOS neobsahují a při instalaci není potřeba. Dále postupuj dle mech13.
StD (1963)|17.3.2009 13:12
:) Já bych podle této věty tazatele: ...a zapnu pocitac samo se objevi "starting caldera DOS" pak to chvili bypisuje neco o portech atd a pak nabehne jen ten prikazovy radek jak jsem psal...
usoudil, že má ve floppy-mechanice zapomenutou nějakou bootovací (záchrannou?) disketu... ;)
Dojigiri (1629)|17.3.2009 14:22
Můžeš ještě tak zkusit nLite a udělat přes něj znova správný bootovací CD ze tvojí instalačky. Ale je otázka, když to neni orig., co všechno je tam doprasenýho (nicméně třeba já osobně jsem si kdysi dělal customizovanou instalačku Windows z orig. CD podobným způsobem, když jsem ještě neznal nLite, že jsem bootoval do DOSu, ten inicializoval CD mechaniku a spustil instalaci z DOSu přes winnt.exe).

Ovšem v případě spouštění z DOSu je právě potřeba mít myslím dostupnou diskovou jednotku, na kterou se instaluje (tj. je potřeba mít vytvořenou partition FAT32, na kterou se nahrávají instalační soubory, nejsem si už zcela jistej ale myslím si že přímo instalační partition C: musí bejt FAT32 a aktivovaná) - protože DOS neumí NTFS ani číst, natož zapisovat (teda existuje na to ovladač, ale to už je jedno, když na tom CD vypálenej nebude).
Tj. zajistit, aby se nainstaloval z DOSu windows na NTFS není úplně jednoduchý - lze to udělat např. přes unattended instalaci, kde prvotní formát instalační partition je FAT32 a během instalace se zkonvertuje na NTFS (až v následným kroku, kterej už neběží pod DOSem). Na FAT32 lze z DOSu instalovat bez problému.