Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterou doporucujete?? (case Thermaltake)

GUGA74 (105)|22.3.2009 15:09
Zdarec lidi,uvazuji o nove case,jen nevim kterou vybrat.Komponenty tam budou viz.podpis.A co Grafika,vejde se tam?Mam zalusk na tyhle dve:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Potrbuji aby mela dobry prutok vzduchu.Jen u Thermaltake VJ40001N2Z si nejsem jistej,zda jsou soucasti case i ventilatory jako u Thermaltake VJ40001W2Z.:notsure

Pokud mate jiny tip tak sem snim..Predem dekuji za vase nazory.:thumb
pas!k (3765)|22.3.2009 15:27
1. Na viz podpis tady nehrajeme .. ctrl+c ctrl+v a hod to do toho prvniho postu pekne .. protoze az zacas ten podpis zmenis bude to informace k nicemu

2. Rozdil mezi temi dvema skrinemi je imho jen v tom ze jedna ma pruhlednou bocnici a druha ne.. nebo se pletu? To asi na prutok vzduchu nebude mit velky vliv a rozhodnout si to musis sam ..
GUGA74 (105)|22.3.2009 16:11
Tak za ten podpis se omlouvam,moje chyba.

CPU-Phenom 9750,Freezer 64 Pro,Zakl.deska GIGABYTE MA78G-DS3H,Graf-MSI N260GTX,Zdroj Corsair HX 520,RAM 2x2Gb A-DATA EE,HDD WD Black 640Gb,DVD LG

A co ty vetraky??
pas!k (3765)|22.3.2009 16:14
Dle popisu "Integrovan" bych rekl ze ventilatory jsou soucasti skrine. Ale v popisech zbozi je obcas ledacos co neni pravda pokud chces mit jistotu zavolej tam.
grapherX (888)|22.3.2009 16:17
Podle stránek výrobce by tam v obou měli být tyto ventilátory:


- Front (intake) :
120 x 120 x 25 mm Red LED fan, 1300rpm, 17dBA
- Rear (exhaust) :
120 x 120 x 25 mm TurboFan, 1300rpm, 17dBA
- Top (exhaust) :
230 x 230 x 20 mm Silent fan, 800rpm, 15dBA

Jediný nějaký 14cm vpředu tam může/nemusí být:
- Front (optional) :
140 x 140 x 25 mm
Logout (4018)|22.3.2009 18:50
Teda ty skříně bych rozhodně nebral - vážej jen 6kg, takže to bude vibrující papír. Za tudle cenu už seženeš daleko lepší skříň. Např. centuriony, YY, pokud bys chtěl něco cenově ekvivalentního, tak za tu cenu už je hliníková CM Mystique (váží stejně, ale je z 1mm hliníku - tzn. skoro dvojnásobná tloučťka plechů), nebo o něco dražší bigtower:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
netopejr (40)|22.3.2009 19:03
No, pokud mohu dát i já svůj názor. Tak bych se zamyslel nejdříve kolik chci investovat (tady už asi není konečná), a pak plánuješ jej přenášet?, nebo updatovat hw?
Já používám case typu bigtower (mněl jsem Chieftec BX-02B-B-SL ), ale po zvážení že svůj pc nebudu updatovat a postavím o5 nový po cca.10 letech tak moje volba padla na case Antec P-182 Má hned v základu 3x 120 fany a je připravena pro tichý provoz. a Po 1/2 roce používání mohu ji jednoznačně doporučit. Je tichá, a komponenty si libují ...
A pokud použiješ zdroj, který má menežment kabelů .... :) , no super. A místa hafo, jak pro hw, tak pro vedení kabelů pěkně skrytě tak aby nic nebránilo ničemu.
Vím, je to "trochu" dražší ..., ale investice se oplatí.
GUGA74 (105)|23.3.2009 19:23
Tak prenaset ji nebudu.Cena do 2.500 kc.Big case vypadaji dobre, ale nevlezla by me do stolu a vedle misto nemam.Tak sem prebiral a prebiral az sem vybral tuhle:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Asi to neni nis moc,ja vim,ale ma na druhou stranu dobre moznosti chlazeni.Taky co se tyce prostoru...Jinak dekuji za vase nazory a pripominky.:thumb
Logout (4018)|23.3.2009 19:41
Nevim - sice ji tu dost lidí chválilo, ale stejně velkej centurion nebo yeonyang váží o 1/3 víc, chieftec skoro dvakrát tolik. Trochu se mi nechce věřit, že by ta skříň byla stejně bytelná (proti vibracím atd...).
netopejr (40)|24.3.2009 20:39
[QUOTE=Logout;232481]Nevim - sice ji tu dost lidí chválilo, ale stejně velkej centurion nebo yeonyang váží o 1/3 víc, chieftec skoro dvakrát tolik. Trochu se mi nechce věřit, že by ta skříň byla stejně bytelná (proti vibracím atd...).[/QUOTE]

Nemohu souhlasit s pevností. Ano, mám sice jinou a i zjiné třídy Antec P-182, ale mněl jsem Chieftec a musím říci že Antec je opravdu moc dobrý a sklidem je doporučím každému.
Jen si pak musí vyhrát s uložením kabelů a výběrem PSU (zdroje).
Logout (4018)|24.3.2009 23:51
Počkej - ty jsi měl Antec 182, kterej váží 14kG a je z části udělanej z 1mm plechu a usuzuješ z toho něco o skříni která váží polovinu?
Neřikam, že Antec je špatná značka, ale prostě fyziku neošálíš a když něco váží polovinu, tak to musí mít o polovinu tenčí plechy a ty teda unesou polovinu.
Dufinos (422)|25.3.2009 15:00
[QUOTE=Logout;232054]Teda ty skříně bych rozhodně nebral - vážej jen 6kg, takže to bude vibrující papír. Za tudle cenu už seženeš daleko lepší skříň. Např. centuriony, YY, pokud bys chtěl něco cenově ekvivalentního, tak za tu cenu už je hliníková CM Mystique (váží stejně, ale je z 1mm hliníku - tzn. skoro dvojnásobná tloučťka plechů), nebo o něco dražší bigtower:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Naprostý souhlas s doporučením hliníkového case... Nedávno jsem se trochu rýpal ve svojí skříni pomocí nůžek na plech a pilníku a tloušťka ocelového plechu byl jediný důvod toho, proč obývákem vzduchem létaly lehké děvy a tělní otvory... Popř. za ty peníze vzít něco podstatně těžšího = pevnějšího (taky souhlasím s názorem)...

No a kdyby ses přeci jenom rozhodoval pro jednu z těch skříní, co jsi uvedl, tak vybírej podle prostoru, kde bude stát (do stolu je prosklená bočnice docela zbytečná) popř. zda máš co ukázat... ;)
netopejr (40)|25.3.2009 16:38
No, já to vidím tak to. Ačkoli já mám co ukázat .... M_B ASUS Atriker II Extreme. Tak nikdy bych nechtěl prosklenou bočnici. Proč taky??
Jo a deď k tomu.
Tak Antec P-182 mám a prázdný váží cca.10 Kg - hliník je na bočnicích a dvířkách, jinak je všude poctivý ocel.plech1-1.5mm. Tedy se budu opakovat, doporučuji jej.
Porovnávám to s case co jsem měl, tedy Chieftec BX-02B-B-SL a ta byla kompletně ocelová a váha velice podobná. A pokud potřebuješ takovou potvoru 14Kg .... no nevím nevím ....
Říkám, pokud už ti nevyhovuje Antec P-182 ... :D tak potom jedině vidím Lian-Li ... ale to už jsme cenově úplně někde jinde .... ale bude to kompletně Al ale ta váha ... to asi ne určitě ...

Říkám, je nutné zvážit co tam budou za komponenty a "naco" ji chceme... ( na frajeřinu?, nebo funkčnost?) Nikomu nic nenutím a nechci vnucovat. To určitě ne, ale vždy je lepší větší case a "nevyužít" prostor než malá/těsná case a přemýšlet kam kterou komponentu a kde dám kabely atd.
Logout (4018)|25.3.2009 17:20
Řídím se údajema od výrobce.
http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=NQ==
Pokud přehání tak tak pravděpodobně dělá i u three hundred (možná to váží i s krabicí).
Ale naprosto nechápu, proč sem pořád cpeš tu P182. Jo, dobře máš ji. Ok. Ale tazatel se ptal na skříň do 2.5kKč a na three hundred, která s P182 má společnýho max výrobce.
A ta prostě váží 7kG a ze zkušeností se ukazuje, že stejně vážící ocelový skříně maj
problémy s vibracema. Spolu s tim, že se za danou cenu daj koupit bytelnější skříně
to pro mě znamená, že bych si tudle skříň asi nevybral...
netopejr (40)|25.3.2009 21:20
[QUOTE=Logout;233164]Řídím se údajema od výrobce.
http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=NQ==
Pokud přehání tak tak pravděpodobně dělá i u three hundred (možná to váží i s krabicí).
Ale naprosto nechápu, proč sem pořád cpeš tu P182. Jo, dobře máš ji. Ok. Ale tazatel se ptal na skříň do 2.5kKč a na three hundred, která s P182 má společného max výrobce.
A ta prostě váží 7kG a ze zkušeností se ukazuje, že stejně vážící ocelový skříně maj
problémy s vibracema. Spolu s tim, že se za danou cenu daj koupit bytelnější skříně
to pro mě znamená, že bych si tudle skříň asi nevybral...[/QUOTE]

No, to mi o5 trošičku uniklo ...., netušil jsem že to tak může vyznít. Ne, to jsem nechtěl, a není to "něco jako vychloubání" to ne. :(
Jo, potom musím s tebou souhlasit ... při porovnání ocel - Al tak to jo. Ale za 2.500,- bych pak viděl Chieftec. Je ocelová a troufám si tvrdit že i pěkně bytelná.
Jinak bych to viděl za tuto cenu ocel. Al by byl noname a bez vychytávek. Zato ocel už bude pěkně vychytaná a pokusil bych prošmejdit web zda bys našel za tuto cenu právě Chieftec. Tam nebude špatná volba.
Dufinos (422)|26.3.2009 16:43
[QUOTE=Logout;232054]Teda ty skříně bych rozhodně nebral - vážej jen 6kg, takže to bude vibrující papír. Za tudle cenu už seženeš daleko lepší skříň. Např. centuriony, YY, pokud bys chtěl něco cenově ekvivalentního, tak za tu cenu už je hliníková CM Mystique (váží stejně, ale je z 1mm hliníku - tzn. skoro dvojnásobná tloučťka plechů), nebo o něco dražší bigtower:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

S tím vibrujícím papírem částečně souhlasím... Mám [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a je pravda, že jsem ji musel opravdu poctivě "vyvážit". Stačilo totiž, aby stála na některé z nožiček méně a někdy začala chvílemi docela vibrovat (slyšitelně)... Až po jejím srovnání je to naprosto v pořádku... A váha je stejná jako u těch Thermaltakeů, co jsou "ve výběru". A to jsou ještě ty TT o něco větší, tzn. že se někde muselo ušetřit i na materiálu ;)
Logout (4018)|26.3.2009 16:45
No právě proto nedoporučuju ani TT.Pořádný skříně za rozumnej peníz imho dělá Coolermaster, chieftec a YY.
netopejr (40)|26.3.2009 17:23
Vono obecně při koupi case, je dobré se na ní podívat "trochu z blízka a pod sukni" ...
Ona ani super case může později začít vibrovat. Neměla by ale může se to stát. Mi se to stalo u servrové case do racku .... :(, ale to je jedno. Proto bych se podíval velice podrobně co a jak tam je, a zda tady "hrozí" něco podobného.
Ale vyhnul bych se papírákům ..., to jednoznačně.
Dufinos (422)|27.3.2009 10:31
[QUOTE=netopejr;233497]Vono obecně při koupi case, je dobré se na ní podívat "trochu z blízka a pod sukni" ...
Ona ani super case může později začít vibrovat. Neměla by ale může se to stát. Mi se to stalo u servrové case do racku .... :(, ale to je jedno. Proto bych se podíval velice podrobně co a jak tam je, a zda tady "hrozí" něco podobného.
Ale vyhnul bych se papírákům ..., to jednoznačně.[/QUOTE]

Výhoda je u skříní, které jsou schované ve stole... Já jsem u té svojí např. "vyvážil" nožičky podlepením a na "strop" case jsem použil kus molitanu, který mi na něj tlačí (je opřený o horní příčku stolu na case)... Tím pádem se skříň "sesedla" a po jakémkoliv pazvuku není ani památky... Navíc, když s ním zkusím lehce zacloumat, tak se ani nehne... Sedí jako přibitý... Jinak až budu kupovat nový case, tak to bude s 99% jistotou nějaký hliníkáč... Třeba v té době bude mít Lian li nějaký pěkný model, který se mi vejde do stolu ;)
netopejr (40)|30.3.2009 19:21
[QUOTE=Dufinos;233709]Výhoda je u skříní, které jsou schované ve stole... Já jsem u té svojí např. "vyvážil" nožičky podlepením a na "strop" case jsem použil kus molitanu, který mi na něj tlačí (je opřený o horní příčku stolu na case)... Tím pádem se skříň "sesedla" a po jakémkoliv pazvuku není ani památky... Navíc, když s ním zkusím lehce zacloumat, tak se ani nehne... Sedí jako přibitý... Jinak až budu kupovat nový case, tak to bude s 99% jistotou nějaký hliníkáč... Třeba v té době bude mít Lian li nějaký pěkný model, který se mi vejde do stolu ;)[/QUOTE]

Ha, tak to s tebou souhlasím. Pokud ale máš zachováno rozumné proudění. Ale to tuším máš vyřešeno, pak tedy ano.
Jinak LL má bomba case, ale to sem určitě nepatří, neb to je cenově zcela mimo ... :D
faugusztin (453)|30.3.2009 19:26
[QUOTE=netopejr;234754]Ha, tak to s tebou souhlasím. Pokud ale máš zachováno rozumné proudění. Ale to tuším máš vyřešeno, pak tedy ano.
Jinak LL má bomba case, ale to sem určitě nepatří, neb to je cenově zcela mimo ... :D[/QUOTE]

Preco ? Az tak velky cenovy rozdiel voci nizsim modelom LL nie je, a kvalitou je to niekde uplne inde.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
optim (391)|30.3.2009 19:31
Lian Li A05 bych tu nezminoval, ta skrin je konstruovana na opacny airflow, kdy jde teply vzduch ven pres disky - a to rozhodne neni reseni pro kazdeho.
netopejr (40)|30.3.2009 20:35
[QUOTE=faugusztin;234757]Preco ? Az tak velky cenovy rozdiel voci nizsim modelom LL nie je, a kvalitou je to niekde uplne inde.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Ano, souhlasím s tím, že LL je kvalitativně úplně jinde.
Ale již bylo mnohde a i tady kolegou, airflow je opačné. A tedy aspoň tato case není určena pro vše a každého. Ale jen pro pc ve kterém bych aspoň já, dal max. dva HDD. a né moc "topící" komponenty. Pokud už LL tak se mrknout po něčem jiném, ikdyž design se hodně pěkný a konzervativní.
A to mi moc nesedí, tady je k rozhodnutí dvě skříně ze segmentu "kolotočových". Tím nechci a neříkám že méně kvalitních či špatných. Jen mi nesedí krásný a čistý design LL ke kolotočářině ... :D
(Sám mám rád a celkově inklinuji ke konzervativnímu designu ... a nikdy nejdu s davem už z principu.)