Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Nastavení IE

Neregistrovaný (0)|31.3.2009 00:48
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Nesprávná funkce IE7. V některých stránkách (na př. AME.cs) nelze listovat. Při ukládání z jakékoliv webové stránky se po několika (3-5ti) stáhnutí, nezobrazí v informačním okně stahování, adresa této stránky takže vše zamrzne a nelze pokračovat jinak než trojhmatem zavřít IE a znovu načíst stránku. Také se nemohu registrovat právě touto formou kdy je zapotřebí potvrzovací kód složený z číslic a písmen. Např zde mi vyskakovala zpráva-chybný potvrzovací kód. Proto odesílám dotaz z Firefoxu.
Nepomohla odinstalace IE7 a návrat k IE6 ani zpětná instalace IE7.
Tyto potíže nejsou při použití Firefoxu ani při Google Chrome.
Tyto prohlížeče nepoužívám v případě ukládání protože soubory jsou pak ve dvou částech. Prosím o radu kromě přeinstalace OS. Děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Pentium 4 3,2Ghz
Bus 200Mhz
Bord Microstar MS-7104
Bios Phoenix 6.0 PG
RAM 1GB
Grafika Radeon X1650 Series Secondary
Kanab (0)|2.4.2009 14:28
A Operu, FF, Chrome jsi vyskoušel? Jsou lepší než IE.
r34ktor (7477)|2.4.2009 14:46
[QUOTE=Neregistrovaný - Honza;234856]Nesprávná funkce IE7. V některých stránkách (na př. AME.cs) nelze listovat. Při ukládání z jakékoliv webové stránky se po několika (3-5ti) stáhnutí, nezobrazí v informačním okně stahování, adresa této stránky takže vše zamrzne a nelze pokračovat jinak než trojhmatem zavřít IE a znovu načíst stránku. Také se nemohu registrovat právě touto formou kdy je zapotřebí potvrzovací kód složený z číslic a písmen. Např zde mi vyskakovala zpráva-chybný potvrzovací kód. Proto odesílám dotaz z Firefoxu.
Nepomohla odinstalace IE7 a návrat k IE6 ani zpětná instalace IE7.[/QUOTE]
Několik obecných rad:
  • Vymaž cache a cookies.
  • Zkus spustit IE7 bez doplňků (s parametren -extoff).
  • Prověř PC na viry a spyware.
  • Přeinstaluj antivir/firewall.
  • Resetuj nastavení IE.

[QUOTE=Neregistrovaný - Honza;234856]Tyto potíže nejsou při použití Firefoxu ani při Google Chrome.
Tyto prohlížeče nepoužívám v případě ukládání protože soubory jsou pak ve dvou částech.[/QUOTE]
S patřičnými doplňky to samozřejmě možné je. Podívej se na UnMHT, nebo Mozilla Archive Format.
Neregistrovaný (0)|4.4.2009 10:04
Firefox i Google Chrome fungujím bezchybně ale jak jsem poznamenal ve svém dotazu, pokud chci zálohovat webovou stránku, pak používám IE protože ukládá do jednoho souboru. Chyba je podle mne určitě v nastavení IE.
Neregistrovaný (0)|4.4.2009 11:28
Děkuji za pomocv, pomohl jedině reset IE tlačítkem Obnovení. Instaloval jsem UnMHT a vypadá to že vše funguje. Honza
Neregistrovaný (0)|6.4.2009 20:27
Ještě doplnění.V případě obnovení nastavení IE tlačítkem Obnovit v Možnosti internetu karta Upřesnit se stane že nelze změnit výchozí stránku při startu exploreru. Je to způsobeno chybějícím klíčem v registru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main - RunOnceComplete s hodnotou 1. Musí tam být ještě jeden s názvem RunOnceHasShown také s hodnotou 1 ten tam byl.
Dále jsem našel zmínku o tom proč prý se tento klíč nevytvoří. Údajně to má být tím že v registrech HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\(EAB22AC0-11CF-A7EB-0000C05BAE0B)\1.1\0\win32\ shdocvw.dll má být odkaz na ieframe.dll. To jsem vyzkoušel ale nefungovalo to.
Špatné listování v některých stránkách mi způsoboval doplněk Internet Exploreru, IEPro.