Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Spotřeba ext. disku Samsung S2 v miliampérech

Neregistrovaný (0)|1.4.2009 11:37
Jméno tazatele: MilošC

Zn?ní dotazu:
Uvažuji o koupi přenosného kufříkového přehrávače CD/MP3/USB Sony CFD-RS60CP nebo podobného přístroje. Udávaná maximální spotřeba USB paměti je 500 miliampérů. Chtěl jsem zjistit, jakou spotřebu v miliampérech má můj nový externí HDD SAMSUNG S2 HXMU050DA (2,5", 500GB). Ani zastoupení firmy, ani servis, na který mne odkázalo, mi to nedokázali sdělit, tak nevím, zda by přehrávač "utáhl" můj externí disk...

HW a SW po?íta?e jehož se dotaz týká:
přenosný přehrávač CD/MP3/USB Sony CFD-RS60CP, externí HDD SAMSUNG S2 HXMU050DA (2,5", 500GB).
matyyy (2527)|1.4.2009 11:47
ten disk má na jedný straně 2 USB konektory, že?

jinak 0.5A je maximum, co dovoluje norma pro USB 2.0

funguje ten disk když se připojí jen jedním konektorem? jestli jo je šance že půjde i tím přehrávačem.

PS v ampérech se udává proud ne spotřeba
johny__g (6387)|1.4.2009 11:50
Spotřeba 2,5" notebookových disků se dnes pohybuje kolem 2,5W (peak - rozjezd ploten) až desetiny W (idle) při napětí 5 V. V tom boxu totiž není nic jiného, než obyčejný notebookový disk s 5400 otáčkami. Něco málo si vezme elektronika rámečku ale nebude to moc.
Přesná spotřeba by šla dohledat, pokud bysme znali co za disk v tom je. Nikde sem nenašel recenzi kde by se do toho boxu podívali. Předpokládám, že nedestruktivně rozebrat ten box nejde?