Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): přeinstalace

Neregistrovaný (0)|6.4.2009 15:51
Jméno tazatele: Mirek

Znění dotazu:
Mám notebook který byl dlouho používán dětmi a je hodně naplněný různými programy.Chtěl bych vědět jak nejlépe počítač vyčistit a přeinstalovat.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Maximus12 (763)|6.4.2009 15:54
[QUOTE=Neregistrovaný;236469] Jméno tazatele: Mirek

Znění dotazu:
Mám notebook který byl dlouho používán dětmi a je hodně naplněný různými programy.Chtěl bych vědět jak nejlépe počítač vyčistit a přeinstalovat.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

Pokud mas Recovery DVD tak staci preinstalovat system a je to..
Lewan (1)|7.4.2009 08:00
Možností je víc, můžeš zkusit například C-cleaner nebo některou verzi programu TuneUp. Ty by ti pomohli odinstalovat nepotřebné prográmky a následně vyčistit registry a disk.
Pokud v PC nemáš data která bys nemohl postrádat nebo si je můžeš snadno zazálohovat, je lepší varianta disk naformátovat a systém zcela přeinstalovat. Systém bude určitě běžet rychleji a vyhneš se tim možnosti že ti v notebooku zůstane po dětech nějkaý ten vir nebo jiná havěť.
Pak záleží jestli máš originální CD/DVD se systémem a ovladači nebo jak píše Maximus12 Recovery DVD. Pokud bys totiž instaloval win XP z originálního CD/DVD můžeš narazit na problém s ovladači SATA disků, u Recovery DVD tento problém odpadá - ovladače jsou implementovány od výrobce.
Přeji hodně zdaru
astec (1823)|7.4.2009 22:03
[QUOTE=Neregistrovaný;236469] Jméno tazatele: Mirek

Znění dotazu:
Mám notebook který byl dlouho používán dětmi a je hodně naplněný různými programy.Chtěl bych vědět jak nejlépe počítač vyčistit a přeinstalovat.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

Uveďte prosím typ NTB a zda máte legální operační systém. Vzhledem k formulaci dotazu doporučuji navštívit servis, nebo předat zkušenému příteli, známému. Ale pozor na strátu dat. Zazálohovat!!!!