Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: cerv ve Windows Vista

Neregistrovaný (0)|9.4.2009 16:56
Jméno tazatele: Zdena

Znění dotazu:
Prosim o radu. Nemohu otevrit programy, mam pry nasazeneho cerva a nevim, jak ho odstranit. Mam antivirus Avast4 Home Edition a nyni jsem si nainstalovala STOPzilla, nic nepomaha. Poradte mi prosim, mam tam dulezite informace. Dekuji mnohokrat.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
husky14 (4214)|9.4.2009 17:02
Jaký programy nemůžeš otevřít?
Jakej operační systém máš?
Od kdy je problém? Cos instalovala, stahovala atd?
Kdo řek, že tam máš "červa"?

Chce to všechno trochu upřesnit....
KunNy (410)|9.4.2009 17:03
Alespoň OS a nějákou konfiguraci jsi mohl uvést. Prvně bych odinstaloval STOPZillu a nainstaloval nějáký pořádny antispyware, mi vždy pomáhal Windows Defender od MS popř Ad-Aware a free SpyBot. Taky můžeš odinstalovat Avast a vyzkoušet NOD32 jestli něco najde, popř zvážit jeho koupi.
Zkus se podívat na viry.cz a pohledat konkrétní řešení.
fanynek (2048)|9.4.2009 17:11
No, asi by bylo nejlepší se s tímhle obrátit na http://www.viry.cz/forum/, kde v sekci Řešení problémů, logy kde po zaregistrování vytvoříš nové téma s popisem tvého problému.
Důležité však je, aby jsi popsala, jaký bezpečnostní soft ti toho "červa" hlásí, popř. jeho označení, nebo screen okna s tou hláškou. Samozřejmě to můžeš dát i sem.
Dobré je podle tohoto návodu stáhnout a vygenerovat log z Hijack This a vložit do svého příspěvku na fóru Viry.cz, nebo i sem.

Pozor na rádoby odstraňovače malware a jiných šmejdů nabízené jako podvrh, který ti stáhne do PC další havěť. Než něco stáhneš a nainstaluješ, zjisti si o tom max. info. Doporučuji Kaspersky Antivirus (30 dní trial), Malwarebytes Anti-Malware apod.

Kaspersky Anti-Virus 2009 - česká verze
Kaspersky Internet Security 2009 - česká verze
Malwarebytes' Anti-Malware