Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prepojenie dvoch pc cez router

RVH (37)|10.4.2009 13:30
Dobry den,
chcel by som vas poprosit, aby ste mi pomohli vyriesit problem s prepojenim dvoch pc, ktore su pripojene k jednemu routru. Neviem ako a co mam nastavit, aby som mohol z jedneho pc prezerat obsah na druhom a naopak a aby som mohol hrat cez siet. Na obidvoch pc mam Windows XP (jeden je SP3, druhy SP2).
Vopred vsetkym ochotnym dakujem.

PS:Prosim vysvetlite mi to ako uplnemu laikovy, co sa sieti tyka, vobec sa v tom nevyznam.
Jiziii (796)|10.4.2009 14:07
v routedu povol DHCP
no a pok označ složky dej je sdílet a v druhým počítači když dáš síť win tak naklikneš na další počítač a co máš nasdílený s tim mužeš pracovat
s hrama nevim ale mělo by to taky nák fungovat i když sem to nikdy nedělal :notsure
EditorPO (2819)|10.4.2009 14:11
Napis typ routeru.

Taktiez zisti, ake IP adresy mas pridelene na jednotlivych PC. Zistis to prikazom ipconfig /ALL v DOS okne (spustis ho cez START>Spustit, kde do prikazoveho riadku napises cmd a das Enter). Urob screen a obrazky daj sem.
RVH (37)|10.4.2009 16:05
router - Vigor 2600VGST
1. Dhcp Enabled - Yes, Autoconfiguration Enabled - Yes, IP Address - 192.168.1.10, Subnet Mask - 255.255.255.0, Default Gateway, DHCP Server a DNS Servers - 192.168.1.1
2. Dhcp Enabled - Yes, Autoconfiguration Enabled - Yes, IP Address - 192.168.1.15, Subnet Mask - 255.255.255.0, Default Gateway, DHCP Server a DNS Servers - 192.168.1.1
EditorPO (2819)|10.4.2009 16:55
Malo by to fungovat.
Daj oba PC do stejnej pracovnej skupiny, na oboch PC zadaj u uzivatelskeho uctu prihlasovanie s heslom a na kazdom PC vytvor nejaky adresar, ktory das zdielat. Restartni PC a po chvili by si mal vidiet vedlajsie PC.
Mozes tomu dopomoct, ak skusis pingnut z jedneho PC na druhe, ci uz priamo IP alebo len nazov PC. Niekedy to trochu dlhsie trva, kym sa PC navzajom vidia.
Marenek (239)|10.4.2009 17:24
osobni zkušenost - sdílení na XP bez domény se mi několikrát zaboha nepodařilo rozchodit. a nebyl jsem sám. a když už jelo, po týdnu samo přestalo. pokud tedy ani po delší chvíli v okolních počítačích nic neuvidíš, zkus se dostat na něj přímo IP adresou, \\192.168.1.10 třeba. to mi funguje, i když počítače nejsou buďto vidět, nebo jsou, ale podle jména jakoby neexistují.
a v routru si nastav přidělení IP ades napevno.

ještě s tím hraním - některé hry potřebují nastavit NAT, k čemuž právě potřebuješ fixní adresu PC.

velká pomoc může být http://portforward.com/
tvému routeru je nejblíž tento http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Draytek/Vigor2600WE/Vigor2600WEindex.htm