Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síťové problémy s odlehčenými WinXP

dedeky (21)|21.4.2009 15:03
V nLite jsem si "odlehčil" WinXP_SP3. Přestože je můj notebook stará šunka (Celeron 900MHz, 512MB RAM), systém rychle startuje i vypíná ale v domácí síti na něho není přístup. Do všech ostatních PC vidí a má přístup na všechny sdílené složky, sám je však jenom vidět ale je nepřístupný. Taky z něho nemohu odesílat SMSky přes O2SMSender. Další dva notebooky s neodlehčenými XP_SP3 resp. W2k nemají problém. Zřejmě jsem něco zakázal nebo odstranil a bohužel nevím co. Dá se to nějak napravit?
matyyy (2527)|21.4.2009 15:09
začít odhlehčovat znovu a s rozmyslem

kdysy mi taky něco v odlehčených XP chybělo a ikdyž jsem věděl co tak dodat to do xp jde dost špatně (jednou stačilo nakopírovat správný soubor podruhý nepomohlo nic)
mstejska (2912)|21.4.2009 19:45
Otevrit sitova pripojeni-> Vlastnosti -> Obecne -> vyber "Sdileni souboru a tiskaren" a zatrhni ho. Melo by to hned byt povoleno i ve Windows firewallu. A kdyz ne tak to povol i tam
pavel_p (993)|21.4.2009 19:54
Mám podobný problém, ale myslím, že přes \\192.168.x.x\ se na počítač dostanu. V okolních počítačích nevidím nic, ale zadání názvu nebo určitě IP připojení k okolním PC funguje, tak jsem to přestal řešit. Našel jsem někde checklist, které služby musí běžet, co kde nastavit a nic :-(
dedeky (21)|21.4.2009 22:04
[QUOTE=mstejska;241861]Otevrit sitova pripojeni-> Vlastnosti -> Obecne -> vyber "Sdileni souboru a tiskaren" a zatrhni ho. Melo by to hned byt povoleno i ve Windows firewallu. A kdyz ne tak to povol i tam[/QUOTE]

Vše je povoleno a nic. Podezřelé je, že na něj z ostatních PC nejde pingat. Pingy na ostatní PC jdou v pohodě.
dedeky (21)|22.4.2009 08:09
Už jsem na to přišel !! Měl jsem zakázány Adaptér výkonu služby WMI a službu WMI.
MartyMcFly (222)|23.4.2009 09:28
Zdravím,
Tak super, že jsi to našel :-) Takové doporučení pro příště tj. experimentuj, ale opatrně :-)

Howk.