Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 RC1 - problem s S3 a S4 rezimy

cool.user (2822)|5.5.2009 23:12
Ted jsem resil problem ze w7 nechtelo ulozit pc k spanku, respektive, klasickej proces > vypnuti obrazovky, vypnuti disku > pak se vypnuly i vetraky ale vterinu na to se vetraky rozjely na 100% a disky/mechaniky byly stale pod proudem a hlavne, pc pote neslo nahodit jinak nez uplnym vypnutim z elektriky.

Kupodivu po konzultaci se strejdou googlem jsem zjistil ze od cca buildu 7077 jsou problemy se spankem relativne caste, takze pokud mate podobny problem, smerujte ho prosim do tohoto threadu.

Reseni #1: Problem vyresen tim, ze ve spravci zarizeni jsem u sitove karty v power managmentu vypnul moznost aby toto zarizeni probouzelo pc ze spanku. Jak to tak vidim podle reakci na netu, w7 rc1 ma nejaky potize se sitovyma prvkama a rezimy spanku...
Kaizer Soze (58)|13.8.2009 12:40
mam RC build 7100 a rovnaky problem, wake on lan mam vypnute v BIOSe ale vo win som neskusal, ked pridem z prace vyskusam a dam vediet.

inac btw. toto je jediny problem z win 7 za 3 mesiace pouzivania :idea
kevin00 (10238)|13.8.2009 14:15
Poslední dobou se mi objevuje opačný problém. Počítač "uspím" a při probuzení se zapne, ale nezobrazí se plocha. Monitor signalizuje, že signál má (dle stavové LED a bez hlášky No signal), ale plocha zůstává černá a LED dioda signalizující činnost HDD stále svítí (nebliká). Nyní nepomohl ani restart, musel jsem při bootu smazat uloženou práci a poté Win najely. Jinak práce ve Win je korektní. Konkrétně se jedná o Win7 build 7600.16385.
Kaizer Soze (58)|17.8.2009 08:27
[quote=cool.user;246392]Reseni #1: Problem vyresen tim, ze ve spravci zarizeni jsem u sitove karty v power managmentu vypnul moznost aby toto zarizeni probouzelo pc ze spanku. [/quote]


super, diky moc pomohlo uz haja ako ma a nebudi sa sam :D
Dojigiri (1629)|17.8.2009 10:36
[quote=kevin00;281464]Poslední dobou se mi objevuje opačný problém. Počítač "uspím" a při probuzení se zapne, ale nezobrazí se plocha. Monitor signalizuje, že signál má (dle stavové LED a bez hlášky No signal), ale plocha zůstává černá a LED dioda signalizující činnost HDD stále svítí (nebliká). Nyní nepomohl ani restart, musel jsem při bootu smazat uloženou práci a poté Win najely. Jinak práce ve Win je korektní. Konkrétně se jedná o Win7 build 7600.16385.[/quote]

Nebude to třeba problém ovladačů? Zrovna o víkendu jsem prohlížel Bios na jednom PC který jsem instaloval známýmu a všimnul jsem si položky něco jako "Resume VGA BIOS from S3" nebo tak nějak a hledal jsem co to vlastně dělá, a dočetl jsem se, že je to právě proto, aby naběhnul obraz bez spolupráce ovladačů při resume z S3. Když je to Disabled, musí to udělat ovladač (kterej to musí "umět"), když je to na Enabled, tak se to dělá bez spolupráce ovladače nebo tak něco.

Tak zkus jestli nemáš v biosu takovou položku a případně jí dát na Enabled, jestli to nepomůže.
Richmond (8084)|17.8.2009 11:38
kevin00 (10238)|17.8.2009 12:11
Děkuji za snahu pomoci, ale mezitím se situace změnila a provedl jsem downgrade na Win Vista.