Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak hodnotite taskbar ve Windows 7

cool.user (2822)|15.5.2009 09:52
Otazka jednodnucha, jak pristupujete k jedne z nejvetsich inovaci GUI ve Windows od doby Win95

kevin00 (10238)|15.5.2009 10:28
Moc se mi tato inovace nelíbí. Asi jde pouze o zvyk. Vadí mi "sloučení" ikon právě spuštěných aplikací a aplikací "zadokovaných" na panelu. Myslím, že klasické rozvržení by bylo lepší a místo panelů spuštěných aplikací se mohli zobrazovat pouze ikony aplikací.
cool.user (2822)|15.5.2009 10:43
No, ja se rozhodoval mezi hlasovanim neutralni a spise kladny. Je tady par veci ktere se mi fakt libi ( hlavne jumplist, pak jumplist a nemel bych zapomenout na jumplist) a par veci ktere me trochu vadi, hlavne to, ze je primarne uzpusoben pro praci v modu seskupovani ikon, coz je na jednu stranu dobre, protoze to uz neni takove peklo jako driv, ale na stranu druhou pro lidi kteri ten mod doopravdy nemaji radi je to stale trochu nepohodlne.

Dalsi vec ktera mi vadi je trochu nesmyslne pouziti middlecliku u mysi. Nechapu kdo mohl navrhnou chovani ze middleclick u mysi se u nadhledu oken chova jako prikaz zavrit a pri pouziti na skupinovou ikonu jako otevrit nove okno...
pas!k (3765)|15.5.2009 10:45
Seskupovani ikon byla jedna z veci kteoru sem vzdy vypinal .. ale postupoem casu jsem na ni presel .. a s odstupem bych rekl ze to neni spatna vec prece jen kdyz je clovek zvyklej mit otevrenych miliardu oken z ruznych palikaci .. a take se to da zavrit jednim klikem coz se nekdy taky hodi .. jinak s tou listou ve win7 jsem se take rozhodoval mezi neutralni a spise kladne .. ale to je dano i tim ze win 7 pouzivam kratce ale musim rict ze na to z eje to beta (pro ty mene chapave rc1 :D) je hodnotim velice kladne ..
cool.user (2822)|15.5.2009 10:46
[QUOTE=pas!k;249265] beta[/QUOTE]

RC1 :p
Richmond (8084)|15.5.2009 12:10
Seskupovani mam na "velkym" vypnuty, ale na umpc s dotekacem je to nejvic prinosna vec - ikony jsou velke takze nemusim lovit stylus, na taskbar se vejde vic programu a "vytahnutim" jumplistu (kde mam ulozene "oblibene slozky") se jednoznacne prace zrychluje. Vyborne je tlacitko na ukazani plochy - zvykl jsem si na nej tak, ze ve vistach se leckdy divim, proc se mi zobrazuje okno s hodinami :mistake

edit: Jeste by to chtelo mit moznost volby mezi Flip3D & InstanView a byl bych naprosto spokojeny
CommanderZ (512)|15.5.2009 12:43
[QUOTE=kevin00;249262]Moc se mi tato inovace nelíbí. Asi jde pouze o zvyk. Vadí mi "sloučení" ikon právě spuštěných aplikací a aplikací "zadokovaných" na panelu. Myslím, že klasické rozvržení by bylo lepší a místo panelů spuštěných aplikací se mohli zobrazovat pouze ikony aplikací.[/QUOTE]

Ja se na to divam opacne. Na Quick Launch jsem mival jen aplikace, ktere jsem pouzival opravdu hodne casto (Outlook, Opera, Free Commander, WMP) a mel je spustene jemer porad. Takhle se jen nemusi rozlisovat mezi stavem "Spustena" a "Neni spustena" a ikonky quick launche nemusi zbytecne zabordelovat panel, kdyz aplikace bezi (...vhledem k tomu ze az na FC si vsechny ty aplikace hlidaji, aby bezely jen jednou).
Jeff Brawo (109)|15.5.2009 16:19
Moje hodnocení:
Po první hodině práce ve w7: ****** (ňáká náhodná vulgární oslovení)
Po další hodině práce ve w7: hmmm
Po asi několika dalších hodinách práce ve w7: No jasně! Je to super!

EDIT: jen mi vrtá hlavou, proč show desktop je úplně vpravo?!?
Richmond (8084)|15.5.2009 16:24
[QUOTE=Jeff Brawo;249336]EDIT: jen mi vrtá hlavou, proč show desktop je úplně vpravo?!?[/QUOTE]
Protoze vlevo je start a vpravo jednoduse zajedes mysi az na doraz a kliknes :idea
Jeff Brawo (109)|15.5.2009 16:40
[QUOTE=Richmond;249337]Protoze vlevo je start a vpravo jednoduse zajedes mysi az na doraz a kliknes :idea[/QUOTE]

Možná po ještě více hodinách práce! :)
pavel_p (993)|15.5.2009 17:25
Se7en jsem zkoušel jen několik hodin ve VirtualBoxu a tato vlastnost mě strašně štvala. Místem na šířku šetřit nepotřebuju, na výšku je taskbar 2x větší (což je jako dva řádky s textem) a titulek okna je někdy nezbytný - při otevřených dvou terminálech, ať už Linuxových nebo dvou vzdálených plochách Windows nebo otevřených dvou dokumentů.

Co má nový taskbar za přínos? Já se nedostal přes fázi, že jsem u toho zuřil a byl jsem proti němu silně zaujatý, takže sem na nic pozitivního nepřišel.
cool.user (2822)|15.5.2009 17:33
[QUOTE=pavel_p;249349]Místem na šířku šetřit nepotřebuju, [/QUOTE]
Mne prave prijde, ze pri pouziti na vysku (hozenej misto sidebaru) se s nim pracuje vyrazne lip nez s tim vistackym, respektive mi prijde ze programatori MS na tohle mysleli vic nez v pripade visty.

[QUOTE=pavel_p;249349]Co má nový taskbar za přínos? Já se nedostal přes fázi, že jsem u toho zuřil a byl jsem proti němu silně zaujatý, takže sem na nic pozitivního nepřišel.[/QUOTE]

Ma za ukol zamezit situaci kdy ma clovek na taskbaru tolik oken, ze se v tom ztraci, coz se mu vetsinou imho celkem dari.
StD (1963)|15.5.2009 19:42
[QUOTE=Richmond;249337]Protoze vlevo je start a vpravo jednoduse zajedes mysi az na doraz a kliknes :idea[/QUOTE]
Ty máš myš na DORAZ? Já odjakživa používám nastavení "po vyjetí na jedné straně vyjíždění na straně protilehlé"... :confused::thumbdown Inu rodinka Honeywell/HP/Genius ovladačů.
Richmond (8084)|15.5.2009 20:40
[QUOTE=StD;249377]Ty máš myš na DORAZ? Já odjakživa používám nastavení "po vyjetí na jedné straně vyjíždění na straně protilehlé"... :confused::thumbdown Inu rodinka Honeywell/HP/Genius ovladačů.[/QUOTE]
Neee, mam mys MS takze nepotrebuju nic ladit, vcelku mi staci (jedna Habu, druha Laser 6k - obe s akceleracnim tlacitkem apod...). Mel jsem na mysli ze dojede doprava dolu co to da a klikne :notsure - zda se mi to mnohem ergonomictejsi nez zamerovat na ikonu s plochou jako je to ve Vistach :thumb
CommanderZ (512)|16.5.2009 10:08
A co takhle pouzit kombo "Win + M", ktere take ukaze plochu? Uz nekdy od Win 95 nebo 98 ;)
kevin00 (10238)|16.5.2009 10:10
[QUOTE=CommanderZ;249554]A co takhle pouzit kombo "Win + M", ktere take ukaze plochu? Uz nekdy od Win 95 nebo 98 ;)[/QUOTE]

Při stisku CTRL+M nemůžeš znovu stisknutím zobrazit "schované" okno. Pokud použiješ CTRL+D zobrazíš plochu a při znovu stisku se Ti obnoví "schované" okno :thumb
cool.user (2822)|16.5.2009 10:24
[QUOTE=kevin00;249557]Při stisku CTRL+M nemůžeš znovu stisknutím zobrazit "schované" okno. Pokud použiješ CTRL+D zobrazíš plochu a při znovu stisku se Ti obnoví "schované" okno :thumb[/QUOTE]

Ja jen rozsirim definici na to ze win + m neslouzi primarne k zobrazeni plochy ale k minimalizaci vsech oken a zobrazeni plochy je vlastne az druhorady efekt a jak pises, win + d slouzi primarne k zobrazeni plochy.
Richmond (8084)|16.5.2009 11:23
Kdyz uz doslo na ty klavesove zkratky tak to sem hodim...
CommanderZ (512)|16.5.2009 11:49
Tak u pulky z nich si dovedu predstavit, ze je aktivne pouzivam. To dokovani je taky moc pekna featura. Ve starsich oknech si to casto delam rucne - ze si zmensim dve okna kazde na jednu pulku obrazovky.
kevin00 (10238)|16.5.2009 14:52
[QUOTE=CommanderZ;249584]Tak u pulky z nich si dovedu predstavit, ze je aktivne pouzivam. To dokovani je taky moc pekna featura. Ve starsich oknech si to casto delam rucne - ze si zmensim dve okna kazde na jednu pulku obrazovky.[/QUOTE]

Dokování ve Win7 lze provést i pomocí myši. Uchop okno za horní okraj a táhni jej vlevo, vpravo nebo nahoru ;)
CommanderZ (512)|16.5.2009 15:05
[QUOTE=kevin00;249623]Dokování ve Win7 lze provést i pomocí myši. Uchop okno za horní okraj a táhni jej vlevo, vpravo nebo nahoru ;)[/QUOTE]

Ja vim, ja ale porad radsi jedu primarne na vsitach :) Nejak se mi nechce zahazovat rychly a stabilni OS za testovaci verzi, ktera v zasade prinasi jen lepsi task bar a dokovani okynek :)