Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký byl Váš důvod ke koupi monitoru AOC?

husky14 (4214)|22.5.2009 08:53
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký byl Váš důvod ke koupi monitoru AOC?

AOC je jedním z nejstarších a nejtradičnějších výrobců monitorů na světě, podle kterého dostanete s monitory AOC designově povedené produkty za skvělou cenu, jelikož se soustředí na upotřebitelnost produktů. Máte s*produkty AOC vlastní zkušenosti? Pokud ano, co Vás přimělo ke*koupi monitoru AOC? Ať už byl Váš důvod jakýkoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
cool.user (2822)|22.5.2009 08:57
Predchozi zkusenost, takze zadny. AOC monitor jsem si znova nekoupil a uz bych ani nekoupil. Naopak bych si kladl otazku jestli je vubec nejaky duvod AOC kupova...
pas!k (3765)|22.5.2009 08:59
Divam se na kalendar jestli neni april .. a sakra je opravdu patek 22.5 :( Kde jsou ty kvalitni vikendove diskuse ktere vyvolaly zapal a emoce .. kde byla moznost o necem diskutovat ? Na tuhle otazku mohu jen suse konstatovat. Duvod nebyl zadny .. zadne zarizeni aoc nevlastnim .. konec debaty.
matyyy (2527)|22.5.2009 09:03
cena byl za odnos :)
mstejska (2912)|22.5.2009 09:05
[QUOTE=cool.user;251586]Predchozi zkusenost, takze zadny. AOC monitor jsem si znova nekoupil a uz bych ani nekoupil. Naopak bych si kladl otazku jestli je vubec nejaky duvod AOC kupova...[/QUOTE]

Podepisuji.
johny__g (6387)|22.5.2009 09:58
Jak je na tom AOC dnes nevím, ale pamětníci určitě vědí, že nevyráběli jen šunty. Měl jsem od nich crt 7Glr a ve své době to byl solidní monitor, za tu cenu (stál mě 8k). Ještě do letoška sloužil bez problémů, teď je u nového majitele. Na 17" měl luxusní obnovovací frekvence, obraz také v pohodě. Když zalistujete ve starých číslech computeru, tak určitě najdete nějaký test kde dostal ocenění. Později, AOC vyráběl model 7A+ a 9A+, s Diamondtron obrazovkou, který byl taky dost povedený.
Co ale bylo u AOC kámen úrazu - výstupní kontrola a úroveň zpracování. Byly dobré kousky, ale i horší. Jde to pozorovat i podle zkušeností uživatelů. Někdo měl štěstí a koupil dobrý kus, někdo nemůže AOC přijít na jméno. U téhle firmy vždy bylo důležité kupovat konkrétní kus, nechat si ho před koupí předvést a vyzkoušet, pak byla velká šance že člověk koupí solidní monitor za málo peněz. A kupovat jen lepší modely, ty levné opravdu za moc nestály.

Ale dnes už bych do AOC také nešel, když jsou ceny solidních značek tam kde jsou.
Smeli (2302)|22.5.2009 10:18
Kdysi sem měl 7A+, kupoval je dle výsledků recenzí ap. První to schytal po pár měsících, prostě si jen tak bouchl. Vyreklamován a co vím, tak jede do dnes - znamená cca 5 let.

V práci mám LCD AOC, nějakou nižší řadu a to je hnus velebnosti. Podání barev je hrozné, kolegyni po výpadku proudu vždycky obraz zrůžoví, kolegovi také nedělá zrovna nejlepší práci.

Takže, do nového AOC bych nešel. Kdysi to šlo, dneska nenabízí nic, co by mě vytrhlo (např. teď mám 22" iiyamu s FullHD, která mě stála něco málo přes 5k a nemůžu si ji vynachválit).
dfsfdgtd (0)|22.5.2009 13:56
Zda se mi to, nebo ty ikendove diskuze stoji cim dal vice za h**** ?
mauglik (3)|22.5.2009 14:39
Monitor AOC kdysi (asi 8 let zpet) koupily rodice s polecne s celym pocitacem, tehdy o teto znacne ja ani moji znami nemeli sebemensi tuseni. Dodnes to 17 palcovy crtecko spolehlive funguje, udelal jsem na nem spousta prace, ale ted porad nemuzu zlomit rodice at poridi uz vazne lepsi monitor, nebo jsem ja snad uz tak zhyckany ze vsech tech lcdecek? Kazdopadne vsichni lide co maji starsi pocitace doma jeste vzdy meli monitor AOC a neznam nikoho kdo by mel problemy. Ja jsem byl spokojen
pebu (4)|22.5.2009 15:16
Zdravím, mám AOC před sebou. 19palcový CRT zakoupen roku 2003 za 5.000 Kč. Takže tenkrát bomba cena. Musím říct, že je to i po těch letech kvalitní monitor s nádherným obrazem. Ale už budu kupovat LCDčko. Asi Dell 2209WA, uvidím. Ohledně Aocu dnes, vyrábí spíše lowendové monitory, možná si polepší s technologií podsvícení LED. Uvidíme. Inu, chce to inovace a inovace. Ale jako značka dnes není, co to bývalo. Dnes prostě letí Samové, LG atd.
cool.user (2822)|22.5.2009 15:40
[QUOTE=pebu;251716]Ale jako značka dnes není, co to bývalo. Dnes prostě letí Samové, LG atd[/QUOTE]

To neni o tom ze neni znacka co byvala, to je o tom ze AOC dnes skoro nic nenabizi, respektive skoro nikdo je nenabizi a pokud ano tak je jejich portfolio smesne male.

Kolik monitoru na v nabidce AOC, LG a samsung u prodejcu:

CZC.cz -- 0 - 38 - 63
Alfacomp - 8 - 43 - 68
Alza.cz -- 0 - 38 -62
Mironet -- 13 - 25 - 40
Softcom - 16 - 54 - 56

jak vidis, vetsinou je nabidka na aoc na ruznych eshopech oproti samsungu bud nulova nebo maximalne ctvrtinova....
Richmond (8084)|22.5.2009 15:47
Nj, ale Samsung je nevetsi VYROBCE panelu takze je to trochu jina liga oproti AOC.
Jinak ty novy AOC se mi docela libi (ty hlinikovy) ale nechapu., proc do toho cpou TNkovy panely... At se na me klidne zlobi ale tohle je do hrackarstvi a ne na koukani (obrazove, ne designove)
Rachty (1)|22.5.2009 16:38
Mam ho tak 8 let a naprosta spokojenost, za tech 8 let zadny problem ani s pocitacem. V te dobe stal cely komp neskutecnych 40 tisic...ted na nem masti muj synovec....ja uz mam LCD a novy komp :-)
ctvrtnas (0)|22.5.2009 16:44
[QUOTE=cool.user;251725]To neni o tom ze neni znacka co byvala, to je o tom ze AOC dnes skoro nic nenabizi, respektive skoro nikdo je nenabizi a pokud ano tak je jejich portfolio smesne male.

Zkuste nabidku exkluzivniho distributora pro CR - 100Mega Distribution :-)
GlotZ (1)|22.5.2009 16:49
14"ku AOC z roku 1996 máme na chalupě a ono se to ne a ne pokazit :cool:
marek p (9)|22.5.2009 17:14
Asi náhodou při koupi nového PC v roce 2003.Používám ho dosud a jsem spokojen.Doufám,že přežije technologii LCD a pak pořídím něco lepšího...
Neregistrovaný (0)|22.5.2009 20:52
Mám doma 2ks monitor AOC Klr , 19 a 17. Už dávno by som si kúpil LCD ale je mi ľúto ich vyhodiť , a nikto by ich už nechcel ani zadarmo. Sú plne funkčne ,ale nemôžem povedať že vždy boli bezproblemové. 17ka dosť často pískala , aj ked momentalne už niekoľko mesiacov nie. 19ka mi dokonca odišla, ale v záruke (1mesiac pred vypršaním 3 ročnej záruky), no opravili ju aj ked až na druhý raz (škoda už by som mal nový).
No a dôvod kúpi bol ten že v tom čase mal super parametre , plochu obrazovku a veľmi dobrú cenu. Tú 19nasku som kúpil asi rok po 17.
17ka ma asi 6 rokov a 19naska asi 5.
Ani neviem prečo to vlastne píšem, ale zaujalo ma že monitory AOC sa asi ešte niekde predávajú. U nás som ich totiž už niekoľko rokov nevidel.
MaoCeTung (72)|22.5.2009 21:23
taky se pridam. Ja sam osobne jsem si nikdy AOC nekoupil a jsem tomu rad. Nekolik AOC jsem mel v praci, vzdy CRT a asi to byly samy zmetky, blikajici obrazy, mihotani ahlavne stacila hodina prace a palili me oci.:mad:
Takze moje zkusenost s AOC:stupid je na palec dolu:thumbdown:thumbdown
Doma jsem zacinal na CRT Liteon, pak 17" LCD Acer, 22" Acer a nyni 23" Samsung Full HD.
astec (1823)|22.5.2009 21:30
Ještě mám asi nejlemší typ z modelové řady této firmy 7Glr. Stále jede a to dost často. Je pravda, že když kupuji nové monitory tak o tomto výrobci není nějak slyšet
Butcher (29)|22.5.2009 21:44
Důvod? Viděl jsem u kamaráda Aoc 7GLR, a protože byl tehdy za slušnej peníz, tak sem ho vzal taky, ono mi nic jinýho vlastně ani nezbylo, protože muj starej monitor odešel na věčnost. Stál tehdy něco kolem 5k a sloužil docela dlouho. Vlastně to byl muj poslední CRT monitor :) , ale napařil sem se na něm docela dost.
Neregistrovaný (0)|22.5.2009 23:26
AOCečko jsem koupil náhodou, ale vůbec si nestěžuji. Mě kupodivu vyhovuje na dluhodobou práci (tj. na dlouhodobé čučení do monitoru). V mém případě dobrý kontrast bez vysoké svítivosti.
Neregistrovaný (0)|22.5.2009 23:40
14" EGA monitory AOC byly opravdu geniální - jednoduchou výměnou kabelu a drobnou úpravou se daly předělat na VGA...
Lobobery (35)|22.5.2009 23:52
AOC jsem měl kdysi před lety. Patnáctipalcový crt, který mělo perfektní obraz. Po asi pěti nebo šesti letech začlo blbnout a občas prostě jednoduše zhaslo, jako by do něj nešlo napětí. Stačilo do něj klepnout a zas běžel. Takhle zhasnul tak 1-2x denně. Cca 3-4 měsíce takhle "zhasínal" a pak začal častějš až se koupil novej monitor:-)
Ale jinak musim říct, že to podle mě bylo, jak to píše někdo vejš. AOC mělo výborný monitory za skvělou cenu, ale byl to kus od kusu, díky špatný výstupní kontrole a kvalitě zpracování. Dneska vůbec netušim, jak na tom AOC s monitorama co se týče kvality je. Ale podle mě je blbost porovnávat to podle počtu nabízenejch modelů v obchodech! Kolik je u nás v nabídce PC skříní Zalman, Asus nebo Enermax a kolik Eurocase, Spire a ještě horších? A nechce snad nikdo tvrdit, že ta druhá skupina je kvalitnější, protože jich jsou mraky?! Tím se nezastávám AOC že je dobrý, tím jen říkám, že je to špatný měřítko..
miky.mk (3)|23.5.2009 00:02
Zdar,
koukám, že krize dopadla již i na tvůrce víkendové diskuze.. Doufám že po víkendu od jeho nadřízených na něj ještě dopadne i krize finanční.
Důvod ke koupi AOC neexistuje. A do práce byly zakoupeny jen díky chybě v objednávce. Některé modely byly docela v poho, přesto to neni a nebyl nikdy důvod k jejich koupi.
Tak nazdar.
jerryczech007 (98)|23.5.2009 01:02
AOC 15"LCD byl můj první LCD monitor v roce 2000 (snad, už je to fakt dlouho) za nekřesťanských asi 12 tisíc. Až na jeden vadnej bod spokojeně sloužil asi 3 roky a teď možná ještě slouží někomu jinému (prodal jsem ho tenkrát na inzerát). Pak už jsem AOC neměl žádný, přesedlal jsem na Samsungy a jsem spokojenej dodnes.
Haze (0)|23.5.2009 09:15
Tak vážení, opravdu mě mírně zaráží vaše "rozhořčení?" nad značkou AOC, snad jen z pouhé neznalosti se můžete pohoršovat nad tímto výrobcem :-D Uznávám, že v historii měli i slabší chvylky, jejich Vlr a podobně stály fakt za ztarou bačkoru, ale to neznamená, že výrobce neuměl nabídnout i kvalitní modely a že ostatní značky nenabízely podobný neštěstí. Ponechme stranou jejich lowEndové modely, ty patří opravdu někam do kanceláří nebo spíš do propadliště dějin, ale dnes se mi velmi zamlouvají některé jejich designérské počiny, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo zejména LEDkový [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a za málo peněz hodně muziky i designu představuje např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] takže kdo tady pindá o tom, že AOC jsou jen šitky a hnusný krabice, možná by se měl chytnout za nos. Pár kamarádů má jejich 2230Fm a je to naprosto pohodový monitor a já osobne pracuji doma již skoro rok s 2217Pwc a no problem. Na chalupě mam krom EIZA T960 i obstarožní 7Klr a jak válí ;) takže dneska bych si domů AOC klidně koupil zase. Asi to 22" Verfino. Holt je potřeba si vybrat. Mam zkušenosti i se značkami LG, Samsung, Acer a Asus a iiYama a AOC mi nepřijde nejhorší ;) Tak pěknej víkend všem diskutérům :)
odb (505)|23.5.2009 09:33
ja AOC poznam z dob CRT - slusne parametre a dizajn. Osobne sa mi najviac pacilo ovladanie monitora kolieskom. Dodnes som sa nestretol s rychlejsim a pohodlnejsim ovladanim na monitore (v dnesnich dobach LCD a uzkych ramcekov je to uz nerealizovatelne). Po nastupe LCD sa tato znacka vytratila, prestal som ju registrovat a vlastne som si myslel, ze uz skoncila.
XTad (0)|23.5.2009 09:58
Ja jsem si ho nevybyral, ale soupli mi ho k sestave. Bylo to nekdy kolem roku 2001. Moc pekny 17" CRT. Celkem kvalitni obraz a rozliseni podporovalo az do 1600x1200. Dodnes ho mam a funguje, i kdyz uz ho nepouzivam. Jak je to se znackou AOC dnes nevim. Uz dlouho jsem ji nikde nevidel. LG, Samsung a BenQ ji asi vytlacili z trhu.
Zdeněk Havel (4)|23.5.2009 10:55
Kdepak, jen nebyla tato značka na našem trhu moc viditelná (AOC vyrábělo panely pro Tebou zmiňované i další značky a krachly jim velké české distribuce, co vozily jejich monitory)... dneska je už zase dvě distribuce dováží, tak snad dojde tato značka znovu všeobecnému uznání mezi zákazníky - ale nebude to mít snadné, nedávat o sobě 4 roky vědět a pak chtít konkurovat právě takovým značkám jako Samsung nebo LG ;) ale držim jim palce.


[QUOTE=XTad;251927]Ja jsem si ho nevybyral, ale soupli mi ho k sestave. Bylo to nekdy kolem roku 2001. Moc pekny 17" CRT. Celkem kvalitni obraz a rozliseni podporovalo az do 1600x1200. Dodnes ho mam a funguje, i kdyz uz ho nepouzivam. Jak je to se znackou AOC dnes nevim. Uz dlouho jsem ji nikde nevidel. LG, Samsung a BenQ ji asi vytlacili z trhu.[/QUOTE]
czhunter (775)|23.5.2009 14:33
Nemám a ani nikdy jsem neměl žádný důvod kpupit si monitor AOC.
V dávných dobách jsem měl ADI (což byly monitory skoro stejně špatný jako AOC, ale dobrých CRT bylo stejně velmi málo) a dnes už vůbec.
Úplně průměrný monitory průměrných vlastností za průměrný ceny s pro většinu lidí neznámou značkou (proti Samsung/LG/Philips/Acer/...)

Doporučuju marketingovému oddělení ADI, aby s tím něco udělali.
"Odliš se nebo zemři", něco takovýho se v reklamkách říká, nebo ne? AOC se neodlišuje vůbec ničím.
husky14 (4214)|23.5.2009 14:52
[QUOTE=miky.mk;251887]....koukám, že krize dopadla již i na tvůrce víkendové diskuze.. Doufám že po víkendu od jeho nadřízených na něj ještě dopadne i krize finanční.[/QUOTE]Velice mě těší Váš zájem a v tomto směru můžete být naprosto klidný ;)

Tato víkendová diskuze (jak už tu několikrát padlo) byla samozřejmě dodána společností AOC a spolupráce s nimi nekončí, máte se imho všichni (včetně všech kritiků tady) na co těšit.... :turtle
pas!k (3765)|23.5.2009 20:49
[QUOTE=husky14;251986]Velice mě těší Váš zájem a v tomto směru můžete být naprosto klidný ;)

Tato víkendová diskuze (jak už tu několikrát padlo) byla samozřejmě dodána společností AOC a spolupráce s nimi nekončí, máte se imho všichni (včetně všech kritiků tady) na co těšit.... :turtle[/QUOTE]

Na co? Na to ze budeme mit sanci 1:100000 vyhrat nejakou cenu? Uz se tesim :)
husky14 (4214)|23.5.2009 21:18
[quote=pas!k;252056]na co? Na to ze budeme mit sanci 1:100000 vyhrat nejakou cenu?[/quote]1:500 ;)
Woyta (284)|24.5.2009 00:16
AOC jsem doma nevlastnil.
Poridil si ho kamarad v roce 2005. Nejake CRT 19" s rovnym sklem. Za 6500kc Samozrejme se rovnym sklem na me vytahoval. ja mel v te dobe jeste 15" Compaq a tak jsem si poridil repasovanou Belineu 19" z roku 2001. Stala me 3k a dostal jsem zaruku na pul roku. A vypadala jako nova. Zadna spina, prach, smouhy, skrabance.
Jake bylo prekvapeni kdyz jsme monitory postavili vedle sebe a napojili na jedno PC. Nevim jakou mela ta Belinea historii ale nove AOC melo oproti ni velmi osklive barvy. Nevyrazne matne. A par dalsich chyb v obraze. Takze jedina vyhoda AOC byla to rovne sklo. Ve vsem ostatnim ho deklasoval bazarovej monitor.
AOC je prodane Belinea verne slouzi dal. (Rodicum. Ke me se nastehovalo HP LP2475.)
machja (122)|24.5.2009 21:13
AOC Byly skvělé monitory v minulosti. Dnes bych doporučil jiné značky (samsung, lg...).
S těma TN panelama je to fakt škoda.
ICEBOSS (3435)|26.5.2009 10:54
Tak u AOC si pamatuju z kdysi, ze to bylo kus od kusu... casto jsem vidal zejmena G radu s neuveritelne rozhozenou konvergenci a jinyma vadama, poruchovost jinych rad taky byla vyssi. Nekdy me dost prekvapily, kdyz i po letech mely nektere kousky opravdu dobry obraz. Nicmeme to byla vzdycky sazka do loterie, nikdy jsem je proto nedoporucoval, a protoze treba samsung mam vetsinou vyzkouseny ke spokojenosti, tak ani AOC doporucovat nebudu - navic ani nevim, kde bych je shanel. To by musel vyjit nejaky srovnavaci test ;o).

V tehle dobe (2002) jsem pouzival Miro 1785 za 9,5K, imho byl celkem povedeny, pokud vim, tak slouzi dodnes.
Neregistrovaný (0)|28.5.2009 07:54
[QUOTE=czhunter;251983]Nemám a ani nikdy jsem neměl žádný důvod kpupit si monitor AOC.
V dávných dobách jsem měl ADI (což byly monitory skoro stejně špatný jako AOC, ale dobrých CRT bylo stejně velmi málo) a dnes už vůbec.
Úplně průměrný monitory průměrných vlastností za průměrný ceny s pro většinu lidí neznámou značkou (proti Samsung/LG/Philips/Acer/...)

Doporučuju marketingovému oddělení ADI, aby s tím něco udělali.
"Odliš se nebo zemři", něco takovýho se v reklamkách říká, nebo ne? AOC se neodlišuje vůbec ničím.[/QUOTE]

ale ano, rozdíl tu je. AOC žije a ADI je mrtvá firma. AOC jsou spíš pro profíky, ale tady to těžko někdo pochopí. Tady musíte být in :D
czhunter (775)|28.5.2009 10:22
Tak to mi není zcela jasné, která část TN LCD panelu je "pro profíky".
dkas (193)|28.5.2009 10:49
Nikdy jsem neměl potřebu vlastnit AOC monitor :) Nezdálo se mi to kvalitní, co jsem měl zkušenosti. Od dávnověku jsme kupoval Samtron, který s postupným zlevňováním zmizel.
AOC mi přijde podobná značka jako Proview. Kdoví, jestli to ještě funguje :)
A k téhle diskuzi... AOC se chce prostě více zviditelnit, tak co řešíte?
c-bob (10)|10.5.2010 18:02
Jo, když jsem přezbrojoval z analogu ADI tak jedna ze dvou možností bylo AOC, bohužel mi nikdo nebyl schopen mnou vybraný model prodat, takže mám ASUSe a jsem spokojen...
Nabídka nebyla špatná, i parametry mi vyhovovaly, cena byla výborná...uběhl měsíc... připlatil jsem si 1500,- a kopil si ASUS s o něco lepšími parametry protože jsem jej mohl mít do druhého dne.
Vzkaz pro manažery:
- reklama je na h...o pokud není zboží na skladě
- parametry můžou být špičkové, ale většina zákazníků chce zboží v rozumném termínu
- někteří jsou si za včasnost dodání ochotni připlatit

AOC jsem nevyřadil z potencionálních modelů na můj stůl, ale nebude to mít jednoduché

PS: Je zajímavé, že vetšina příspěvků je spíše o tom, "Jak jsem si NEpořídil AOC" :)