Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): JVC GZ-HD30 Everio

Neregistrovaný (0)|22.5.2009 11:34
Jméno tazatele: Ondřej Čihák

Znění dotazu:
Zdravím, vlastním cca měsíc tuto kameru. Natačím ve formátu Full HD. Kamera vytváří s každým sepnutím soubot .TOD. Můj problém spočívá v tom ze nedokážu spracovat soubory v rozumném čase a tak moc ani nevím jak na to. Data zatím ukládám na disk počítače (což mi nebude co nejdříve stačít při formátu Full HD). Chici se zeptat, jak převedu jednoduše soubory a vypálím na DVD. Mám při ruce počítač 3,4 Ghz a možnost Vegase 8. Ve Vegasu převedu do .avi a pak na Mac vypálím na dvd. Jenže převod cca 2minut videa do .avi trvá cca 1 hodinu, strašný!:-( Navíc ukádám do PALu, v HD kvalitě se čas zdvojnásobí! Máte někdo nějaký tip jak naložit ze soubory .TOD a nestratit týden práce! Děkuji za tipy! [email]cihak.o@seznam.cz[/email]

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Jiziii (796)|22.5.2009 11:55
Tak nahrávej video rovnou v horší kvalitě a nebude to trvat dlouho, stejně když to převedeš do avi tak ti ful HD je na nic
a nebo si pořiď lepší počítač
lake (2)|22.5.2009 16:35
Prve my nešlo zalogování! Tak tedy k tomu mému problému s kamerou. Zakoupil jsem si Full HD kameru z důvodu lepší kvality obrazu. Pry 3,4 Ghz postačují. (bylo mi řečeno) Porádí někdo jak archyvovat data v nějakém rozumném čase a ve Full HD kvalitě, převádím to do PALu protože Full HD nedávam, týden málo...snad správné nastavení Vegasu? Nevím? Chci to předrávat na DVD nebo z externího disku.
Jiziii (796)|22.5.2009 19:14
no joo 3,4 GHz stačí aby to video převed ale není řečeno v jakým čese, ale čím víc výkonu tím míň času to bude trvat
a když to hodíš na DVD tak to taky zkomprimuješ
takže bych nahrával v mírně horším rozlišení (aspoň toho videa budeš moct nahrát víc)
na čem video přehráváš? pokud na obyčejný televizi tak tam vysoký rozlišení není třeba
Pokud na Full HD tam by se o vysokým rozlišení dalo uvažovat
A mužeš nám říct jakou máš kameru? a mužeš napsat i konfiguraci PC
lake (2)|22.5.2009 22:48
Jedná se o tuto kameru http://www.eshop-rychle.cz/superkamery/eshop/1/0/5/203
Konfigurace PC neznám z hlavy, je to pracovní PC, doplním po neděli.
Nevím, nahrávat v nižším rozlišení to znamená ze Full HD kamera nebyla zas tak šťastná volba, nebo se pletu? Předpokládam že z externího disku jdou záznamy bezproblému přehrát, nojo, ale jak vytvořit film v jednom kuse. To jsme zas u toho PCčka... Když se zas vrátím k Vegasu, vypadá to že nastaveno to bylo asi vše dobře, jen zaznam F HD vyžaduje opravdu výkoné stroje na spracování. Dá se mi nějak pomoci jak z kamery rozumě sestříhat video? Do nového PC nechci investovat.
Jiziii (796)|23.5.2009 08:11
No jestli video pouštíš na obič televizi tak to ve full HD nenahrávej když to stejně zkomprimuješ v tomto případě je F HD docela zbitečný
Když to natočíš v horším rozlišení tak komprimace nebude trvat tak dlouho ani střih nebude trvat dlouho
Pokud vypálíš videa na DVD tak bys je nemusel ani stříhat protože by to měl umět přehrávač pustit plynule za sebou
Mužeš to zkusit převíst přiloženým programem ale asi to o moc rychlejší nebude
Deee-aN (3834)|23.5.2009 08:31
AVCHD je velice náročné na HW kompu, ve kterém se zpracovává. Jak jsem pochopil z komentářů znalejších lidí v nedávné době, kdy jsem se HD kamerami trochu zaobíral, AVCHD je docela neštěstí...
Být tebou, zeptal bych se na sesterském fóru TVFreaku.
StD (1963)|23.5.2009 12:46
[QUOTE=Jiziii;251909]No jestli video pouštíš na obič televizi tak to ve full HD nenahrávej když to stejně zkomprimuješ v tomto případě je F HD docela zbitečný
Když to natočíš v horším rozlišení tak komprimace nebude trvat tak dlouho ani střih nebude trvat dlouho
Pokud vypálíš videa na DVD tak bys je nemusel ani stříhat protože by to měl umět přehrávač pustit plynule za sebou
Mužeš to zkusit převíst přiloženým programem ale asi to o moc rychlejší nebude[/QUOTE]

To je opravdu Sqělý OT blábol a platí to co uvedl Deee-aN. BTW Člověk aby luštil ty vaše "návody k obsluze"... že?!