Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati Radeon x1950GT AGP a problém s Directx

krysat (4)|22.5.2009 20:41
Dobrý den,

na starém stolním počítači (Athlon 2600+, 2GB ram, MB MSI KT4V, zdroj 400W) se mi spálila karta, počítač moc nevyužívám, pořídil jsem si proto do něj výše zmíněnou kartu Ati X1950GT do AGP slotu.
Problém nastal při diagnostice v Directx 9.0c při testování zobrazení 3D. Nejdřív proběhne první část Direct3D 7 --- "Všechny testy proběhly úspěšně".
Ovšem při zbývajících 2 částech se "kostka" nezobrazí a místo ní je chvíli černá obrazovka a pak hláška : Chyba při kroku 29(DrawIndexPrimitive):HRESULT=0x8876017c (nedostatek zobrazovací paměti)

nevěděl by mi někdo pomoci, jde mi o to, jestli to má smysl dávat do servisu, jestli to třeba není vadnou kartou.. Koupil jsem ji na Aukru.

díky za případné rady
fanynek (2048)|22.5.2009 23:46
Já osobně bych zkusil přeinstalovat drivery VGA a ten DirectX 9.0c.
Nepíšeš, co máš za OS, ale podle všeho Win XP x-bit. Doplň, ať ti můžem popř. hodit linky.
krysat (4)|24.5.2009 19:49
* OS Windows XP Prof. 32bit

Když jsem po obdržení kartu nainstaloval do pc a hodilo mi to tu chybnou hlášku, říkal jsem si, že bude problém s OS. Proto jsem ho přeinstaloval,ale to samé. Jen jsem nedostal ke kartě žádné cd s ovladači, tak jsem si stáhl Catalysty od ATI přímo z jejich stránek. Také jsem nainstaloval .net Framework 3.5, ale stále to samé. Nainstalované jsou také SP2 i SP3.
Nemůže být např. omezení základní deskou? V tomto směru nejsem zběhlý a jen se domýšlím - ale MB je starý více než 5let!
StD (1963)|24.5.2009 19:53
[QUOTE=krysat;252458]* OS Windows XP Prof. 32bit....net Framework 3.5[/QUOTE]

PROČ tam do toho HNED ten dot.NET? (pozor na jeho chybné cesty v registru - najde ti je Spybot). Je pro to nějaký
důvod?

Quote: Jen jsem nedostal ke kartě žádné cd s ovladači To je Second Hand?
kevin00 (10238)|24.5.2009 20:26
Aby Ti běžel CCC musíš mít nainstalovaný NET Framework ;)

Odinstaluj ovladače graf. karty, v nouzovém režimu odeber zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu, nainstaluj DirectX a poté nainstaluj ovladače nové - 8.1 (novější zřejmě nemá smysl) + hotfix pro AGP karty.
r34ktor (7477)|24.5.2009 22:07
Catalysty použij verze 9.3 (aktuální nejnovější pro tvoji kartu). AGP hotfix neinstaluj (je určen pouze pro AGP verze karet založených na čipech Radeon HD2xxx a HD3xxx).

Aplikuj nejnovější DirectX update.

Dále zkontroluj, zda máš v BIOSu nastavenu položku AGP Aperture Size na rozumnou hodnotu (128MB - 256MB).
johny__g (6387)|25.5.2009 08:56
A hlavně nezapomeň instalovat ovladače čipsetu, bez nich to asi nepojede.
krysat (4)|4.6.2009 15:01
Omlouvam se, za nereagovani na vase prispevky..

Nicmene, pc sem hodil do servisu k "odborne prohlidce". Po vice nez tydnu se mi panove ze servisu ozvali, ze nevi cim to bude.

Maji 2 mozne verze: 1] Nekompatibilita zakl.desky s grafickou
2] grafika je vadna

cili nerekli mi vubec nic noveho.
Momentalne sem nainstaloval vsechny ovladace, dle vasich predchozich prispevku.
Bohuzel stale nic, Directx stale nejede.
Lze nekde zjistit nekompatibilitu mezi MB x grafickymi kartami?

rad bych se vas zeptal, na osobni nazor, zda si myslite, ze ma smysl kartu jeste testovat,instalovat ovladace atd. a nebo to vzdat. Ocividne o tom vite vic nez lide, kteri jsou za to placeni.
Popr. kterou ze starsich gr.karet koupit? [do AGP slotu] - nemam potrebu vyhazovat penize za nekompatibilni karty a nic neresici servisy =)
husky14 (4214)|4.6.2009 16:06
No a vyzkoušels vůbec něco z toho, co ti tu radili? Jestli jo, tak to sem aspoň napiš, takhle těžko radit dál....

Např. post #5 by ti imho mohl pomoc.
krysat (4)|4.6.2009 16:12
Je to tam napsano, ale mozna ne dost jasne.
Jinak jsem vyzkousel vse, co mi bylo poradeno vyse..
Mam problemy preinstalovat bios.. VIA arenu sem vyuzil, ale kdyz nabihaji ramky, sviti u Biosu stale stejne stare datum verze biosu (svedci to o "neupgradeovani" biosu?)

btw. psal jsem si s prodejcem karty (z Aukra), kartu pry provozoval bez problemu, na starem pc Barton 2500+, MB neuvedl. Tak snad nelhal..
Jackal007 (44)|9.7.2009 21:04
Pro vsechny kdoz resi nefunkcnost DirectX (nedostatek zobrazovaci pameti):

Taky se mi kostka v dxdiag zobrazovala jen u verze 7. DirectX 8 a 9 nic a navic ta divna hlaska o zobrazovaci pameti kdyz to predtim fachalo.

Reseni je nasleduji: Nemit nejnovejsi ovladace ATI, nebo firma prestava ty nase stare katicky zlate podporovat a mit nejaky te starsi balik. Me se osvedcilo couvnou z verze 9.6 (aktualni) na verzi 9.1 (kdyztak ji nekam upnu).

Mozne je ze to bude chodit i ve vyssich verzich (nechce se mi to testovat), ale v tehle to chodi to mam ted vyzkousene.

PS: Mam ATi Radeon 9600 256MB RAM, ale spada do stejne kategorie jako vyse zminovana karta. Tak snad jsem pomohl.