Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

W3svc

Rezina (72)|31.5.2009 14:26
Ahoj, prosím nevyzná se někdo v systémovém problému s tímto souborem W3SVC - 101? Díky němu mi totiž několikrát denně mrzne pc - jiná možnost než reinstalace OS? Díky..


EDIT: nikdo neví?
EditorPO (2819)|31.5.2009 15:34
http://support.microsoft.com/kb/259373

a nasledne

[QUOTE]You can tell the WWW Publishing service that the MS Exchange IS is dependant
on it, and it will start itself before the Information Store, and you won't
get any more errors.[/QUOTE]

http://kb.prismmicrosys.com/evtpass/evtpages/EventId_101_W3SVC_45583.asp
Rezina (72)|31.5.2009 18:45
:-) Jo super - umím hledat na netu a tohle jsem taky našla, jenže tomu moc nerozumím... a v tom je háček.. chápu že mi to hlásí chybu protože..bla bla.. ale jak to opravím.. ?
EditorPO (2819)|31.5.2009 20:30
Aky operacny system?

Ked si tu chybu najdes v Event Vieweri, tak je tam vacsinou link na Microsoft help stranku, kde popisuju aj riesenie.

Ako dlho uz ten problem pretrvava? Nebolo by mozne vratit sa v bodoch obnovenia systemu pred ten datum?
Rezina (72)|31.5.2009 21:12
Jj, to se dostanu ke stejné stránce.. ale je to bohužel anglicky.. obnovení nepomůže, protože ten problém začal už od instalace os,
EditorPO (2819)|31.5.2009 21:34
Kedze sa ten OS nedozviem, tak asi len reinstall. Lutujem. Stejne tam mas asi nainstalovane veci, ktore vobec na workstation nepotrebujes a robia ti problem.
kevin00 (10238)|31.5.2009 21:38
Operační systém je WinXP Pro SP2

EDIT: Zkusil bych nainstalovat SP3 a aktualizovat.
Rezina (72)|31.5.2009 22:29
EditorPO: A vy víte, které věci mám nainstalované a nepotřebuju je? - to by mě zajímalo, jak tohle můžete vědět..

Dobře, vyzkouším..
EditorPO (2819)|31.5.2009 22:39
Tato chyba ma skor suvis s IIS a MS Exchange, na WinXP by sa normalne nemala objavovat. Az po instalacii nejakych doplnkov. A to mrznutie by malo trvat len nejakych 10-20 sekund.

Mozno by este stalo za pokus pouzit prikaz sfc /scannow.

A zrusil by som vsetky pripojene (namapovane) disky zo siete, pripadne aj vlastne zdielania diskov.
Rezina (72)|31.5.2009 23:10
Tak jsem provedla sfc/scannow...

a vysledek? - nic to nenapsalo.. psalo to ať vyčkám, že to zkontroluje, jestli je vše kompatibilní, chvíli to jelo a pak to zkončilo,
aniž by to něco napsalo.., - mělo by to něco vypsat?
EditorPO (2819)|31.5.2009 23:13
A vysledok?
Rezina (72)|2.6.2009 09:30
a vysledek? - nic to nenapsalo.. psalo to ať vyčkám, že to zkontroluje, jestli je vše kompatibilní, chvíli to jelo a pak to zkončilo,
aniž by to něco napsalo.., - mělo by to něco vypsat?
EditorPO (2819)|2.6.2009 12:48
V pripade opravy by si to malo vyziadat instalacne medium OS.

Ako s tymi zdielanymi a namapovanymi diskami? Je to povypinane?
pas!k (3765)|2.6.2009 14:37
Jak stara je ta instalace os? Prohlizec udalostio hlasi pouze tento konflikt? CO zkusit nejaky soft na procisteni .. tune up .. povypinat veci po startu co nejsou potreba atd?
Dojigiri (1629)|3.6.2009 09:03
[QUOTE=EditorPO;254896]You can tell the WWW Publishing service that the MS Exchange IS is dependant on it, and it will start itself before the Information Store, and you won't get any more errors.[/QUOTE]

[QUOTE=Rezina;254962]:-) Jo super - umím hledat na netu a tohle jsem taky našla, jenže tomu moc nerozumím... a v tom je háček.. chápu že mi to hlásí chybu protože..bla bla.. ale jak to opravím.. ?[/QUOTE]

Nastavit tu závislost služby by mělo jít podle tohoto postupu: http://support.microsoft.com/kb/193888 tak to bych vyzkoušel jestli to bude stačit (nastavit, že služba MS Exchange IS závisí na službě WWW Publishing Service - závislost by pak měla být vidět po spuštění ovládacího panelu Služby/Ms Exchange IS/Závislosti)
kevin00 (10238)|3.6.2009 09:19
[QUOTE=EditorPO;255107]A vysledok?[/QUOTE]

Počítač se zatím neseká a běží korektně - tedy je to 1 den, takže uvidíme :)
Rezina (72)|3.6.2009 09:38
Ahoj Kevine... táák bohužel, dnes již dva záseky.. :-(

Pro změnu W3SVC hlásí v systému - Server nemohl přidat virtuální kořenový adresář pro adresář c:\inetpub\wwwroot z důvodu následující chyby: Systém nemůže nalézt uvedený soubor. .
a v aplikacích ve stejný čas je vykřičník EvntAgnt - Parametr TraceLevel nebyl v registru nalezen. Bude použita výchozí hodnota 32.

Asi budu zálohovat, a udělám reinstal os....
EditorPO (2819)|3.6.2009 11:35
No, zacnem trochu obsirnejsie.

Presiel som si vsetky prispevky na fore, tykajuce sa tvojho PC. Vela ludi sa snazilo pomoct, ale do sucasnej doby vydrzal asi len Kevin :). Ked to zhrniem, tak:
- boli problemy pri samotnej instalacii OS (vadne medium, kedze susedove fungovalo)
- PC asi mrzlo uz po cerstvej instalacii (v msconfig sa objavili nezname polozky a taktiez nedefinovatelne, pretoze sa to nedalo precitat)
- chyba s kniznicou W3SVC.DLL suvisi s IIS (Internet Information Services), nachadza sa v adresari C:\Windows\system32\inetsvr, ale ked som pozrel na 3 PC, ktore mam momentalne nablizku, tak ten subor tam nemaju, dany adresar je prazdny - neviem teda, co mas este nainstalovane po zakladnej instalacii OS
- chyby s inetpub\wwwroot tiez mozu suvisiet s IIS a s www sluzbou
- mas nainstalovany este nejaky tweakovaci program
- mas nainstalovany program na pretaktovanie GK
- a uz si na dalsie nespomeniem, nakolko toho bolo vela :)

Co teda s tym?

Predpokladajme, ze HW je v poriadku, aj ked 100% istota tu nie je.
Castymi zamrznutiami a naslednymi tvrdymi restartmi mohlo dojst k poskodeniu sektorov a suboroveho systemu.
Pri snahe precistit registre roznymi utilitami mohlo dojst k ich poskodeniu. Opravovat takyto OS na dialku asi neprinesie najlepsie vysledky, aj ked nejake skusenosti mas.

Riesenie?

- Vzhladom na predchadzajuce zaseky a restarty, by som najprv nechal skontrolovat disk utilitou HDDRegenerator z bootovatelneho Hiren's BootCD.
- Najprv by som skusil nejaku live distribuciu Linuxu. Aspon by sa zistilo, ci aj tam budu problemy.
- Ak by k mrznutiu nedochadzalo, tak nanovo nainstalovat Win. Samozrejme legalnu verziu, s najnovsim SP. Ak by boli problemy aj pri Linuxe, tak treba patrat po vadnom HW, pripadne zlom nastaveni BIOSu.

Asi by som zainvestoval do noveho disku, na ktory by som ten novy OS instaloval a sucasny disk by som nechal ako druhy.
V kazdom pripade by som to asi zveril nejakemu odbornikovi, ktory bude vediet vhodne zareagovat uz pri prvom probleme.
Rezina (72)|3.6.2009 11:59
Děkuji za informace..
Rezina (72)|4.6.2009 21:33
Reinstalace os.. a vypadá to prozatím dobře... cca 5hodin chodu..
EditorPO (2819)|5.6.2009 00:37
Super, pokial ti to bude slapat, tak si urob image systemoveho disku (napriklad Acronis-om). V pripade problemov v systeme bude obnova vecou par minut.

Urob si kvalitnu instalaciu OS, pripadne Office, zvysok potrebnych programov, uzivatelske data si presun na inu particiu a urob image C:. Taktiez na inu particiu, pripadne si ten image subor napal na DVD (ak nebude image privelky).
Rezina (72)|7.6.2009 21:26
Zdravím všechny, tak prozatím pc šlape.. ach jo.. a ono to bylo os a já dělala všechny možný testy hardw. :-D no nic, alespoň jsem se něčemu přiučila..