Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

4xDVI

wert668 (34)|5.6.2009 22:07
Dobrý den,
Používám 3 x 24" monitor a kupuji nový počítač a řeším dilema kterou grafickou kartu koupit, většinu času trávím ve 2D, ale příležitostně si něco zahraji. Problém tří monitorů je v tom, že se nedají jenom tak do něčeho zapojit. Je potřeba grafika od Matroxu proti nim nic nemám (mám nyní do AGP), ale člověk si na tom nezahraje. Z toho co jsem měl možnost testovat je potřeba dvou karet a vypnout SLI/CrossFire, nebo pořídit třetí kartu. Tyto řešení mě moc neoslovila počítač mi běží 24/7 a nové grafiky jsou žrouti. Pak jsem ale našel SAPPHIRE HD 4850 X2 4xDVI 1G GDDR3 PCI-E Za 4,8K mi přijde jako vhodné řešení s 4xDVI jsem našel jenom tuto kartu a ASUS Radeon HD 3870 X2 přesněji modely EAH3870X2/G/3DHTI/1G a EAH3870X2/G/HTDI/1G. U většiny výrobců jsem model 4xDVI nenašel, nebo jako tito výrobci mají jeden model, existují i jiné karty? Doufal jsem, že objevím HD 4870 X2 4xDVI a také jsem nikdy neměl grafiku od SAPPHIRE, má někdo zkušenosti, nějaké rady? Mám zase sáhnout po Matroxu?
Děkuji.
matyyy (2527)|5.6.2009 22:11
ta sapphire x2 má hodně hlučnej chladič a taky se nevejde do většiny middle/midi tower skříní

budeš hrát na 3monitorech?
jestli ne tak by ti stačila deska se 2ma pcie16x slotama a jedna herní grafika a 2há nějaká slabší

//edit crossfire stejně 4monitory neumí
Richmond (8084)|5.6.2009 22:24
Ja to mam resene pres int. gk + jednu v pcie + cele ovladane pres UltraMon. Na pcie mam 2x monitor a jeden odkladaci resim pres tu integrovanou :notsure