Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GB Poseidon, nebo jiný case do 3k?

KunNy (410)|18.6.2009 14:55
Zdravím místní elitu, rád bych dostal nějáké tipy/rady/osobní zkušenosti s těmahle skříněmi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Prakticky už o jiné neuvažuju, takový Asus Vento TA-U2 taky nevypadá zle, ale 7 větráků fakt nechci a i tak mi přijde že je tam moc perforace, není kam schovat kabely a ani ten koš na disky se mi moc nelíbí; za to čelní panel je IMHO proveden perfektně - takovéto rozložení předních portů by mi sedělo nejvíc.

O zmíněné Lian Li jsem se už bavil přes SZ se Salamandrem a Drakenem, ale rád bych i názory ostatních třeba na uvedené GB Poseidon.

Pokud mátě nějáký jiný tip na pěknou a dobře zpracovanou skříňku, sem s ním.
Co by měl case splňovat:
- cenový strop bude těch 2.7k kterých jsem chtěl dát za Lian Li, ale samozřejmě pokud se nejde něco solidního za levnější peníz tak budu jen rád (právě proto se mi nejvíc zamlouvá i ten Poseidon za 2k)
- solidní zpracování, nemusí být celá z Al jako Lian Li, ale hliníkové čelo bych uvítal rád; žádné kroutící se bočnice a slabý materiál
- dobré zvukové izolační vlastnosti (silné bočnice) - dám si záležet na tichu, teď slyším prakticky jen otáčení ploten mého Hitachi disku - buď půjde do boxu, nebo místo něj půjde WD 6400AAKS (a ten ideálně taky do boxu ;)); ve zdroji mám větrák Nexus zregulovaný na neslyšných +- 800RPM, na procesoru Noctuu na podobných otáčkách, na grafice Accelero Xtreme taky zregulované na neslyšnou úroveň (i v zátěži)
- perforace ideálně jen na nezbytných místech (větráky)
- nejspíš dvě nebo tři pozice pro fany (intake vepředu, out taky vzadu pod zdrojem a třeba i nad CPU), víc ne
- v budoucnu možná počítám s vylepením odhlučňovací hmotou, jestli teda bude ještě co odhlučňovat..
- velký prostor uvintř case, má GK respektive chladič na ní má 26.5cm - takže aby to nekolidovalo s košemna disky
- case musí být široký, na CPU mám Noctuu U12F která se do úzkého casu nevleze
- pozice zdroje spíše dole a nejlépe i s nasáváním dole (-> možnost použití prachového filtru), nahoře by mi zdroj tahal dost tepla a nechci mu moc přitěžovat s vyměněným a zregulovaným větrákem
- ideálně i dobrá možnost cable managmentu
- musí být k zakoupení v Ostravě

Snad jsem na nic nezapomněl, já vím těch požadavků je opravdu hodně - ale piště i návrhy které nesplňují vše. Já vím - pořád dokola se tady řeší výběr casu, ale myslím že mám docela spesifické požadavky a samotné vlákno pro to sedne.
BTW: Jak je to vůbec u dražších casů (např zmiňovaný Lian Li nebo GB) s otevíratelnými dvířky pro mechaniky, dodávají se?
Předem díky za pomoc
Salamander (6177)|18.6.2009 20:51
No, kdyz jsem nedavno vybiral skrinku, koukal jsem jeste na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A pripada mi taky celkem slusne, ale udajne je celkem mala :(
nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :notsure
KunNy (410)|18.6.2009 21:02
A já věděl že jsem tam něco zapomněl dopsat :mad: - nechci přední dvířka, jedině kdyby měly otevíratelnou pozici pro mechaniku - viděl jsem to takto řešené tuším u nějákého Nexusu.
Salamander (6177)|18.6.2009 21:03
Ten silverstone je i bez dvirek [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale asi je prilis perforovany :p
KunNy (410)|18.6.2009 21:13
Ten Kublai na mě udělal rozpačitý dojem, vzhledově vypadá dobře - i to čelo je pěkné, jen nevím jestli bude právě ono celoperforované čelo vhodné pro utlumení zvuku. Jinak jsem slyšel na SS snad jen chválu, ikdyž to už bych raději připlatil těch pár stovek na hliníkovou Lian Li.
kevin00 (10238)|18.6.2009 22:43
Co takhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dělají ji i v [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (osobně se mi velmi líbí zpracování).
Pozor na Poseidona je jako Aurora. Pokud máš grafickou kartu cca 27 cm dlouho, budeš mít problém jí dostat do case a jestli máš ATInu s napájením vzadu a ne z boku, tak tu tam nedáš vůbec.
Salamander (6177)|18.6.2009 22:47
Myslim, ze KunNymu slo o ticho, Dominator je silenej cednik ;)
Vinie (163)|18.6.2009 23:31
Lian-li pc60f dobrá skříňka do 3k Draken ji má a má na ní i recenzi
KunNy (410)|19.6.2009 08:33
Na CM Dominator jsem se taky díval, ale docela cedník - to už raději ten ASUS z prvního příspěvku. Má atina má přídavné napájení na stranu, ale to Acclero Xtreme má 26.5cm. Zatím to teda vypadá na tu Lian Li..
Draken (1578)|19.6.2009 21:50
tak jak už víš LIAN LI PC-60F/7F je jedna z nejlepších skříní co můžeš koupit
pak jedině mě napadá HAfík [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ale je to taky takovej ceďour...
KunNy (410)|20.6.2009 15:17
HAF ne mě působí až moc moderním designem, navíc větrák (-> perforace -> únik hluku) kam se podíváš...
Už jsem téměř rozhodnutý pro zmíněnou Lian Li, škoda že je v alfě dočasně nedostupná - chtěl jsem ji už příští týden.
Co říkáte na bigtower [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]? Sice cenou je ještě výše, ale díval jsem se i na recenzi na magazínu SHW a ty nedostatky jsou prakticky banality (ventilátory by neměl být problém vyměnit za např tiché 120ky Nexusy). Toho místa je v ní opravdu na rozdávání, i vzhledově se mi zalíbila.
Zkoušel jsem se dívat i po Chieftec skříních se kterými mám skvělé zkušenosti, ale asi by mi žádná neseděla..
Richmond (8084)|20.6.2009 15:23
Zalman je ok, ale na muj vkus ma moc lakovanyho plastu a nemusi to vzdy dopadnout dobre...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KunNy (410)|20.6.2009 15:57
Jasně no - taky nejsem příznivcem lesklýho plastu a třeba na booku bych ho nesnesl, ale myslím že přece jenom na počítačovou skřín nešahám tak často takže tam toho moc vidět nepůjde..
Když jsme ještě u toho Zalmanu, je rozdíl mezi GS1000 a GS1000SE jen v použitém materiálu?
Draken (1578)|20.6.2009 20:46
KunNy (410)|21.6.2009 12:05
I na tohohle Chiefteca jsem se díval, ale nechci dvířka - navíc tu perforovanou bočnici bych taky nesnesl..
// Navíc zmiňovaný Chieftec má pozici pro zdroj klasicky nahoře, k čemuž jsem se v prvním příspěvku taky zmiňoval.
Teď už to u mě vážně vypadá na Zalman GS1000 SE, jen nevím jestli tam bude odkud pořádně nasát vzduch - vepředu pozice pro fany nemá, takže v úvahu připadají jen dvě pozice na spodku case vedle zdroje - jednu ale budou zakrývat kabely od zdroje (ikdyž mám všechny odpojitelné, někde se přece vlézt musí..) a druhý bude foukat jen na disky. Proti Lian Li pro mě hovoří hlavně více prostoru, dobré prvky cable managmentu a třeba i přibalené redukce na 5V pro spomalení větráků; navíc žádná svítící 14ka vepředu za kterou není snadné najít náhradu.
Draken (1578)|21.6.2009 13:42
tak jestli case nebudeš moc přemisťkovat pak by ten BIG zalman mohl být dobrou vobou...v budoucnu pak zvlášť pokud budeš chtít vodní chlazení....
KunNy (410)|21.6.2009 14:18
No vodníka na nynější sestavě těžko - už jsem do kvalitního vzduchového chlazení investoval hodně peněz, takže nějákých 10k za luxusnějšího vodníka teď fakt nedám. V case je i z fotek opravdu hodně místa a dokážu si tam ten radiátor nahoře představit, když se dívám na ty rozměry skříně tak začínám uvažovat jestli se mi vůbec vleze pod stůl. Těch 17Kg si jsem vědom a počítám s nima.
BTW Ten Zalman nemá resetovací tlačítko, nebo ho jen nevidím?
Teď už jen ten case sehnat někde v OV...
Richmond (8084)|21.6.2009 15:37
[QUOTE=KunNy;261328]...jen nevím jestli tam bude odkud pořádně nasát vzduch - vepředu pozice pro fany nemá, takže v úvahu připadají jen dvě pozice na spodku case vedle zdroje...[/QUOTE]
Co furt mate s tema intake vetrakama? Dulezitejsi je vzduch vysat a ne nasat (ten vzduch se tam stejne dostane kdyz z jedny strany budes tahat vzduch ve, ne?) :mistake
Draken (1578)|22.6.2009 16:27
no tak znáš ten vtip s velbloudem...
Jede turista na velbloudu jede pouští,unavenej, celej zpocenej a z ničeho nic uvidí cyklistu, cyklista šlape jak o život víří se za ním dlouhá šňůra prachu, přibrzdí u turisty, kterej se jen tak pomalu veze aby si pokecal... a turista jej osloví: "proč tak spěcháte"
a turista odpoví: "to víte, čím rychlejc jedu tím víc se vytváří větřík kolem a ten mě ochlazuje, zkuste to taky..." jen to dořekne, je hned zase v trapu... turista si řekne, asi na tom něco bude a tak začne hnát velblouda, nejdřív trochu, pak a víc a ještě víc, velbloud už to žene 65km/h a zničeho nic prásk a leží na zemi jak mrtvej, turista slezem podívá se na bezhybného velblouda a konstatuje : "asi zmrznul"


já vim je to hrozný OT ... ale jde o myšlenku ,dík když to nesmáznete (nepřesunete)
KunNy (410)|22.6.2009 16:41
Richmond: Máš pravdu, takhle jsem neuvažoval :mistake
Draken: Dík za vtip, ale myslím že to patří trochu jinam :D
V nejbližší době teda objednám Zalman GS1000 SE z CZC - teda pokud mi to ještě někdo nechcete rozmluvit (:D), snad dojde vpořádku.
Draken (1578)|22.6.2009 16:51
já myslim ,že chybu neuděláš... zalman šunty nedělá ...:thumb

... jo pak by se hodila uživatelská recenze :-D
KunNy (410)|22.6.2009 16:58
Minimálně fotku(y) do KVI dám, na uživatelskou recenzi jsem moc líný :p ale neříkám že ne
KunNy (410)|1.7.2009 12:16
Tak skřínka už je doma a plně osazena... Kupoval jsem k ní rovnou další tři 120mm Nexusy s tím že je hodím přes dodávanou redukci na 5V, ale na tohle napětí se větráky ani neroztočí - takže to vyřeším stylově nejspíš přes [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Se skříní jsem absolutně spokojený, instalovat komponenty dovnitř je opravdu hračka a šance se naštvat kvůli toho že něco nesedí je velmi malá :). Všude hodně místa, dobře vyřešený cable managment, na všech důležtých místech šrouby s velkou hlavou... Zdroj si pěkně nasává pro sebe vzduch ze spodu (skřín je na nožkách), ještě musím pořídit prachový filtr. Dvě horní a jedna zadní pozice pro 120ky fany je taky luxus, zatím to vypadá že to Noctua U12F zvládne pasivně (resp bez ventilátoru přímo na ní, jinak jsou kolem ní 3 nexusy na outtake).
Uchycení disků je taky pěkně vyřešeno (přímo o stěny disku se opírá jen guma a plast), takže vibrace se nemají kam přenést. To uchycení ale lze brát i jako mínus, některé více topící disky bez kontantu s kovovým šasim už můžou hodně topit.
Tady pár bídných obrázků focených moji E65kou nebo TyTNem, ale obojí je bída
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Řekli byste někdo že na té pravé straně skříně (foto 5) je vpodstatě veškerá kabeláž zdroje + pozapojované 4 ventilátory? Docela jsem si s tím vyhrál a poschvával to pěkně za okraje...
Až budu mít i ten regulátor a vše hotovo tak to nafotím něčím pořádným a šoupnu do KVI :)