Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mobility HD2400XT problém se zvukem

Zumik (12)|20.6.2009 14:21
Mám notebook s radeonem HD2400XT s ovladačema catalyst 9.5 modnutýma pomocí Driverhaven, teď jsem si koupil novou TV a Nb k ní připojil pomocí redukce DVI-> HDMI a dále HDMI kabelem do TV. Obraz mi normálně jde, jen zvuk ne. Když se podívám do správce zařízení, tak tam mám neznámé zařízení typu HD audio a jelikož integrovaná zvukovka jede normálně, tak mu asi chybí driver právě pro vzukový čip v grafice. I když nainstaluju grafický ovladač přímo od výrobce (ACER) tak je to úplně stejný. Jinak mám windows Vista.

Nevíte někdo co s tím?
matyyy (2527)|20.6.2009 14:27
Zkus tohle.
wanrouter (126)|20.6.2009 15:24
a zvuk prenesie cez tu redukciu z DVI? to fungovat nebude...
matyyy (2527)|20.6.2009 17:56
Při správné konstelaci hvězd to fungovat bude.

Všechny AMD grafiky umí přes redukci dvi-hdmi dostat i zvuk. V ntb ale většinou implementaci hardware dělá sám výrobce, takže první podmínkou je mít "správný" DVI. Dál už to záleží jen na redukci a kabelu.

Zumik zmínil chybějící HD Audio driver na grafice, tak proč nezačít tím.
Zumik (12)|20.6.2009 20:04
Tak jsem to zkusil a nejde to, při instalaci mi to napíše: "Tato sada ovladačů nepodporovala žádný ovladač".

Jinak co jsem četl, tak přes DVI to musí normálně fungovat, využívá to piny které jsou jinak použiti při dual link. To znamená, že kalsická redukce mi nepomůže a musím mít redukci přímo od ATI? A halvně je možné, že acer na mém notebooku DVI zapojil tak že to nemusí fungovat? Nicméně mi to pořád neřeší problém s ovladačema.