Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc zvuk

arpi001 (4)|22.6.2009 16:38
kamoska ma poprosila ci by som jej nevedel spravit zvuk na pc ze nema asi nainstalovanu zvukovu kartu. prisiel som k nej ninstaloval vsetky mozne i nemozne ovladace updaty(teda tiee ktore isli) a potom som si vsimol ze na spodnej liste ma vypnuty zvuk dam otvorit zmiesavac hlasitosti a vypisalo to: nie je nainstalovane ziadne zvukove zariadenie. hladal som na http://www.microsoft.com aj na googl.sk ale nikde som nenasiel zadny ovladac alebo opravny balicek.


PLS PORADTE MI Co S TYM.
Ihales (207)|22.6.2009 16:47
bohuzel nemam drivery na vesteckou kouli, ale kdyz napises co je to za zvukovku, popripade MB v pripade integrovane zvkove karty a co mas za system tak bych ti mohl poradit.
robky (3195)|22.6.2009 16:50
Aby sme ti mohli poradiť, musíme vedieť niečo o použitom hardvéri a operačnom systéme, tak sa trošku rozpíš. A aby sme to nemuseli z teba ťahať ako z chlpatej deky potrebujeme vedieť :
jedná sa o integrovanú zvukovku? v tom prípade nám napíš presné označenie základnej dosky
ak sa jedná o prídavnú zvukovú kartu, takisto potrbujeme vedieť jej označenie ....

EDIT: no ja než to naťukám:slug
arpi001 (4)|22.6.2009 16:59
noo takze os je vista ENTERPRISE
Zvuková karta Realtek ALC883 @ nVIDIA MCP61 - High Definition Audio Controller
aa to by malo byt asi vsetko a nemyslim si ze by to bola hw chyba skor sa mi zda ze ta ku*va(vista) je na pi*u.
lebo ked dam zmiesavac hlasitosti vypise mi :NIE JE NAINSTALOVANE ZIADNE ZVUKOVE ZARIADENIE a v evereste aj vsade mi vypisuje ze zvukovka je zapojena a pracuje spraavne
Ihales (207)|22.6.2009 17:04
tak pokud mas 32 bit verzi vist pak zde jsou ovladace http://www.alphadownloads.com/drivers/sound-multimedia-drivers/asus-realtek-alc-audio-driver-vista-bit--a-3299.html a melo by to fungovat i pro 64 bit
arpi001 (4)|22.6.2009 17:07
[QUOTE=Ihales;261887]tak pokud mas 32 bit verzi vist pak zde jsou ovladace http://www.alphadownloads.com/drivers/sound-multimedia-drivers/asus-realtek-alc-audio-driver-vista-bit--a-3299.html a melo by to fungovat i pro 64 bit[/QUOTE]



asi sme sa nepochopili vsetky ovladace som nainstaloval zda sa mi ako keby chybala cast visty
Ihales (207)|22.6.2009 17:12
no ono to "zbesile" instalovani ovaldacu tomu taky nepomohlo, a bylo by dobre je kompletne odstranit(co se tyce ovladacu na zvuk), restartovat a nainstalovat znovu. Je dosti mozne ze tam zbyly nejaky soucasti ktere delaji neplechu.
arpi001 (4)|22.6.2009 17:17
[QUOTE=Ihales;261891]no ono to "zbesile" instalovani ovaldacu tomu taky nepomohlo, a bylo by dobre je kompletne odstranit(co se tyce ovladacu na zvuk), restartovat a nainstalovat znovu. Je dosti mozne ze tam zbyly nejaky soucasti ktere delaji neplechu.[/QUOTE]

ziadne zbesile instalovanie tam nebolo nainstaloval som driver a ked to neislo rozhodol som skusit update no instaloany driver tam bol najnovsi tak som sem napisal, lebo viem ze su tu mili ludua , ktory odpisu:) len som zabudol login aj heslo :D