Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkcni sitova tiskarna

gtbiker (33)|23.6.2009 12:48
Ahoj mam nasledujici problem se sitovou tiskarnou. Mam ADSL modem Huawei ke kteremu jsou kabelem pripojene 2 pocitace (Win XP) a jedna tiskarna HP 2800 (pomoci tiskoveho serveru HP 620n). IP adresy v LAN jsou nasledujici:

PC1: 10.0.0.3 (DHCP)
PC2: 10.0.0.4 (DHCP)
HP: 10.0.0.110
HUAWEI: 10.0.0.138

Problem je, ze z PC2 nelze tisknout, ping na tiskarnu sice funguje ale uz pri pridani sitove tiskarny tato neni nalezena. Konfigurace tiskoveho serveru z PC2 je mozna (z prohlizece prez 10.0.0.110).

Z PC1 tisk funguje normalne. Pocitace PC1 a PC2 se normalne vzajemne vidi. Preinstalace driveru na PC2 nepomohla. Na PC1 i na PC2 je pro tiskarnu nastaven stejny port 9100. Zkousel jsem vypnout firewall, pridat zde vzjimku pro tento port ale nic.

Netusite?
eraser (0)|2.7.2009 19:36
Daný router nepoznám, no opýtal by som sa ťa, či náhodou nedisponuje tzv. allowed zoznamom pre sieťových klientov, ktorí majú právo danú tlačiareň používať. Tzn. zrejme podľa MAC adresy.

Inak by som hľadal chybu v OS, preto by som na druhom PC vyskúšal nejakú live-cd distribúciu, dokonca i linux by mal tlač podporovať.

A pokiaľ by sa dalo, napr. máš kamaráta, ktorý ma notebook, tak ho využi a pripoj do svojej siete a skús dačo cez tvoju tlačiareň vytlačiť.

Ak sa PC vzájomne vidia, tak potom je sieť v poriadku, tzn. vylučujem chybu routera, sieťovky a káblov.

Ešte by som sa zameral na ten port, i keď tvrdíš, že FW by ho blokovať nemal, no človek nikdy nevie. Používaš firewall integrovaný do OS?

Akým spôsobom inštaluješ danú sieťovú tlačiareň? Postupoval si rovnakým spôsobom i v prípade PC1?