Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

při spuštění pc mi nenaběhne ati x1600se

petiscino (1)|23.6.2009 13:55
Zdravím, může mi někdo poradit.
koupila jsem si starší comp již před nějakou dobou, kde je jak integrovaná grafická karta intel GMA a k tomu je tam ati x1600se. normálně vše fachčilo, až na pár slabých vyjímek, kdy při startu pc nenaběhla ati, ale integrovaná. naskočila mi hláška od ati catalyst control že ovladače od ati nepracují nebo co a at jej znovu nainstaluju, přitom ovladače v pc mám, ale když dám teda instal, tak mi opět naskočí hláška, s tím, že proč chci instalovat ovladače ke kartě, která tu vůbec není.
předtím jsem toto přehlížela, protože se tak stávalo minimálně ba vůbec.ale nyní atina nenaběhne vůbec. je to čirou náhodou, že občas výjímečně naběhne, a pak se tváří jakoby bylo vše vpořádku. musím se vždy hodně dlouho modlit.až na včerejšek, kdy se mi po hodině fachčení pc samovolně s rupnutím v bedně restartoval celý comp, a opět naběhla inegr. nevím jestli to udělala atina či ne. ale dokazujeto jen to že problém se jen zvětšuje.
Tak nevím, co s tím. protože ráda hraju hry a na integ. si toho moc nezahraju. jinak s touto ati jsem mimo tohoto stále vážnějšího problému 100%spokojena.
Můžemi prosím někdo co nejrychleji poradit, kde tkví problém, na novou fakt nemám.
trodas (1753)|23.6.2009 23:36
Tak to bude asi spatna zprava, protoze podle popsaneho chovani bych rekl, ze na mile ATIne odchazeji kondenzatory. A kdyz se nezinicializuje tak ji zaskakuje integrovana grafika a logicky nainstalovane ATI ovladace hlasi, ze nemaji co ovladat...

Rupnuti v bedne signalizuje, ze kondenzator se jiz roztrhl a bude pravdepodobne vypadat nejak jako tyto kondenzatory zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/14301-nasledky-spatnych-kondenzatoru

Grafickou kartu ATI 1600SE doporucuji rychle vytahnout a kondenzatory zkontrolovat, jestli odesly ty ktere napaji tu kartu - nebo ty, ktere jsou na zakladni desce, jenz napaji tu kartu. Opsat co je na nich napsano nebo nejlepe foto a je pak mozne doporucit reseni.