Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problémy s Wifinou

HolyMord (92)|25.6.2009 19:07
Ahoj lidi, od té doby co mám pokoj v jiný části bytu než tomu bývalo v minulosti tak mi neustále padá net.. Signál je na úrovni dobrý (t.j. 3/5) a když hraji svojí oblíbenou sérii cod tak mě to laguje a někdy ping 999 a pochvilce dissconected.. Potřeboval bych síť nějak stabilizovat, však to znáte jednou je 54 mb/s a po dvou vteřinách najednou 18 mb/s. Klíčový je, že prostě neexistuje možnost vést net kabelem (u mě doma), proto jsem hledal a našel technologii homeplug - je to správná volba jak stabilizovat síť na řekněme těch 54 mb/s??

Detaily:
Realtek RTL8168C/8111C Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
USB Wireless 802.11 b/g Adaptor

Asi 19 okolních wifi sítí na stejné frekvenci jako já
Wifi jde přes dvě zdi
EditorPO (2819)|1.7.2009 09:57
Tak skus zmenit frekvenciu.

Homeplug nie je spatna vec, ale kapanek draha.
Marenek (239)|1.7.2009 11:37
řek bych, že tě ruší některá ta wifina, která je ti teď blíž. změň kanál nebo to nastav na automatiku.
mě onehdá totálně zarušil přes zeď soused ignorant z vedlejšího baráku.

proti rušení by taky pomohla směrová, nebo aspoň sektorová anténa. to ale s tvým donglem asi nepůjde.
případně nějaké provizorní odstínění - kus plechu nebo alobalu na zeď ;-)
Marenek (239)|1.7.2009 11:43
[QUOTE=EditorPO;265193]Homeplug nie je spatna vec, ale kapanek draha.[/QUOTE]
naopak - homeplug je na pytel.
HolyMord (92)|1.7.2009 13:58
[QUOTE=Marenek;265248]naopak - homeplug je na pytel.[/QUOTE]

Nevím no, něco jsem o Homeplugu četl a když jde o přenos dat po normálním panelákovém bytě (ve kterém aktuálně pobývám) tak by to prý neměl být problém, horší to ale už je když chcete net vést třeba do sousedního bytu - to už v cestě stojí dvě hodiny a více jističů, to všechno stáhne přenos dat téměř na nulovou hodnotu. Každopádně až dořeším moje trable s Pc, tak zajedu do jednoho nejmenovaného obchodu v Praze zakoupit Homeplug a kdyby nefungoval tak jak má tak ho vrátím a napíšu to i sem...

EDIT:
EditorPO zkoušel jsem, ale v okolí je tolik sítí že jsou všechny kanály už obsazené...
EditorPO (2819)|1.7.2009 14:34
[QUOTE=Marenek;265248]naopak - homeplug je na pytel.[/QUOTE]
Na zaklade coho si sa tak rozhodol? V byte, kde nemozes vrtat alebo tahat kable popri stene, je to idealne.

[QUOTE=HolyMord;265305]
EditorPO zkoušel jsem, ale v okolí je tolik sítí že jsou všechny kanály už obsazené...[/QUOTE]
Tak si vyber kanal, ktory pouzivaju okolite zariadenia s najnizsim vykonom.
HolyMord (92)|1.7.2009 14:40
[QUOTE=EditorPO;265325]Na zaklade coho si sa tak rozhodol? V byte, kde nemozes vrtat alebo tahat kable popri stene, je to idealne.


Tak si vyber kanal, ktory pouzivaju okolite zariadenia s najnizsim vykonom.[/QUOTE]

Jo zkusím to, vidiš tohle mi nedošlo :D thx za radu.. Btw vyzkouším to vlastně až mi půjde PC, ale stejně asi jen tak ze zajímavosti a hlavně ze zvědavosti zkusim ten Homeplug, uvidíme no.. Snad se teorie neliší moc od praxe.
trodas (1753)|1.7.2009 15:42
Rozhodne to bude 100x spolehlivejsi nez silne rusena WiFi.
Ping by mel byt rozumny, tak snad... to bude dobry. Tedy dokud si sousedi nekoupi homeplg take... :D
Wlcheck (86)|1.7.2009 16:04
ad WiFi:
a nebo nastavit rychlost na treba 18mbit fixne, wifiny byvaji pri nizsi rychlosti citlivejsi (ja jsem takto resil dum-garaz spoj v zarusenem prostredi a nastavil fix na 2mbit :))
A nebo dat vetsi antenu (klidne i 5dB vsesmer)
Richmond (8084)|1.7.2009 18:28
[QUOTE=Wlcheck;265346]ad WiFi:
a nebo nastavit rychlost na treba 18mbit fixne, wifiny byvaji pri nizsi rychlosti citlivejsi (ja jsem takto resil dum-garaz spoj v zarusenem prostredi a nastavil fix na 2mbit :))[/QUOTE]
Presne to samy jsem udelal ja - stahnul jsem to na 11Mbit a od ty doby klid, signal slusnej a hlavne stabilni. Ty "lizatka" s ubytkem signalu prepinaji rychlost takze ve vysledku se petkrat prepne, nachyta spoustu chyb atd. takze je lepsi "pomalu, ale jiste" ;)
EditorPO (2819)|1.7.2009 22:42
[QUOTE=Wlcheck;265346]ad WiFi:
a nebo nastavit rychlost na treba 18mbit fixne, wifiny byvaji pri nizsi rychlosti citlivejsi (ja jsem takto resil dum-garaz spoj v zarusenem prostredi a nastavil fix na 2mbit :))
A nebo dat vetsi antenu (klidne i 5dB vsesmer)[/QUOTE]

S tou citlivostou pri nizsej rychlosti je trochu mylne. Dve wifi zariadenia si medzi sebou pri automatickom nastaveni rychlosti "dohaduju" najvyssiu moznu rychlost pri najmensom pocte stratenych paketov. Taktiez sa snazia znovu zasielat opravene pakety. Prenosova rychlost v tomto pripade kolise.
Preto je vyhodnejsie napevno nastavit taku rychlost, pri ktorej uz vypadky nie su. Prenosova rychlost sa tym ustabilizuje. Ak ovsem dojde k nejakemu ruseniu, tak budu vypadky v prenose a zariadenia sa to nebudu snazit opravit.

Je to napisane dost zjednodusene, ale na ilustraciu to staci.