Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nepravidelne sekani HIS X1600xt

Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 01:47
To jsem si dal, nainstaloval jsem hned za tepla nove catalysty 6,6 a misto zvyseneho vykonu mi grafarna v jakekoli 3D aplikaci dela nepravidelne, cirka kazde dve vteriny, drbance, a kdyz sem to vratil zpet na 6,5 drbance zustaly. V ATI tool sou taky, jak je tam ta kostka, driv mi to delalo jen, (buhviproc) kdyz sem spustil na to neco dalsiho, ted porad. Teploty sou ok, kolem 50 stupnu, chladic jede, ale tohle me teda doslova nastvalo. Co s tim, nemate zkusenost (resp. neziskali jste ji po aktualizaci na 6,6?)
Zdeněk Kabát (32)|28.6.2006 10:07
Zvláštní, s něčím podobným jsem se setkal jenom jednou, a to na nějaké GeForce 6xxx v 3DMarku05, když jsem měl zároveň spuštěn RivaTuner s periodickým odečtem teploty. Ale v tomhle případě bych doporučil asi Catalyst Uninstaller.
Smeli (2302)|28.6.2006 10:13
Asi tak, zkusil bych odinstalovat komplet driver a hodit je tam znovu - zkontroloval bych, jestli nedělá neplechu např. CCC či jestli nějaký jiný soft nemá příliš vysokou výtěžnost CPU
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 12:51
Tak sem proved psi kusy a nepomohlo to, a to sem smazal drivery, nainstaloval catalysty, smazal catalysty, nainstaloval omega drivery, zmenil HTT frekvenci na 800 MHz, 400 MHz, 1000 MHz furt to samy, tedka zformatuju hadr a reinstaluju system, a pak uz si budu myslet, ze se podelal 3D akcelerator. Video na tom de plynule, ale 3D de krok krok krok skub prava leva prava leva skub ...
UPDATE: Tak ani video na tom plynule nejde, od urciteho rozliseni se kouse, a HDTV 720i co to ma HW podporovat dela cele jen procesor, cili de cukave. Vskutku nechutne, uz to formatuju...
Godlike (166)|28.6.2006 13:39
Ovladace na MB mas?
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 14:10
no jejej, taky me to napadlo, uz se mi povedlo, ze sem je musel reinstalovat, bo se mi nekam ztratily USB a firewire ve spravci zarizeni, i kdyz v BIOSu bylo enabled, a ja diky tomu prisel o usb mys, bo ji to odpalilo.... Ovladace mam normalne k K9N Platinum od MSI co byly prilozeny.
Jinak konfigurace: AMD Athlon Orleans 3500+ (krome podivneho coolnquiet facha ok), 1 GB RAM DDR2 (Ok), MB K9N Platinum (Nekdy resetuje BIOS, vsim sem si, ze jen kdyz odpojim sitovej kabel ze zasuvky), HIS X1600 XT IceQ (no comment), zdroj Cooler master RS-430-PCAR (no comment, huci, dava zbytecne vysoky napeti, fukce intelligent fan controller a super silent mi prisla jako spatnej vtip), case ASpire X-Discovery-BK (sice pekny, ale MB a grafarna a case jsou do sebe hodne zajimave, grafarnu sem musel ukotvit jen za PCIe slot (kratky zelezo) zvenku drzi za Vobsub redukci na dire ve stole (nedkazu vysvetlit, moc slozity, pricina problemu zde ale neni, vypadky diky pripadne spatne pozici se projevuji tak, ze se obraz zacne trepat a sou v nem souvisle pruhy), desku sem samozrejme musel naklonit a vyvysit, takze doslova planda, ale drzi to celkem pevne. Jo a chladic AC freezer 64 Pro pro socket 939 (taky drzi zajimave), HDD 160 GB Barracuda ATA (polozenej na DVD-+RW LiteOn 8x) bo je tam jeden ATA radic a hlavne desne kratky kabely k tomu este kulaty. Zajimave je,ze master dle kabelu ma bejt nahore a pritom mam na nem hadr a pise mi, ze je slave...) Monitor je 17 palcak Targa CRT Flat.
Godlike (166)|28.6.2006 15:27
V taskmanageru ti nebezi nejaky procesy ktery by obecne zpomalovaly comp?Disky jedou v DMA?Hod tam drivery primo z NV..
Presne tenhle HIS jsem mel.S NF4 a zadnej problem.Nemels kupovat MSI.Tyhle znacce se vyhybam jak cert krize ;)
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 15:32
Jo to sem se dival, nebezelo nic, dma funguje i fungovala, ale uz je to ok, vyresil to prikaz FORMAT... Evidentne se tam neco nesnaselo. Kazdopadne sem instaloval ty starsi ovladace... jo a dik za vase napady...
UPDATE: No to me podrz, hned po druhym restartu PC to dela zase a po tretim uz mi to rovnou da minutu na to, ze se PC vypina. OMG.
Godlike (166)|28.6.2006 15:53
Zkus ji v jinym PC..kdyz to samy reklamace...spis pojebanej MB :(
Matajon (125)|28.6.2006 16:14
[QUOTE=Plzenak nade vse]... tretim uz mi to rovnou da minutu na to, ze se PC vypina. OMG.[/QUOTE]
Objevuje se ti okno, ktere rika, ze za 60s se vypne pc a ze vypnuti zavolala sluzba NT Authorisation/System ?
Tak to nema asi nic spolecneho s hardwarem a je to jenom obycejny cerv Win32.Blaster.
Reseni -
Kdyz se ti objevi okno, ktere rika o vypnuti, tak dej Windows -> Spustit -> a napis tam "shutdown -a" (bez uvozovek), to by melo vypinani zastavit. Potom si stahni nejaky antivirus, staci treba zkusebni verze NOD32 (http://www.eset.cz/cz/download/zkusebni). Proskenuj tim antivirem cely PC a Blastera smaz. Potom si stahni zaplaty pro windowsy a je po problemu :)
Godlike (166)|28.6.2006 16:19
hehe pravdu mas cece,to me nenapadlo...:)
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 16:30
noda mam, nedela to zadnej blaster, ale ovladace od ati (po nabootovani me system zdravil krasnou chybovou hlaskou unenhanced violation at a blablabla s vysvetlivkou, ze to dela proces cli.exe, delam dalsi format a reinstall a k siti to preventivne nepripojim, a jesli se mi to nepovede ani potom, tak asi bdu hooodne nasr... Hned tam hodim omegy a uvidim... Tim nerikam, ze pc neprohrabnu, ale na zformatovanym hadru toho vetsinou moc nebejva..
Matajon (125)|28.6.2006 16:32
[QUOTE=Plzenak nade vse]noda mam, nedela to zadnej blaster, ale ovladace od ati (po nabootovani me system zdravil krasnou chybovou hlaskou unenhanced violation at a blablabla s vysvetlivkou, ze to dela proces cli.exe, delam dalsi format a reinstall a k siti to preventivne nepripojim, a jesli se mi to nepovede ani potom, tak asi bdu hooodne nasr... Hned tam hodim omegy a uvidim... Tim nerikam, ze pc neprohrabnu, ale na zformatovanym hadru toho vetsinou moc nebejva..[/QUOTE]
Predpokladam, ze mas nainstalovanej NET.Framework, ktery Catalyst Control Center potrebuji pro svuj beh ...
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 16:37
[QUOTE=Matajon]Predpokladam, ze mas nainstalovanej NET.Framework, ktery Catalyst Control Center potrebuji pro svuj beh ...[/QUOTE]
ano mam, a omegy kery tam a chvilku hodim ho tusim nepotrebuji, aspon to tam je napsany.
Godlike (166)|28.6.2006 16:58
Mozna nekompatibilita X1600 rady s MB.Jako svyho casu Safir 1600Pro s MB od Asusu a nektery MSI.Nevim.Doufej ze ne :)HIS je pro me top ten znacka od ATI..Co zkusit v jinym MB?
Plzenak nade vse (9)|28.6.2006 18:30
Ono nejvetsi sranda je, ze 14 dni to fachalo na 6,5 catalystech celkem v pohode, podelalo se to az vcera, v notebooku mam taky ATI X1600, ale Pro verzi a catalysty sem nainstaloval desktopovy, protoze bud mi dou nejaky od ASUSU, kery sou uz dost old, nebo novy 6,6, kery uz umi i muj notas (6,5 mi instalator napsal, ze nelze nainstalovat), jenze 6,6ky se uz docela bojim, cili tam mam desktopovy, hry a benchmarky dou v pohode a ze nenabehne catalyst okynko, to mi fakt nevadi...
Jinak v PC sem nainstnul omegy, zatim to de plynule, nebudu vubec instalovat ATI tool atd. a udelam to jako v notasi, jediny, cim budu testovat grafarnu budou hry, filmy a benchmarky, a ty bud pudou, nebo se budou trhat a ja uz potom ale zavolam na reklamacni oddeleni, vlastne este zkusim update BIOS atd., ale to uz bude posledni sance, co tomu dam.
Plzenak nade vse (9)|20.7.2006 12:43
Hmm, tak se mi to stalo zase, tentokrat po instalaci MSI Core programu a po jeho odinstalovani to prestalo. Trhat se to zacalo tusim hned, jak jsem aktivoval softwarove Cool n Quiet a po deaktivaci to neprestalo, musel se odinstalovat program a vypnout minimalni spotrebu ve windowsech (pred tim, kdyz to zprasily catalysty 6,6 bylo cool n quiet vyply a minimalni spotreba taky), evidentne neco na trase CPU - GPU, cili na zakladni desce... Jsem zvedav, jesli si nekdo taky poridi kombinaci K9N platinum, X1600XT popr. i Orleans procik (po 27.7. za 89 dolaru...)
Maltster (1)|6.5.2007 13:49
mám podobný problém.Mám Athlona 64 X2 4200, K9A platinum, 2*1Gb ram 800Mhz, radeona X1950PRO a při některých hrách nebo 3D aplikacích se mi seká obraz.Nevím si stím rady.U některých her pomohlo změnit rozlišení a obnovovací frekvenci ale u HL2 a SWAT 4 mi to dělá furt,ať dělá co dělám. Můžete pomoct?
P@pi (1519)|6.5.2007 13:52
Zkuste vypnout vertikální synchronizace (VSync) ve hře.